Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 1946 - Zaczyna ukazywać się Przebudźcie się!  (Przeczytany 345 razy)

Offline Roszada

1946 - Zaczyna ukazywać się Przebudźcie się!
« dnia: 18 Czerwiec, 2015, 09:08 »
Skorowidz ŚJ podaje:

*** dx86-13 Publikacje Towarzystwa Strażnica ***
1946: Przebudźcie się! (dawniej Pociecha): jv 97, 724-725; w87/13 26

*** jv rozdz. 8 s. 97 ***
Kongres z roku 1946 na długo zapisał się w pamięci, ponieważ opublikowano wtedy pierwszy numer Przebudźcie się! To nowe czasopismo zastąpiło Pociechę (dawniejszy Złoty Wiek).

*** w87/13 s. 26 ak. 14 „Na strażnicy stoję” ***
Od dnia 22 sierpnia 1946 roku pismo to znane jest jako Przebudźcie się! W numerze z tą właśnie datą znalazło się zapewnienie: „Najważniejszym zadaniem tego czasopisma będzie niezłomne trzymanie się prawdy”. Przyrzeczenie to jest aktualne po dziś dzień. Strażnica i Przebudźcie się! w nieznany gdzie indziej sposób trzymają wysoko sztandar prawdy, aby ją mogli dostrzec wszyscy. Czyniąc to, kroczą drogą wskazaną przez zbór wczesnochrześcijański (3 Jana 3, 4, 8 ).

*** jv s. 725 Przebudźcie się! — czasopismo dla szerokiego ogółu ***
Od numeru z 22 sierpnia 1946 roku czasopismo to ukazuje się pod nazwą Przebudźcie się! Zaczęło kłaść nacisk na potrzebę uprzytomnienia ludziom znaczenia wydarzeń światowych. Korzysta z powszechnie dostępnych źródeł informacji, ale ma też na całej ziemi własnych korespondentów. Wyważone, praktyczne, wnikliwe i urozmaicone artykuły Przebudźcie się! zachęcają czytelników do zwracania uwagi na zawarte w nim najważniejsze orędzie: Wydarzenia rozgrywające się na świecie są spełnieniem proroctw biblijnych, a te wskazują, że żyjemy w dniach ostatnich i że już wkrótce Królestwo Boże zleje wieczyste błogosławieństwa na ludzi, którzy poznają i spełniają wolę Bożą. Czasopismo to jest skutecznym narzędziem do ogłaszania po całym globie dobrej nowiny o Królestwie Bożym i pomostem ułatwiającym przejście do studiowania głębszych tematów, omawianych w Strażnicy i w książkach.

Wtedy ukazywało się jako półmiesięcznik o 32 stronach.
Dziś miesięcznik o 16 stronach.
« Ostatnia zmiana: 18 Czerwiec, 2015, 09:31 wysłana przez Roszada »
Udzielam się: http://piotrandryszczak.pl/
Wg Startka jestem POLITEISTĄ czczącym Izydę, Horusa
Ignoruję też: Reskator, Gremczak, Brat Furtian, Michał chlu, coma, ihtis