Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 1956 - Podział globu na 10 stref  (Przeczytany 335 razy)

Offline Roszada

1956 - Podział globu na 10 stref
« dnia: 29 Listopad, 2018, 18:44 »
W roku 1956 Towarzystwo podzieliło świat na 10 stref:

*** jv rozdz. 15 s. 227 ***
Ponieważ organizacja się rozrastała, glob ziemski podzielono na dziesięć stref i począwszy od 1 stycznia 1956 roku pod kierownictwem prezesa podjęli tę służbę inni wykwalifikowani bracia, dzięki czemu mogła być pełniona systematycznie.

*** jv rozdz. 8 s. 101 ***
Glob ziemski podzielono na dziesięć stref, z których każda obejmowała kilka oddziałów Towarzystwa. Wykwalifikowani bracia z Biura Głównego w Brooklynie i doświadczeni nadzorcy oddziałów zostali zamianowani sługami stref (obecnie są nazywani nadzorcami stref), a do tego zadania przeszkolił ich brat Knorr. Tę nową służbę, polegającą na odwiedzaniu biur oddziałów, pierwszy sługa strefy podjął dnia 1 stycznia 1956 roku. W roku 1992 w charakterze nadzorców strefy służyło ponad 30 braci, a wśród nich członkowie Ciała Kierowniczego.

Obecnie nazwa tych nadzorców zmieniła się:

*** dx86-16 Przedstawiciele Biura Głównego ***
PRZEDSTAWICIELE BIURA GŁÓWNEGO
(Dawna nazwa: nadzorcy strefy)

wizyty w Biurach Oddziałów: od 48; jl 22

*** jl lekcja 22 Co się robi w Biurze Oddziału? ***
Przedstawiciele Ciała Kierowniczego regularnie odwiedzają każde Biuro Oddziału. Przekazują wskazówki, które pomagają Komitetowi wywiązywać się z obowiązków (Przysłów 11:14). Podczas specjalnego programu przedstawiciel Biura Głównego wygłasza wykład, żeby zachęcić głosicieli na danym terenie.

*** od rozdz. 5 s. 48 Nadzorcy, którzy pasą trzodę ***
PRZEDSTAWICIELE BIURA GŁÓWNEGO
Ciało Kierownicze podejmuje starania, żeby wszystkie Oddziały na świecie były co pewien czas odwiedzane przez wykwalifikowanych braci nazywanych przedstawicielami Biura Głównego. Podstawowym zadaniem tych braci jest udzielanie zachęt rodzinom Betel oraz pomaganie Komitetom Oddziałów w rozwiązywaniu problemów lub rozstrzyganiu kwestii wyłaniających się w związku z głoszeniem i czynieniem uczniów. W miarę możliwości przedstawiciel Biura Głównego spotyka się też z wybranymi nadzorcami podróżującymi oraz misjonarzami terenowymi, pracującymi pod nadzorem odwiedzanego Oddziału. Rozmawia z nimi o ich problemach i potrzebach oraz udziela im niezbędnych zachęt dotyczących najważniejszej zleconej im działalności — głoszenia o Królestwie i pozyskiwania uczniów.
56 Przedstawiciel Biura Głównego żywo interesuje się osiągnięciami w terenie, jeśli chodzi o głoszenie i inne aspekty działalności zborowej. W miarę możliwości odwiedza też Biura Tłumaczeń. Poza tym podczas wizyty w Oddziale stara się uczestniczyć w służbie kaznodziejskiej.

Czy ten podział już ma obowiązywać w Królestwie? :)


Offline Roszada

Odp: 1956 - Podział globu na 10 stref
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Listopad, 2018, 14:15 »
Jeden exŚJ, fascynat NWO, podesłał mi linka do podziału świata na strefy, zdaje się też na 10 stref:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Mapa_Gomberga

Czyżby CK wzorowało się? :)
« Ostatnia zmiana: 30 Listopad, 2018, 16:15 wysłana przez Roszada »