Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: PRZEMOC W RELIGIACH, SEKTACH I NOWYCH RUCHACH RELIGIJNYCH  (Przeczytany 1896 razy)

Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 526
  • Polubień: 1612
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: PRZEMOC W RELIGIACH, SEKTACH I NOWYCH RUCHACH RELIGIJNYCH
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Marzec, 2018, 13:01 »
Stanisławie, podczas swojego przemówienia powołałeś się na służbę królestwa z 72r  miałbym prośbę czy mógłbyś wstawić albo przesłać skan tej służby ?
Mowa jest źródłem nieporozumień.


Offline gedeon

Odp: PRZEMOC W RELIGIACH, SEKTACH I NOWYCH RUCHACH RELIGIJNYCH
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Marzec, 2018, 13:35 »
Stanisławie, podczas swojego przemówienia powołałeś się na służbę królestwa z 72r  miałbym prośbę czy mógłbyś wstawić albo przesłać skan tej służby ?

Nie jestem w posiadaniu tej "Służby królestwa", mam tylko cały cytat:

„Jeżeli niektórzy w dalszym ciągu utrzymują nie podyktowany absolutną koniecznością kontakt z wykluczonym członkiem rodziny nie mieszkającym razem z nimi pod jednym dachem, komitet zboru powinien pomóc im w duchu miłości zrozumieć wchodzące tu w grę zasady biblijne i dostosować się do rady biblijne. Jeżeli osoba wykluczona nie mieszka w tym samym mieszkaniu, to list 2 Jan 9-11 wskazuje, że nie powinniśmy jej przyjmować do domu ani pozdrawiać. Uporczywy brak poszanowania dla zasady biblijnej, by się nie mieszać z wykluczonymi może doprowadzić do wykluczenia ze społeczności. Ale chyba nie ta sankcja powinna być powodem naszego posłuszeństwa wobec tego prawa, nieprawdaż?” (Służba Królestwa Nr 8, 1972 s. 11).
Kontakt: tel. +48 663 269 314 Tylko SMS


Offline CEGŁA

Odp: PRZEMOC W RELIGIACH, SEKTACH I NOWYCH RUCHACH RELIGIJNYCH
« Odpowiedź #17 dnia: 12 Marzec, 2018, 13:48 »
2 Jana 9-11: "Nikt, kto się wysuwa naprzód i nie pozostaje w nauce Chrystusa, nie ma Boga. Kto zaś pozostaje w tej nauce, ten ma zarówno Ojca, jak i Syna. 10 Jeżeli ktoś przychodzi do was i nie przynosi tej nauki, wcale go nie przyjmujcie do domu ani nie zwracajcie się do niego z pozdrowieniem. 11 Bo kto się do niego zwraca z pozdrowieniem, ten jest współuczestnikiem jego niegodziwych uczynków."

... czyli nikt z nas nie powinien gadać ze Świadkami Jehowy.
"Strażnica" - Wiara w jedynego nieomylnego boga - Ciało Kierownicze.

Jw Ex - YouTube


Offline WIDZĘ MROKI

Odp: PRZEMOC W RELIGIACH, SEKTACH I NOWYCH RUCHACH RELIGIJNYCH
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Marzec, 2018, 14:06 »
2 Jana 9-11: "Nikt, kto się wysuwa naprzód i nie pozostaje w nauce Chrystusa, nie ma Boga. Kto zaś pozostaje w tej nauce, ten ma zarówno Ojca, jak i Syna. 10 Jeżeli ktoś przychodzi do was i nie przynosi tej nauki, wcale go nie przyjmujcie do domu ani nie zwracajcie się do niego z pozdrowieniem. 11 Bo kto się do niego zwraca z pozdrowieniem, ten jest współuczestnikiem jego niegodziwych uczynków."

... czyli nikt z nas nie powinien gadać ze Świadkami Jehowy.
i żeś strzelił, ale fakty są takie, jak wyżej to określiłeś, wszystko zależy od intencji i tego jak druga strona reaguje, ja gadam, obecnie już z czterema, cel OTWORZYĆ OCZY, siać prawdę. Czy św. j. głoszą Pana Jezusa? Nie oni głoszą Je howę ich kumpla od brydża i nauki nowych olśnień i mgnień wiosny, nowe idzie. Melanina, słońce, mózg.

Tak jest CEGŁA, wyrwali sobie werset z kontekstu czasowego i sytuacyjnego i mają wytyczne. Jan pisał o konkretnej sprawie, na przełomie I i II wieku wielu głosiło zafałszowanego Jezusa Chrystusa i tej sytuacji dotyczyła kwestia. Wers 10 " Jeśli ktoś przychodzi do was, a nie przynosi tej nauki, (jakiej? o Pany Jezusie wers 7 i 9) - nie przyjmujcie go do domu i nie mówcie mu - witaj. 11 gdyż ten, co mu mówi - witaj, jest wspólnikiem jego złych uczynków."

Mamy trwać w nauce Pana Jezusa, która jest zawarta w Biblii, nie jakichś samozwańczych klownów z Lettem na czele, swoja droga w swej mimice jest niedościgniony.

Kolejny dowód na manipulowanie wersetami.
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - HENRY Ford

DLA wielu, myślący są niewygodni, więc należy się ich pozbyć innymi słowy, WYKLUCZYĆ.