Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: PRZEMOC W RELIGIACH, SEKTACH I NOWYCH RUCHACH RELIGIJNYCH  (Przeczytany 5151 razy)

Offline Dorkas

  • Pionier
  • Wiadomości: 749
  • Polubień: 2627
  • Pierwszy krok wędrówki jest zawsze najdłuższy.
Odp: PRZEMOC W RELIGIACH, SEKTACH I NOWYCH RUCHACH RELIGIJNYCH
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Marzec, 2018, 13:01 »
Stanisławie, podczas swojego przemówienia powołałeś się na służbę królestwa z 72r  miałbym prośbę czy mógłbyś wstawić albo przesłać skan tej służby ?
Dziś wiem więcej niż wczoraj


Offline gedeon

Odp: PRZEMOC W RELIGIACH, SEKTACH I NOWYCH RUCHACH RELIGIJNYCH
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Marzec, 2018, 13:35 »
Stanisławie, podczas swojego przemówienia powołałeś się na służbę królestwa z 72r  miałbym prośbę czy mógłbyś wstawić albo przesłać skan tej służby ?

Nie jestem w posiadaniu tej "Służby królestwa", mam tylko cały cytat:

„Jeżeli niektórzy w dalszym ciągu utrzymują nie podyktowany absolutną koniecznością kontakt z wykluczonym członkiem rodziny nie mieszkającym razem z nimi pod jednym dachem, komitet zboru powinien pomóc im w duchu miłości zrozumieć wchodzące tu w grę zasady biblijne i dostosować się do rady biblijne. Jeżeli osoba wykluczona nie mieszka w tym samym mieszkaniu, to list 2 Jan 9-11 wskazuje, że nie powinniśmy jej przyjmować do domu ani pozdrawiać. Uporczywy brak poszanowania dla zasady biblijnej, by się nie mieszać z wykluczonymi może doprowadzić do wykluczenia ze społeczności. Ale chyba nie ta sankcja powinna być powodem naszego posłuszeństwa wobec tego prawa, nieprawdaż?” (Służba Królestwa Nr 8, 1972 s. 11).


Offline CEGŁA

Odp: PRZEMOC W RELIGIACH, SEKTACH I NOWYCH RUCHACH RELIGIJNYCH
« Odpowiedź #17 dnia: 12 Marzec, 2018, 13:48 »
2 Jana 9-11: "Nikt, kto się wysuwa naprzód i nie pozostaje w nauce Chrystusa, nie ma Boga. Kto zaś pozostaje w tej nauce, ten ma zarówno Ojca, jak i Syna. 10 Jeżeli ktoś przychodzi do was i nie przynosi tej nauki, wcale go nie przyjmujcie do domu ani nie zwracajcie się do niego z pozdrowieniem. 11 Bo kto się do niego zwraca z pozdrowieniem, ten jest współuczestnikiem jego niegodziwych uczynków."

... czyli nikt z nas nie powinien gadać ze Świadkami Jehowy.
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline WIDZĘ MROKI

Odp: PRZEMOC W RELIGIACH, SEKTACH I NOWYCH RUCHACH RELIGIJNYCH
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Marzec, 2018, 14:06 »
2 Jana 9-11: "Nikt, kto się wysuwa naprzód i nie pozostaje w nauce Chrystusa, nie ma Boga. Kto zaś pozostaje w tej nauce, ten ma zarówno Ojca, jak i Syna. 10 Jeżeli ktoś przychodzi do was i nie przynosi tej nauki, wcale go nie przyjmujcie do domu ani nie zwracajcie się do niego z pozdrowieniem. 11 Bo kto się do niego zwraca z pozdrowieniem, ten jest współuczestnikiem jego niegodziwych uczynków."

... czyli nikt z nas nie powinien gadać ze Świadkami Jehowy.
i żeś strzelił, ale fakty są takie, jak wyżej to określiłeś, wszystko zależy od intencji i tego jak druga strona reaguje, ja gadam, obecnie już z czterema, cel OTWORZYĆ OCZY, siać prawdę. Czy św. j. głoszą Pana Jezusa? Nie oni głoszą Je howę ich kumpla od brydża i nauki nowych olśnień i mgnień wiosny, nowe idzie. Melanina, słońce, mózg.

Tak jest CEGŁA, wyrwali sobie werset z kontekstu czasowego i sytuacyjnego i mają wytyczne. Jan pisał o konkretnej sprawie, na przełomie I i II wieku wielu głosiło zafałszowanego Jezusa Chrystusa i tej sytuacji dotyczyła kwestia. Wers 10 " Jeśli ktoś przychodzi do was, a nie przynosi tej nauki, (jakiej? o Pany Jezusie wers 7 i 9) - nie przyjmujcie go do domu i nie mówcie mu - witaj. 11 gdyż ten, co mu mówi - witaj, jest wspólnikiem jego złych uczynków."

Mamy trwać w nauce Pana Jezusa, która jest zawarta w Biblii, nie jakichś samozwańczych klownów z Lettem na czele, swoja droga w swej mimice jest niedościgniony.

Kolejny dowód na manipulowanie wersetami.
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - HENRY Ford

DLA wielu, myślący są niewygodni, więc należy się ich pozbyć innymi słowy, WYKLUCZYĆ.


Offline gedeon

Odp: PRZEMOC W RELIGIACH, SEKTACH I NOWYCH RUCHACH RELIGIJNYCH
« Odpowiedź #19 dnia: 01 Kwiecień, 2018, 21:14 »
Nasza szeroka edukacja przynosi efekty oraz pokazuje jak działa ostracyzm w tej organizacji
Na FB stronie Centrum Edukacji pojawił się taki wpis:

Dzień dobry, po obejrzeniu ApologeticumTV (https://www.youtube.com/watch?v=oLeIOzWeY3M&t=507s) rozumiem teraz słowa mojego męża którego nawet nie wiem jak to nazwać czy jest już Świadkiem czy tylko uczęszcza (nic już nie wiem bo od 4 lat spotyka się ze SJ i nic mi nie mówi - tylko wychodzi, jeszcze nie głosi, przynajmniej nikt mi nie mówił że to robi), powiedział do naszego  17 letniego syna iż jak osiągnie 18 lat to ma się wyprowadzić z domu - syn nazwał go "Jehowcem" i stanowczo odmówił czytania czasopism Strażnicy. Nadmienię tylko, że razem z synami jesteśmy Katolikami, a właściwie to Synowie nazywają to co przechodzimy "wojną religijną". Po tym felietonie zrozumiałam, że te ostatnie oznaki, że nie liczy się z moim zdaniem, że to tylko mój wymysł, zrozumiałam właśnie że tak jest uczony postępować. Nie wiem co dalej. Pozdrawiam, Justyna

Moja prośba odpiszcie coś Pani Justynie na stronie FB. Kobieta potrzebuje Waszego wsparcia.

https://www.facebook.com/Centrum-Edukacji-i-Obywatelskich-Inicjatyw-Spo%C5%82ecznych-1619821824951676/inbox/?selected_item_id=100001696546433

« Ostatnia zmiana: 01 Kwiecień, 2018, 21:19 wysłana przez gedeon »


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 163
  • Polubień: 11032
  • Nigdy nie marzyłam o sukcesie. Pracowałam na niego
Odp: PRZEMOC W RELIGIACH, SEKTACH I NOWYCH RUCHACH RELIGIJNYCH
« Odpowiedź #20 dnia: 01 Kwiecień, 2018, 21:17 »


Link do FB nie działa
Anielska cierpliwość wymaga diabelskiej siły.Offline gedeon

Odp: PRZEMOC W RELIGIACH, SEKTACH I NOWYCH RUCHACH RELIGIJNYCH
« Odpowiedź #22 dnia: 01 Kwiecień, 2018, 21:24 »
Jedna z wypowiedzi na stronie https://www.youtube.com/watch?v=oLeIOzWeY3M&t=507s

 
Artur Bednarski
4 tygodnie temu
Pamiętam p Stanisława jak w tvn mówił o korporacji ŚJ, ja w tym czasie wykluczony, sponiewierany myślałem; o czym ty gościu mówisz, co za brednie...to było przecież całkiem niedawno. Przebudziłem się, potrzeba cudu żeby wyjść z tej sekty. ŚJ są mistrzami zakłamania i manipulowania ludźmi. Skryty, pudrowany "satanizm" w krawatach i garniturach