Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: 1 stycznia 2012 - list otwarty dzieci do Ciała Kierowniczego  (Przeczytany 1061 razy)

KaiserSoze

  • Gość
[Osoby wrażliwe proszone są o opuszczenie wątku przed przeczytaniem. Po przeczytaniu reklamacji nie uwzględnia się]
[Streszczenie: w Australii są pedofile]
FAQ
Q:
o czym jest ten wątek?
A: o pedofilii
Q: czy jest tu pornografia?
A: nie jest to wykluczone
Q: czy zatem mam to czytać?
A: skoro masz wątpliwość, to NIE!
Czym więcej czytam o Australii, tym bardziej dochodzę do wniosku, że tamtejsze zbory najłagodniej mówiąc należałoby potraktować napalmem. Ostatnio wpadła mi w oczy historia ze stanu Victoria. W tym stanie w 2005 roku wprowadzono obowiązkowe kontrole dla osób i instytucji pracujących z dziećmi. Obejmowało to także "ministries of religion", czyli po ludzku "osoby na przywilejach w religii". Świadkowie Jehowy przez kilka lat twierdzili że ich to nie dotyczy.

W zborze Traralgon doszło do krzywdzenia kilku małych dzieci. Wyjątkowo poruszający jest film, będący wywiadem z Stevenem Unthank, który jako Świadek robił wszystko by pomóc tym dzieciom. Włosy stają dęba, gdy opowiada, jak w sądzie, podczas procesu przeciw WTS chyba w okolicach roku 2009, ojciec jednej z ofiar podchodzi do prawniczki WTSu (kobiety!) błagając "Pomóż! Proszę, proszę, PROSZĘ pomóż!" po tym jak starsi ani biuro oddziału nie zrobiło nic by im zapewnić pomoc duchową. Kobieta, jak cała organizacja, odwraca się do niego plecami i odchodzi.

Unthank w 2009 roku odłączył się od WTS i był jedną z osób która - w moim odczuciu - swoimi działaniami doprowadziła jeśli nie do powołania Komisji Królewskiej w roku 2012, to co najmniej do wezwania przed nią WTSu. Ciało Kierownicze było w tamtym czasie pięciokrotnie pozywane do sądu, ale nigdy nikt, ani oni, ani ich prawnicy, nie zjawili się w sądzie.

Z powodu naruszeń sekcji 35 ustawy "Working with Children Act 2005", WTSowi groziła kara w wysokości nawet 2,5 miliarda dolarów.

W tym okresie, 1 stycznia 2012 roku, dzieci ze zboru Traralgon napisały list otwarty do Ciała Kierowniczego. Moje tłumaczenie poniżej:

Cytuj
Do Ciała Kierowniczego Świadków Jehowy

Drodzy bracia
Zastanawiamy się dlaczego nie pomogliście chronić nas, dzieci, w stanie Victoria w Australii? Czemu nie powiedzieliście starszym by wyrobili sobie karty uprawniające do pracy z dziećmi i dlaczego nie powiedzieliście "przepraszam" z powodu łamania prawa.

Gdy my, dzieci, jesteśmy niegrzeczne albo robimy coś złego, musimy powiedzieć "przepraszam" ludziom, wobec których zawiniliśmy. Jehowa i Jezus w Biblii mówią, że tak musimy robić, jeśli chcemy być dobrymi ludźmi. Czasem, gdy my, dzieci, jesteśmy niegrzeczne w domu dostajemy "karnego jeżyka", a czasami gdy jesteśmy naprawdę niegrzeczne, możemy zostać ukarane. Jeśli łamiemy reguły w szkole, to możemy zostać odesłane do domu, zawieszone albo wydalone ze szkoły.

... Dlaczego wy nam, dzieciom, nie powiedzieliście "przepraszam" i dlaczego ukrywacie co złego nam zrobiliście?

Dlaczego nie zrobiliście nic by pomóc nam gdy po raz pierwszy usłyszeliście o nowym prawie mających chronić nas, dzieci, lata temu? Wszystkie te dobre prawa próbują zatrzymać złych ludzi by nie spędzali z nami czasu ani nas nie skrzywdzili. Mogliście powstrzymać wszystkie te problemy, gdybyście tylko słuchali, gdy wam o tym powiedziano.

... Czy możecie nam odpowiedzieć na wszystkie nasze pytania i czy powiecie nam "przepraszam" za wszystko to co zrobiliście nam, dzieciom?

... Strasznie nam smutno że przez długi czas łamaliście prawo i nie powiedzieliście "przepraszam", tylko ukrywaliście to co zrobiliście. Tak nie wygląda miłość. Jeśli powiecie "przepraszam" nam, dzieciom, i naprawdę będziecie tak myśleć, to wam wybaczymy. To jest miłość.

Jesteśmy tylko dziećmi, ale kiedyś dorośniemy, a wtedy zrozumiemy wszystko co nam zrobiliście.

Wyrazy miłości chrześcijańskiej
podpisane przez nas, dzieci - dzieci ze zboru Świadków Jehowy w Traralgon w imieniu wszystkicjh dzieci w stanie Victoria w Australii.

Ostatecznie w lutym 2012 sprawa została jednak oddalona. W tym samym dniu, w którym sędzia podjął decyzję, jeszcze gdy wszyscy byli w sądzie, rodzina która złożyła pozew, usłyszała od prawnika WTSu takie oto ciepłe słowa zachęty i prośby o wybaczenie:

Cytuj
Dorozumiane zaproszenie dla ciebie i twojej rodziny do uczestniczenia w zebraniach Świadków Jehowy zostało odwołane. Dotyczy to także zboru Traralgon.

W ten sposób cała rodzina, łącznie z dziećmi, została wyrzucona ze zboru Świadków Jehowy.

Dokument jaki powstał na podstawie tych zdarzeń, został przekazany rządowi Australii i można go znaleźć na stronie:
https://www.parliament.vic.gov.au/images/stories/committees/fcdc/inquiries/57th/Child_Abuse_Inquiry/Submissions/Steven_Unthank_Supp_B_Appendix_1.pdf

Film będący częścią wywiadu jest tu:
https://www.youtube.com/watch?v=wh1Lz3EUhew
Może ktoś zechce przetłumaczyć całość

list Unthanka o odłączeniu się jest tu:
https://jwnewsnetwork.wordpress.com/2012/05/05/steven-unthank-is-no-longer-one-of-jehovahs-witnesses/

Ustawa o ochronie dzieci, sekcja 35:
http://www.austlii.edu.au/au/legis/vic/consol_act/wwca2005232/s35.html
« Ostatnia zmiana: 01 Lipiec, 2017, 13:08 wysłana przez KaiserSoze »