Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy Świadkowie Jehowy DALEJ ukrywają pedofilię?  (Przeczytany 6267 razy)

Offline Nabonit

Czy Świadkowie Jehowy DALEJ ukrywają pedofilię?
« dnia: 19 Styczeń, 2018, 14:33 »
Kochani, postanowiłem założyć pierwszy wątek w którym nie zgadzam się z tym co niektórzy zarzucają Świadkom Jehowy. Nie będę pisał, że zarzucają 'odstępcy' ponieważ uważam, że nie można zakładać, że ktoś kto jest rozczarowany postawą wobec wcześniejszych działań zboru Świadków Jehowy przeciwko pedofilii, jest 'odstępcą'. Chciałbym aby na tym forum pokazać całokształt problemu pedofilii a nie tylko atakować religię Świadków Jehowy.

Jak pewnie większość wie, problem pedofilii jest powszechny w KAŻDEJ dużej społeczności religijnej. Dlatego nie można kierować się tylko i wyłącznie tą kwestią aby ocenić Świadków Jehowy negatywnie. Trzeba też wiedzieć co organizacja zmieniła, chociażby po komisji w Australii.

Świadkowie Jehowy na całym świecie wprowadzili system naprawczy tej kwestii tak aby zadbać o bezpieczeństwo dzieci. Organizacja kieruję uwagę rodziców na to jak zadbać o swoje pociechy poprzez literaturę oraz informację podczas zebrań czy kongresów. Na ostatnim kongresie regionalnym poświęcono cały punkt, tylko i wyłącznie, na informowanie rodziców o zagrożeniach jakie są związane z pedofilią. Dodatkowo, ponieważ zarzucono Świadkom Jehowy, że ukrywają pedofilów ponieważ nie zgłaszają takich przypadków na policję postanowiono zmienić tę kwestię. Starsi zborów otrzymali instrukcję dotyczące postępowania wobec osób, które dopuszczą się tak niegodziwych czynów. Dzięki temu, że teraz KAŻDY przypadek pedofilii trafia do działu prawnego w biurze oddziału a potem do odpowiednich organów ścigania, nie tylko dzieci w zborze są bezpieczne ale również te poza organizacją. Na forum tym nie znalazłem wzmianek na ten temat a warto to wiedzieć ponieważ Jehowa potrafi posłużyć się 'Cezarem' aby ulepszyć działanie swoich Świadków.


Chciałbym też opisać przykład, który zapewne pomoże szczerym jednostkom zrozumieć dlaczego sprawę pedofilii traktowano delikatnie, nie afiszowano się z nią a dodatkowo zawierano ugody z ofiarami pedofilii.
W dużym mieście działa świetna restauracja, która znana jest z wysokiej jakości podawanych potraw. W związku z tym, że coraz więcej osób chce korzystać z tej restauracji, potrzeba jest zatrudnić większą ilość kucharzy. Niestety w związku z tym, że nie zawsze da się dokładnie sprawdzić umiejętności kucharza, który może udawać dobrego fachowca, zdarzyło się zatrudnienie w tej restauracji wręcz niebezpiecznego kucharza. Kucharz ten rozpoczyna pracę i niestety w restauracji dochodzi do kilku zatruć. Jakie są możliwości? Co zrobią goście? Jak zachowają się właściciele restauracji? Czy zewnętrzne organizacje powinny zareagować?
Zacznijmy od gości. Oczywiście mogą oni przestać chodzić do tej restauracji. Mogą też zbagatelizować sprawę. Mogą też dowiedzieć się co nie co na ten temat aby wybrać czy chodzić do tej restauracji czy nie. Właściciele restauracji muszą oczywiście opanować sytuację. Przede wszytkim trzeba pozbyć się problemu, czyli zwolnić osobę, która spowodowała zatrucie gości. Czy to wystarczy? Oczywiście nie. Należy osobą zatrutym, wyświadczyć zadośćuczynienie. Mogą to być darmowe posiłki lub po prostu wypłata odszkodowania. Właściciele muszą też się zastanowić czy powinni przeprosić oficjalnie na forum gości restauracji tych zatrutych czy też zrobić to po cichu. Oczywiście restauracja nie strzeli sobie w kolano poprzez oficjalne przeprosiny ponieważ mogłoby to tylko zniechęcić ludzi do korzystania z tej restauracji. Pamiętajmy, że jest to bardzo dobra restauracja, któa na codzień prosperuje bardzo dobrze. Nigdy nie zalecała korzystanie ze złych skłądników i próbowała robić co mogła by uchronić swoich klientów przed zatruciem (w swoim mniemaniu). Przez jakiś czas rozwiązanie to wydawało się dobre. Co jakiś czas przychodził zły kucharz i znów dochodziło do zatrucia, ba czasem nawet kucharz który już pracował w tej restauracji twierdził, że poprawił swoje umiejętności a właściciele myśląc, że to prawda dawali mu szansę. Po pewnym czasie organizacje dbające o to aby w restauracjach nie dochodziło do zatruć postanawiają rozpocząć proces naprawczy. Biorą pod lupę WSZYSTKIE restauracje i okazuje się, że KAŻDA restauracja zawodzi.

Co będzie kluczowe podczas wyboru czy uczęszczać do danej restauracji? Czy fakt, że przeproszą? Czy może zastosowanie się do zaleceń tej organizacji i zgłaszanie już każdego przypadku zatrucia tak aby organizacja ta mogła pomóc w zwalczaniu takich przypadków?

Organizacja Świadków Jehowy podobnie przez wiele lat w swoich szeregach miała niegodziwe osoby, które krzywdziły dzieci. Świadkowie Jehowy próbowali na swoje sposoby walczyć z tym problemem jednak doprowadziło to do tego, że czasem nawet taki zwyrodnialec kilkukrotnie mógł molestować dzieci. Jednak od około roku orgazniacja zastosowała się do zaleceń różnych organizacji, które znają się na problemie pedofilii. KAŻDY taki przypadek trafia już do odpowiednich służb. Dlatego warto wiedzieć, że proceder ten już nie będzie miał miejsca. Oczywiście, może zdarzyć się molestowanie dzieci jednak już nigdy sprawa taka nie zostanie rozwiązywana wewnętrznie w organizacji Świadków Jehowy. Stwórca poraz kolejny pokazał, że potrafi rozwiązać problemy z jakimi zmaga się Jego lud. Można twierdzić, że gdyby nie organizacje świeckie to sprawa dalej by trwała jak do tej pory, jednak trzeba uczciwie podejść do sprawy i zauważyć, że organizacja zmieniłą swoje podejście do tego zagadnienia.

Podsumowując myśli tego wpisu:
Świadkowie Jehowy przez lata borykali się z problemem pedofilii.
Wszystkie religie mają podobny problem.
Stwórca posłużył się organizacjami świeckimi aby zmienić podejście religii do tej sprawy.
Reakcje tych religii na te zalecenia pokażą czy dana religia wprowadza zmiany.
Świadkowie Jehowy wprowadzili zalecane zmiany i zgłaszają każdy przypadek pedofilii to odpowiednich służb ścigania.

Komu zaufasz Drogi odbiorco? Czy przestaniesz chodzić do źródla pięknych informacji o Bogu? Czy zbagatelizujesz problem? Czy może po dokładnym zbadaniu WSZYSTKICH faktów podejmiesz decyzję?
Nabonit


Offline Dobry Pasterz

Odp: Czy Świadkowie Jehowy DALEJ ukrywają pedofilię?
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Styczeń, 2018, 15:05 »
Piszesz w sposób który pokazuje że jesteś o tym przekonany. Natomiast ja mam poważne wątpliwości co do twoich słów.

Dodatkowo, ponieważ zarzucono Świadkom Jehowy, że ukrywają pedofilów ponieważ nie zgłaszają takich przypadków na policję postanowiono zmienić tę kwestię. Starsi zborów otrzymali instrukcję dotyczące postępowania wobec osób, które dopuszczą się tak niegodziwych czynów.
Skąd wiesz jakie instrukcje otrzymali starsi. Sam pisałeś że jesteś sługą, więc nie masz do nich dostępu. Poza tym sam fakt otrzymania instrukcji nie oznacza że są one wystarczające żeby uznać że ten problem został odpowiednio 'zaadresowany'.


Dzięki temu, że teraz KAŻDY przypadek pedofilii trafia do działu prawnego w biurze oddziału a potem do odpowiednich organów ścigania, nie tylko dzieci w zborze są bezpieczne ale również te poza organizacją. Na forum tym nie znalazłem wzmianek na ten temat a warto to wiedzieć ponieważ Jehowa potrafi posłużyć się 'Cezarem' aby ulepszyć działanie swoich Świadków.
Znasz KAŻDĄ sytuacje w KAŻDYM zborze, że jesteś w stanie powiedzieć że KAŻDY przypadek trafia do biura oddziału? Pracujesz może w biurze oddziału żeby móc z całą stanowczością powiedzieć że KAŻDY przypadek jest zgłaszany przez BO do odpowiednich służb?

Odnoszę wrażenie że mimo szczerych chęci przekazujesz tylko informacje zasłyszane od innych a nie z pierwszej ręki. Dodatkowo ci którzy te informacje ci przekazali (czyli na przykład nadzorca obwodu) sami ich nie mają z pierwszej ręki, tylko zostali przez innych w taki życzliwy sposób poinstruowani. Napisz proszę czy może jest inaczej. Bo jeśli jest tak jak sądzę to wszystko co napisałeś niestety można potraktować z przymrużeniem oka, jako takie pobożne życzenia gorliwego świadka, a nie jako twarde fakty.


Offline prot

Odp: Czy Świadkowie Jehowy DALEJ ukrywają pedofilię?
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Styczeń, 2018, 15:07 »
Bełkot. Te wszystkie działania "naprawcze" wprowadzili, bo im się sądy zaczęły ostro do dupy dobierać i kosztuje to ich miliony, ponadto sprawy zostały mocno nagłośnione medialnie. W przeciwnym razie byłoby tak jak było, pedofilia nadal by była tuszowana aby "nie sprowadzać złego imienia na organizację Jehowy".

Napisałeś: "Dzięki temu, że teraz KAŻDY przypadek pedofilii trafia do działu prawnego w biurze oddziału a potem do odpowiednich organów ścigania, nie tylko dzieci w zborze są bezpieczne ale również te poza organizacją."
Skąd Ty o tym wiesz człowieku??? I jeszcze z jaką pewnością to piszesz. Nie zgłosili żadnego z ponad tysiąca przypadków w Australii a nagle będą zgłaszać każdy???
« Ostatnia zmiana: 19 Styczeń, 2018, 15:10 wysłana przez prot »


KaiserSoze

 • Gość
Odp: Czy Świadkowie Jehowy DALEJ ukrywają pedofilię?
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Styczeń, 2018, 15:18 »
Jak pewnie większość wie, problem pedofilii jest powszechny w KAŻDEJ dużej społeczności religijnej. Dlatego nie można kierować się tylko i wyłącznie tą kwestią aby ocenić Świadków Jehowy negatywnie. Trzeba też wiedzieć co organizacja zmieniła, chociażby po komisji w Australii.

Widać że nie rozumiesz problemu. Problemem nie jest pedofil tylko to w jaki sposób starsi zajmują się zgłoszeniami o pedofilii.


Świadkowie Jehowy na całym świecie wprowadzili system naprawczy tej kwestii tak aby zadbać o bezpieczeństwo dzieci.

Bzdura.
Ale jeśli to prawda, to jak JEHOWA mógł pozwolić, by jego organizacja została tak zbrukana?

Organizacja kieruję uwagę rodziców na to jak zadbać o swoje pociechy poprzez literaturę oraz informację podczas zebrań czy kongresów. Na ostatnim kongresie regionalnym poświęcono cały punkt, tylko i wyłącznie, na informowanie rodziców o zagrożeniach jakie są związane z pedofilią.

Całe CK nie rozumie problemu. A co jeśli pedofilem jest RODZIC? Jak ten kongres pomoże w takim przypadku??

Dzięki temu, że teraz KAŻDY przypadek pedofilii trafia do działu prawnego w biurze oddziału a potem do odpowiednich organów ścigania, nie tylko dzieci w zborze są bezpieczne ale również te poza organizacją.

bzdura
Pokaż fragment jakiegokolwiek listu który o tym mówi.


Organizacja Świadków Jehowy podobnie przez wiele lat w swoich szeregach miała niegodziwe osoby, które krzywdziły dzieci. Świadkowie Jehowy próbowali na swoje sposoby walczyć z tym problemem jednak doprowadziło to do tego, że czasem nawet taki zwyrodnialec kilkukrotnie mógł molestować dzieci.

Cudowne!
Ponieważ wskazówki CK pochodzą od Jehowy, oznacza to, że dzięki jego działaniom zwyrodnialcy dalej są w tej "świętej, bożej organizacji"

Jednak od około roku orgazniacja zastosowała się do zaleceń różnych organizacji, które znają się na problemie pedofilii. KAŻDY taki przypadek trafia już do odpowiednich służb.

Poproszę o dowód.

Dlatego warto wiedzieć, że proceder ten już nie będzie miał miejsca.

hahaha

Oczywiście, może zdarzyć się molestowanie dzieci jednak już nigdy sprawa taka nie zostanie rozwiązywana wewnętrznie w organizacji Świadków Jehowy.

bzdura

Stwórca poraz kolejny pokazał, że potrafi rozwiązać problemy z jakimi zmaga się Jego lud.

problemy z którymi się zmaga DZIĘKI JEGO RADOM. hahaha

Można twierdzić, że gdyby nie organizacje świeckie to sprawa dalej by trwała jak do tej pory, jednak trzeba uczciwie podejść do sprawy i zauważyć, że organizacja zmieniłą swoje podejście do tego zagadnienia.

Racja, Jehowa sobie nie radzi, władze świeckie jak najbardziej

Pięknie wykazałeś jakim słabeuszem jest twój bóg.


Offline Antyorganizacja

Odp: Czy Świadkowie Jehowy DALEJ ukrywają pedofilię?
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Styczeń, 2018, 15:32 »
Dogi autorze, delikatnie mówiąc - nie zgadzam się z Tobą.

Dobrnęłam do końca, chociaż nie było to potrzebne. Już w drugim akapicie piszesz i to CspsLk, że w każdej społecznosci religijnej jest problem pedofilii. Pedofilia nie ma nic wspólnego z religią. Jeśli bronisz w ten sposób konkretnej religii, to trochę strzał w kolano, gdyż, iż, ponieważ.. powiedziałabym w tym momencie, że w takim razie wolę żyć wśród ateistów. Skoro wspomniany przez Ciebie problem dotyczy społecności religijnych.

Idąc dalej na pewno nikt nie ocenia Świadków Jehowy biorąc pod uwagę tylko tą jedną kwestię. Jeśli tak uważasz, to ominąleś kilka ważnych historii opowiedzianych tu na forum. Wątpie by każdy odstępca stał sie nim, ponieważ miał styczność z pedofilią. Natomiast w wielu przypadkach był to gwóźdź do trumny w byciu Świadkiem.
Ten temat jest bardzo delikatny i jako dorosłym, mimo że nie wszyscy jesteśmy rodzicami, to na szczęściu dzieci zależy nam najbardziej. I osobiście daleka jestem od stwierdzenia, że Świadkowie Jehowy nie dbają o dobro dzieci. Nie można tego generalizować. Jak wszędzie są jednostki z silniejszym i słabszym instynktem rodzicielskim. Ale bez mrugnięcia okiem, powiem, że w swojej postawie w kontekście problemu pedofilii, Świadkowie Jehowy wykazują się monstrualną hipokryzją. I to jest nie do podważenia.

Jeśli nastąpiły jakieś zmiany po m.in sytuacji w Australii, to świetnie. Ale nie ma czego gratulować. To była powinność osób zarządzających, żeby tym się w końcu zająć. Ale nikt ich za to nie poklepie po plecach i nie przybije piątki.
Wspomniane przez Ciebie zmiany wcale nie są równoznaczne z tym, że ta religia stala się źródłem pięknych informacji.
Poza tym potrafisz w jakiś sposób udowadnić teraz (użyję Twojego ulubionego sposobu pisania), ŻE KAŻDY PRZYPADEK PEDOFILII JEST TERAZ ZGŁASZANY?

Rozumiem, że jesteś uosobieniem ProOrgaizacji. Ok. Ale dorgi autorze, czy podjąłeś decyzję po zbadaniu wszystkich faktów? Czy bagatelizujesz problemy?

Edit. Póki skończylam swoją rozprawkę chłopcy już trafnie zwrócili uwagę na błędy w Twoim rozumowaniu. Nic dodać, nic ująć.
« Ostatnia zmiana: 19 Styczeń, 2018, 15:36 wysłana przez Antyorganizacja »
"Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość..."


Offline Nemo

 • El Kapitan
 • Wiadomości: 3 795
 • Polubień: 8531
 • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Odp: Czy Świadkowie Jehowy DALEJ ukrywają pedofilię?
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Styczeń, 2018, 15:35 »
Starsi zborów otrzymali instrukcję dotyczące postępowania wobec osób, które dopuszczą się tak niegodziwych czynów. Dzięki temu, że teraz KAŻDY przypadek pedofilii trafia do działu prawnego w biurze oddziału a potem do odpowiednich organów ścigania, nie tylko dzieci w zborze są bezpieczne ale również te poza organizacją.
Nie wierzę że to czytam. Widziałeś przesłuchania z Australii, znasz angielski, czyli nie możesz zarzucić błędnego tłumaczenia. Widziałeś na własne oczy jak członek CK kłamał. Jak prowadzący sprawę punktował jego kłamstwa. I jeszcze masz odwagę bronić tej organizacji? I twierdzić że dzieci są bezpieczne?
 A to co wypisujesz tutaj, czytaliśmy listy do starszych w tej sprawie. Są tak skonstruowane żeby przypadkiem nie namawiać do zgłaszania tego władzom świeckim. Co to jest za kolejność? Najpierw dział prawny, potem ewentualnie władze? Gdybyś zobaczył jak Twój współwyznawca morduje kogoś z zimną krwią, to zawiadomiłbyś najpierw dział prawny, czy policję? Policja powinna być zawiadamiana natychmiast, potem dział prawny.
 Myślę że Twoja teoria o bezpieczeństwie dzieci w zborach jest Twoim cichym życzeniem, a nie faktem. Na własne uszy słyszałem opowieść byłej już siostry, jak RKB przydzieliła jej do domu na kwaterę pedofila. Kiedy sprawa wyszła na jaw i matka zrobiła raban w zborze że jak mogli, kiedy ona ma trójkę dzieci w domu, to starsi tłumaczyli się tym, że ten pedofil, tu cytuję "budująco wypowiada się na zebraniach". Wybacz, ale Twój tekst o bezpieczeństwie dzieci w zborach nie jest prawdą.
 Może CK wzięło by w tym jedynym wypadku przykład z KK i przeprosiło jak to zrobił papież, ofiary pedofilii w swojej religii. Z tym, że jakby przeprosili, to tym samym przyznaliby się oficjalnie do problemu.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline lukasz84gl

Odp: Czy Świadkowie Jehowy DALEJ ukrywają pedofilię?
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Styczeń, 2018, 15:36 »
@Nabonit
Dobrze, że się odezwałeś, jest to jakiś punk do otwarcia dyskusji, choć nie wiem czy taki cel Ci przyświecał, a jedynie wyrażenie opinii, którą należy przyjąć.

W całym swoim wywodzie pokazałeś, że Świadkowie Jehowy nie są ludźmi wyjątkowymi, są jak wszyscy. I jak widać ciało kierownicze popełniło jakiś błąd, że doszło do takich zachowań. A więc nie jest nieomylne, a twierdząc, że działają pod wpływem Boga jego samego też stawia w złym świetle.

W mojej opinii wszystko to się stało z powodu tego, że ŚJ są grupą zamkniętą, starającą się za wszelką cenę pokazać swoją wyjątkowość. Moje odejście było również związane z tym, że wiele spraw było zwyczajnie tuszowane. To, że teraz nastąpiły zmiany nie świadczy o działaniu Boga a wstydu, który towarzyszy całej sprawie. Żadne czarowanie rzeczywistości tego nie zmieni.
„Nikt nie jest bardziej beznadziejnie zniewolony, niż ci którzy fałszywie wierzą że są wolni." Georg Wilhelm Hegel


Offline Oldnew

Odp: Czy Świadkowie Jehowy DALEJ ukrywają pedofilię?
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Styczeń, 2018, 15:57 »
Nabonit.
Tego co piszesz nie daje się już czytać. Podziwiam wszystkich, zachowujących wyjątkowy takt.
Dosłownie otwiera się nóż w kieszeni. Skąd znajdują tyle empatii dla Ciebie? Szacun.


Offline ogórek kiszony

Odp: Czy Świadkowie Jehowy DALEJ ukrywają pedofilię?
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Styczeń, 2018, 15:58 »
Ile przypadków pedofilii było zgłoszonych przed rokiem 2017, a ile po, wśród ŚJ?
Możesz mi podać liczby Nabonicie?


Offline Sztyrlyc

Odp: Czy Świadkowie Jehowy DALEJ ukrywają pedofilię?
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Styczeń, 2018, 16:20 »
Nabonit,
ciągniesz tą pedofilską gumę i ciągniesz, ale ona ma swoją wytrzymałość,
tylko patrzeć jak strzeli i zrobi Ci krzywdę.
Myślisz, że co było a nie jest, nie pisze się w rejestr ???
Właściwie, to każdy powinien mieć drugą szansę,
ale wiesz pod jakim warunkiem ???
CK powinno publicznie i najlepiej w swojej TV przeprosić wszystkich, którzy ucierpieli na polityce Towarzystwa Strażnica,
którą po krótce opisałem we wcześniejszym swoim poście, mam nadzieje, że go przeczytałeś,
powinna przeprosić przede wszystkim same ofiary, jaki rodziców, którym niejednokrotnie kazano siedzieć cicho i czekać na Jehowę.
Jak to zrobi, jak obiecał Geoffrey W. Jackson, wtedy możemy otworzyć nową kartę, a Ty możesz pisać takie usprawiedliwienia.
 
« Ostatnia zmiana: 19 Styczeń, 2018, 16:25 wysłana przez Sztyrlyc »


Offline DonnieDarkoJG

 • Pionier
 • Wiadomości: 572
 • Polubień: 2415
 • Every living creature on this earth dies alone..
Odp: Czy Świadkowie Jehowy DALEJ ukrywają pedofilię?
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Styczeń, 2018, 16:42 »
Pierwszy temat i już porażka..
Nie Fajnie.
Szczerze Ci kibicowałem.
Dobra rada, nie zaczynaj wątku o 1914r./1919r. lub o przekładzie Biblii w wykonaniu SJ bo są tutaj specjaliści w tych tematach i Cię zjedzą.


Offline WIDZĘ MROKI

Odp: Czy Świadkowie Jehowy DALEJ ukrywają pedofilię?
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Styczeń, 2018, 16:54 »
Nabonit napiszę krótko, masz 23 lata i jesteś sługą pomocniczym, tak, jak ja byłem na Marsie. Do twego lawirowania nie będę się odnosił, skąd masz pełnię wiedzy o listach, o listach TYLKO DO STARSZYCH, wkręcasz towarzystwo w swój świat.
   Mnie nie interesuje co masz do powiedzenia, a akademickie dyskusje o faktach mnie nie kręcą, naprawdę mnie nie interesują, za długo byłem w tym BAGNIE ŁAJDACTWA i oszustwa, co jest wstrętne z wykorzystaniem do tego Biblii.
Od bajek dla dorosłych to kiedyś był, Kobuszewski zresztą JAN.
Trochę ostro, ale nie dbam o poprawność polityczną, kłamca jest kłamcą, nie kimś mijającym się z prawdą, wyłudzający pieniądze, jest złodziejem, nie kimś kto przewłaszczył mienie (sale królestwa na całym świecie). Nad jednymi salami królestwa mogą powiewać flagi państwowe, nad drugimi nie, bo wchodzisz w układ z organizacją szatana. Co to ma być? Toć to zbór Boga, nie prywatne ranczo.

Obowiązkowo przeczytaj: "Kryzys sumienia" Życiorys Barbary Anderson, oraz "Świadkowie Jehowy wobec polityki USA, syjonizmu i wolnomularstwa"  i zacznij samodzielnie analizować Pismo Święte, tylko nie zafałszowane w PNŚ.

Tyle z mej strony, nie odpisuj, zrób to co napisałem.

Jeżeli nie zapoznasz się z tymi pozycjami, cienki Bolek jesteś i tyle, ale to się dopiero okaże.
« Ostatnia zmiana: 19 Styczeń, 2018, 16:56 wysłana przez WIDZĘ MROKI »
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - HENRY Ford

DLA wielu, myślący są niewygodni, więc należy się ich pozbyć innymi słowy, WYKLUCZYĆ.


Offline robbo1

Odp: Czy Świadkowie Jehowy DALEJ ukrywają pedofilię?
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Styczeń, 2018, 17:14 »
Uczciwe spojrzenie na temat.
Nie wspominanie o tym jak to wyglądało,tylko jak jest teraz.
W temacie tym "poprawiono" wiele.
Zdajemy sobie sprawę z "realności" zagrożenia.
Oczywiście,gdyby nie było "zaniedbań",nie byłoby potrzeby nic zmieniać[naprawiać].
Zaistniała potrzeba,wyciągnięto wnioski.
Nie stanowi to jednak żadnej gwarancji,że nic złego się nie wydarzy.
Niemniej uczynimy wiele,żeby pojawiało się to zagrożenie jak najrzadziej,a winni nie czuli się ,czy pozostawali bezkarni.
Wielce wyważone wywody.
Gratuluję.


« Ostatnia zmiana: 19 Styczeń, 2018, 17:37 wysłana przez robbo1 »


Offline PoProstuJa

Odp: Czy Świadkowie Jehowy DALEJ ukrywają pedofilię?
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Styczeń, 2018, 17:16 »
Nabonit podziwiam Cię za to, że chce Ci się bronić zwierzchników Watchtowera, którzy w kwestii pedofilii zawalili na całej linii i zamiast próbować wyjść na prostą, to dalej się w tym bagnie babrają (aż australijska komisja im się o to nadal przyczepia do tyłka).

Mam do Ciebie pytanie. PRAWDZIWA RELIGIA musi się czymś wyróżniać. I to czymś pozytywnym. Za czasów Jezusa były różne opcje religijne, a on ich potępił. Jezus wyróżniał się mądrością i miłością.
A czym wyróżniają się Świadkowie Jehowy?

Jeśli są u nich (ukrywani) pedofile TAK SAMO JAK W INNYCH RELIGIACH, to w czym religia Świadków jest lepsza od innych? A jeśli w niczym nie jest lepsza, to po co ludzie mają ją wybierać?

Nazwa Świadkowie Jehowy sugeruje niejako, że ma nad nią pieczę sam Jehowa. Ale jakim cudem Jehowa (jeżeli by sobie WYBRAŁ tę organizację) przez co najmniej 60 lat dopuszczał w niej do czynów rodem z Sodomy i Gomory?! I dodatkowo jej błogosławił????!!!
« Ostatnia zmiana: 19 Styczeń, 2018, 17:21 wysłana przez PoProstuJa »


Offline Baran

 • Pionier specjalny
 • Wiadomości: 1 490
 • Polubień: 7715
 • "Być wolnym, to móc nie kłamać" A. Camus
Odp: Czy Świadkowie Jehowy DALEJ ukrywają pedofilię?
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Styczeń, 2018, 17:55 »
Ja też zadam Ci jedno pytanie w temacie pedofilii. Czy znasz  historie Leo K. Greenlees, członka Ciała Kierowniczego i jego "przygody seksualne".  Był pedofilem za nim został członkiem CK jak i w czasie trwania jego "służby" na tym stanowisku .

Czy uważasz, że Jehowa wybrał by takiego człowieka na przedstawiciela swojego ludu tu na ziemi?
https://swiadkowiejehowywpolsce.org/seksualnosc-wg-swiadkow-jehowy/homoseksualizm-a-towarzystwo-straznica/msg60925/#msg60925« Ostatnia zmiana: 19 Styczeń, 2018, 18:28 wysłana przez Baran »
"Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili" E.B
..ŻADEN STARSZY na 1006 przypadków wykorzystywania seksualnego dzieci nie zgłosił tego władzom R Commission