Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy Świadkowie Jehowy DALEJ ukrywają pedofilię?  (Przeczytany 7419 razy)

Offline PoProstuJa

Odp: Czy Świadkowie Jehowy DALEJ ukrywają pedofilię?
« Odpowiedź #30 dnia: 19 Styczeń, 2018, 19:31 »
Kochani, nie będę odnosił się do zarzutów dotyczących tego, że dalej pedofilia jest ukrywana. Nie znam takich przypadków teraz natomiast mój Tato jest starszym, dodatkowo dojeżdża do Betel na różne nagrania i pomaga w jednym z działów. W naszym domu zawsze goszczą Nadzorcy Obwodu.
Jeśli słyszę, że tak to jest to w to wierze.

Widać powoli udaje się oczyszczać organizację ponieważ już wśród tych, którzy przewodzą, nie dochodzi do takich czynów.

Teraz przyszedł czas na to by oczyszczać organizację dalej.

Ja głęboko wierzę, że Biuro Oddziału zgłasza takie sprawy ponieważ gdyby tego nie robiło to nie trzymało by się prawa świeckiego co w tej sytuacji jest bez sensu.

Oto wyjaśnienie dlaczego w szeregach WTS jest obecnie jeszcze 8 milionów Świadków.
Otóż WIERZĄ oni w to co im mówią zwierzchnicy - tato, starszy zboru, nadzorca obwodu, Beletczyk, członek Ciała Kierowniczego.
Wierzą!

A później się okazuje, że zawierzyli tym ludziom, którzy potrafią posługiwać się kłamstwem i manipulacjami, aby WTS miało nienaganny wizerunek.

Można wierzyć we wszytsko co mówi WTS, ale FAKTY tym słowom zaprzeczają. Fakty, o których można poczytać w gazecie i obejrzeć w TV.

Ponawiam pytanie, na które nie otrzymałam odpowiedzi:

CZYM WYRÓŻNIA SIĘ RELIGIA ŚWIADKÓW OD WSZYSTKICH INNYCH RELIGII, SKORO GRZECHY W TEJ ORGANIZACJI NAROSŁY AŻ DO NIEBA?!

A drugie pytanie brzmi: jak Nabonicie rozumiesz oczyszczanie się organizacji?
Z czego ona się oczyszcza? Czy z pedofilów, czy też z osób, które mają odwagę, aby zacząć samodzielnie MYŚLEĆ?


Offline WIDZĘ MROKI

Odp: Czy Świadkowie Jehowy DALEJ ukrywają pedofilię?
« Odpowiedź #31 dnia: 19 Styczeń, 2018, 19:39 »
Kochani

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi, szczególnie za te merytoryczne. Natomiast te emocjonalne są bez większego znaczenia dla mnie.
"Nieskory do gniewu jest lepszy niż mocarz, a panujący nad swym duchem - niż dobywca miasta. "

To co z Panem Jezusem, i momentem gdy wyrzucał przekupniów ze świątyni, przypuszczam że czynił to z angielską flegmą, ponadto klęcząc prosił aby opuścili to miejsce. Co Biblia o tym nam donosi, i nie potrzebny jest mi do tego szeryf z Warwick, potrafię czytać. Emocje w tak wstrętnej sprawie jaką jest pedofilia, to całkiem oczywiste, będą, a i w tym momencie pokazujesz że manipulacja jest twym narzędziem do kręcenia innymi, w tym przypadku próbujesz to wprowadzać na tym forum: " Natomiast te emocjonalne są bez większego znaczenia dla mnie." Nie oczekuję dużo, zastanów się, coś wyraził tymi słowami.
« Ostatnia zmiana: 19 Styczeń, 2018, 19:41 wysłana przez WIDZĘ MROKI »
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - HENRY Ford

DLA wielu, myślący są niewygodni, więc należy się ich pozbyć innymi słowy, WYKLUCZYĆ.


Offline Asturia

Odp: Czy Świadkowie Jehowy DALEJ ukrywają pedofilię?
« Odpowiedź #32 dnia: 19 Styczeń, 2018, 19:42 »
zostawcie naiwnego dzieciaka, 23 lata, studia skończone a wierzy w bajki jak mój 9 letni syn, tak jak zauważyli inni forumowicze, szkoda czasu i nerwów, kolejny świadkowski beton, jedyna różnica taka, że to świeży beton,
on głęboko wierzy bo tak mówili NO, ojciec, kucharz z biura oddziału, ogrodnik i jego bodyguard, no ręce opadają

starszy mojego zboru mówił, że w imię organizacji zaofiaruje swoje dzieci nie zgłaszając brata pedofila który skrzywdziłby ich, prawdopodobnie za kilka lat jego synowie te tematy, afery, krzywdy pedofilskie odbiorą i zrozumieją na takim samym poziomie co nasz 23 letni bohater, takie wychowanie, nic tu nie zrobisz, trzeba wypruć żyły dla obrony WTS u
« Ostatnia zmiana: 19 Styczeń, 2018, 19:56 wysłana przez Asturia »


Offline Roszada

Odp: Czy Świadkowie Jehowy DALEJ ukrywają pedofilię?
« Odpowiedź #33 dnia: 19 Styczeń, 2018, 19:44 »
A mnie znudził temat pedofilii. Kończę. :-\


Offline fantom

Odp: Czy Świadkowie Jehowy DALEJ ukrywają pedofilię?
« Odpowiedź #34 dnia: 19 Styczeń, 2018, 19:54 »
@Nabonit
 Bardzo fajny przykład podałeś z restauracją i kucharzem,który został wywalony za zatrucie klientów źle przygotowanymi posiłkami.
 
Popełniłeś błąd.Teraz przeczytaj mój przykład.Jezus otwiera restaurację(organizacja ŚJ)zatrudnia w niej kilku szefów kuchni(Ciało Kierownicze),którzy są odpowiedzialni za przygotowanie smacznych,treściwych posiłków(ustalają skład,pochodzenie,dostawcę).Szefowie kuchni(CK) często jednak bagatelizują opinie klientów,że z jedzeniem jest coś nie tak.Ukrywają przed gośćmi książkę skarg i zażaleń(np.: brak chęci wydania dokumentów dla sądu-kara 4tys.$ dziennie).Jedzenie powoduje coraz więcej zatruć i coraz więcej klientów(odstępcy) rezygnuje z ich usług.Część klientów domaga się zadośćuczynienia w postaci rekompensaty za utracone pieniądze.Szefowie kuchni bagatelizują i olewają swoich klientów.Czują się bezkarnie.Mimo licznych skarg szefowie kuchni,aby utrzymać swoją pozycję,status zatajają przed kucharzami i innymi klientami,że coś dzieje się złego.Kucharze,którzy chcieli ''puścić farbę''(Barbara Anderson i inni)zostają zwolnieni z restauracji(wykluczeni),żeby pozbyć się problemu.Ostatecznie restauracja przynosi znikome zyski(mniej pieniędzy w kasie CK,mniej publikacji)a szefowie kuchni wprowadzają zmiany na ograniczeniu gramatury posiłków.Na talerzu,za tą samą cenę jest coraz mniej jedzenia i w dodatku z ryzykiem ponownego zatrucia.
 Właściciel restauracji zaniepokojony tym wszystkim przychodzi na inspekcję.Po zbadaniu okoliczności dochodzi do wniosku,że to nie kucharze kuchni zawinili,ale jej szefowie.Co robi z szefami kuchni,aby naprawić swój biznes i odzyskać zaufanie klientów?
 
Wypieprza ich na bruk,oficjalnie przeprasza wszystkich swoich klientów,zatrudnia nowych szefów.Klienci są usatysfakcjonowani przeprosinami,dodatkowo dostają rekompensatę za straty. Tacy klienci teraz przychodzą ponownie do restauracji i przy okazji rozpowiadają swoim znajomym jak dobrze zostali potraktowani.Restauracje odbudowuje swoją markę i dobre imię.
 Inne restauracje(inne kościoły) już wcześniej przyznały się do rażących błędów,co przełożyło się na wzrost zaufania.

Podobało się?
 Pamiętaj,że gdyby nie Cezar,to ŚJ nic by nie naprawili.To nie była ich inicjatywa,ale byli do tego zobligowani!
Pokaż mi list do starszych,których zachęcono do informowania władz o przestępstwach(rożnych) w ich zborach.Nie ma???To tak wygląda system naprawczy???
« Ostatnia zmiana: 19 Styczeń, 2018, 19:57 wysłana przez fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline PoProstuJa

Odp: Czy Świadkowie Jehowy DALEJ ukrywają pedofilię?
« Odpowiedź #35 dnia: 19 Styczeń, 2018, 20:09 »
@Nabonit

 Pamiętaj,że gdyby nie Cezar,to ŚJ nic by nie naprawili.To nie była ich inicjatywa,ale byli do tego zobligowani!
Pokaż mi list do starszych,których zachęcono do informowania władz o przestępstwach(rożnych) w ich zborach.Nie ma???To tak wygląda system naprawczy???

CK zachowało się tak samo "szlachetnie" w sprawie ukrywania pedofilii jak mąż, ktorego żona złapała "na gorącym uczynku" z obcą kobietą w swoim łóżku.

Mąż kupił żonie kwiaty, ale nie przeprosił jej uznając, że nic się nie stało. Obiecał jednak żonie, że już nigdy więcej nie zastanie ona go z kobietą w ICH łóżku.
Szlachetność! :)
« Ostatnia zmiana: 19 Styczeń, 2018, 20:10 wysłana przez PoProstuJa »


Offline zero1

Odp: Czy Świadkowie Jehowy DALEJ ukrywają pedofilię?
« Odpowiedź #36 dnia: 19 Styczeń, 2018, 21:37 »
Skruszony pedofil może brać udział w służbie polowej, teokratycznej szkole służby kaznodziejskiej i zebraniach służby


Co oni wytworzyli... Dla mnie skruszony, to wykastrowany. Wątpię - a mogę sprawdzić w dziennikach ustaw i ministerialnych rozporządzeniach - czy prawo państwowe też oddziela od pedofila 'skruszonego pedofila' i pozwala mu robić praktycznie wszystko. Bowiem te ich ograniczenia - udział w służbie i zebraniach - są i tak dla każdego. Przecież nawet osoba bez chrztu może brać udział w służbie. A to, że nie może być starszym - przecież nawet wieloletni śj nie mogą zostać, choć nie mają na sumieniu grzechów, mają rozeznanie, są w życiu prywatnym dojrzali i odpowiedzialni, ale nie pasują komuś z grona. No i są ukarani niejako. No to cóż to za kara dla pedofila? Przecież jemu nie chodzi o nabijanie sobie splendoru z mównicy, tylko o kontakty seksualne z dziećmi. A to robi się w ukryciu. Tak oto ustrój teokratyczny został zgwałcony przez przebiegłych zboczeńców.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline Szear-Jaszub

Odp: Czy Świadkowie Jehowy DALEJ ukrywają pedofilię?
« Odpowiedź #37 dnia: 19 Styczeń, 2018, 21:59 »
...organizacja przyznała się do takich czynów. Widać powoli udaje się oczyszczać organizację ponieważ już wśród tych, którzy przewodzą, nie dochodzi do takich czynów. Teraz przyszedł czas na to by oczyszczać organizację dalej. Ja głęboko wierzę, że Biuro Oddziału zgłasza takie sprawy ponieważ gdyby tego nie robiło to nie trzymało by się prawa świeckiego co w tej sytuacji jest bez sensu.

Jakoś wybiórczo oczyszcza się ta organizacja... bo w niektórych krajach muszą zgłaszać a w innych nie, a w niektórych krajach pewnie to zależy od stanu czy landu... i jeden starszy skrzywdzi dziecko i zgłoszą bo muszą a obok w wiosce 500 metrów dalej gdzie już kończy się granica państwa, stanu, hrabstwa czy czegokolwiek nie bo cezar nie kazał...
ironiczny głos forum... ale nie zawsze - czasem jestem poważny


Offline CEGŁA

Odp: Czy Świadkowie Jehowy DALEJ ukrywają pedofilię?
« Odpowiedź #38 dnia: 19 Styczeń, 2018, 22:23 »
Nie chcę mi się czytać wszystkich wpisów z tego wątku i wyrażę swoje oburzenie w myśli: "Co ty Nabonit pierd....sz".

Generalnie to się nazywa "Syndrom sztokholmski". Cały twój wpis można skomentować tymi dwoma słowami. Idź do lekarza, najlepiej do psychiatry, bo na psychologa za późno. Potrzebujesz psychoterapeuty.
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline xXx

Odp: Czy Świadkowie Jehowy DALEJ ukrywają pedofilię?
« Odpowiedź #39 dnia: 19 Styczeń, 2018, 22:30 »
Widać powoli udaje się oczyszczać organizację ponieważ już wśród tych, którzy przewodzą, nie dochodzi do takich czynów. Teraz przyszedł czas na to by oczyszczać organizację dalej.

No tak przyszedł czas na oczyszczenie organizacji ale trzeba zrobić to pocichu. Pedofilia jest przecież nieopłacalna. Po co trzymać i chronić pedofilów skoro potem będzie trzeba płacić milionowe odszkodowania. Już lepiej nich ucierpi imię jehowy.

 Ale powiedz mi dlaczego sąd w San Diego ukarał Organizacje karą 4000$ dziennie za ukrywanie listy pedofilów?  Jesteś pewien że jest tak jak mówisz?  A może organizacja gra na dwa fronty? Z lewej strony robi czyszczenie   a z prawej ukrywa pedofilów?
« Ostatnia zmiana: 19 Styczeń, 2018, 22:36 wysłana przez xXx »


Offline zero1

Odp: Czy Świadkowie Jehowy DALEJ ukrywają pedofilię?
« Odpowiedź #40 dnia: 19 Styczeń, 2018, 22:40 »
Idź do lekarza, najlepiej do psychiatry, bo na psychologa za późno. Potrzebujesz psychoterapeuty.

Cegła - to psycholog prowadziłby terapię; psychiatra to już jedynie farmakologia:-D
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline CEGŁA

Odp: Czy Świadkowie Jehowy DALEJ ukrywają pedofilię?
« Odpowiedź #41 dnia: 19 Styczeń, 2018, 22:56 »
Farmakologię oraz program zmiany zachowań. Psychologia przy ciężkich przypadkach wymięka. Psychoterapia to coś głęszego niż tylko leki.
« Ostatnia zmiana: 19 Styczeń, 2018, 22:59 wysłana przez CEGŁA »
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline zero1

Odp: Czy Świadkowie Jehowy DALEJ ukrywają pedofilię?
« Odpowiedź #42 dnia: 19 Styczeń, 2018, 23:05 »
W każdym razie jedno i drugie jest takie anty-teokratyczne, dlatego 7 guru w garniakach tak to odradza i się tego boi. Swoją drogą tak czasami myślę, na ile dobrze oni znają te mechanizmy - a może mają od tego gabinet cieni - skoro tak sprawnie idzie im z jednej strony posługiwanie się prawidłami tych 'złych, świeckich' nauk, a z drugiej strony skuteczne zniechęcanie trzody. Sam w bliskim gronie braci mam osoby, które jadą na prochach - śj od urodzenia - i chwalą sobie za odzyskanie dzięki temu stabilności życiowej, bo już rodziny zaczynały cierpieć przez przeteokratyzowanie.
nowezrozumienie@gmail.com
J3b4ć komitety sądownicze.


Offline gangas

Odp: Czy Świadkowie Jehowy DALEJ ukrywają pedofilię?
« Odpowiedź #43 dnia: 19 Styczeń, 2018, 23:32 »
 Faktycznie temat pedofilii jest tak oklepany, że do urzygu.
Napiszcie coś o gwałtach na zdechłych koniach. Już sam Fritzl jest znudzony
Jutro to dziś tyle że jutro.


Offline CEGŁA

Odp: Czy Świadkowie Jehowy DALEJ ukrywają pedofilię?
« Odpowiedź #44 dnia: 19 Styczeń, 2018, 23:34 »
Mają się czego bać, bo psychologowie i inni chcą pomóc, natomiast korporacja nie. Finanse najważniejsze, łatwiej kontrolować ludzi z zaburzeniami, najważniejsza jest firma.
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.