Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Sędzia nakazuje SJ przekazanie dokumentów dotyczących wykorzystania dzieci  (Przeczytany 942 razy)

KaiserSoze

  • Gość
5 kwietnia 2018 roku

Sędzia James Manley z hrabstwa Sanders nakazał organizacji religijnej Świadków Jehowy przygotowanie dokumentów i zeznań związanych z wewnętrznymi raportami i śledztwami w sprawie wykorzystywania seksualnego dzieci, będących klientami kancelarii prawnej NPR.

W tym przypadku dwóch Powodów zostało seksualnie wykorzystanych jako dzieci przez Świadka Jehowy. Starsi z miejscowego zboru Świadków Jehowy w Thompson Falls w Montanie byli świadomi nadużycia i nie zgłosili tego na policję, zamiast tego sami zajęli się raportami i przeprowadzili wewnętrzne dochodzenie zgodnie z wytycznymi Świadków Jehowy. Ich decyzja, aby nie zgłosić nadużycia władzom, pozwoliła sprawcy pozostać w zborze i nadal molestować jednego z Powodów.

W całej tej sprawie i podobnych przypadkach wykorzystywania seksualnego dzieci w całym kraju Świadkowie Jehowy odmówili przedstawienia dokumentów związanych z ich wewnętrzną obsługą zgłoszeń o wykorzystywaniu seksualnym i powiązanych dochodzeniach oraz działaniach dyscyplinarnych, twierdzących, że informacje są chronione przez tajemnicę spowiedzi oraz pierwszą poprawkę do Konstytucji Stanów Zjednoczonych.

Kancelaria NPR przekonała Sędziego, że takie przywileje Obrony są nieuzasadnione i niezgodne z prawem. Trybunał uznał, że pozwani nie mogą trzymać w tajemnicy wszystkiego, co dotyczy ich dochodzenia, bo często są to jedyne dowody, dzięki którym można wygrać lub przegrać sprawę przeciwko instytucji religijnej.

Rozprawa Nunez, et al. v. Watchtower Bible & Tract Society of New York, et al. będzie miała miejsce w sądzie we wrześniu 2018 roku.

źródło: https://nixlaw.com/news/judge-orders-jehovahs-witnesses-to-turn-over-internal-documents-related-to-childhood-sexual-abuse/
« Ostatnia zmiana: 18 Kwiecień, 2018, 22:26 wysłana przez KaiserSoze »