Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy w 1931 r. usta Jehowy wypowiedziały termin "Świadkowie Jehowy"?  (Przeczytany 3235 razy)

Offline Roszada

Odp: Czy w 1931 r. usta Jehowy wypowiedziały termin "Świadkowie Jehowy"?
« Odpowiedź #30 dnia: 15 Listopad, 2017, 19:16 »
To jest ciekawy fragment:

„Właściwie już od roku 1922 wielokrotnie powoływano się na proroctwo Izajasza 43:10-12, aby wykazać, iż przez pozostałe swoje dni na ziemi muszą oni być świadkami Pana Boga” (Strażnica Nr 19, 1967 s. 7-8).

Zauważmy, że od roku 1922 uczono nie o "świadkach Jehowy", ale o "świadkach Pana Boga". ;)
Przeczytaj: Byli Świadkowie Jehowy w Polsce na Wikipedii i ich skrótowa historia
Ignoruję posty: PoProstuJa, BetMen, Brat Furtian, coma, ruda woda, gangas


Offline Roszada

Odp: Czy w 1931 r. usta Jehowy wypowiedziały termin "Świadkowie Jehowy"?
« Odpowiedź #31 dnia: 15 Listopad, 2017, 21:11 »
Po przyglądnięciu się dziesiątkom tekstów o „świadkach Jehowy” i „świadkach dla Jehowy” w literaturze Towarzystwa Strażnica z lat 1925-1930 dochodzimy do wniosku, że w roku 1931 nie tyle wprowadzono określenie „świadkowie Jehowy”, co odcięto się od nazwy „Badacze Pisma Świętego”. W tym czasie istniało bowiem kilka niezależnych takich grup badackich, które w wielu sprawach torpedowały działania tej organizacji i wprowadzały zamieszanie wśród głosicieli i obserwatorów.
   Towarzystwo Strażnica w swojej rezolucji samo nas naprowadzana na takie ujęcie tej kwestii. Cytujemy na zakończenie główne myśli z rezolucji tej organizacji:

   „‘NOWE IMIĘ’ [rezolucja]
   (...) ponieważ wkrótce po śmierci Ch. T. Russell’a wśród tych, którzy z nim byli połączeni we wspomnianej pracy, nastał rozłam, przyczem część odłączyła się od ‘Strażnicy’ Towarzystwa Biblijnego i Broszur, wzbraniając się odtąd współpracować z rzeczonym Towarzystwem i uznać prawdę, ogłaszaną przez to Towarzystwo w ‘Strażnicy’ i w innych wydawanych niedawno publikacjach, a raczej zwalczała pracę wspomnianego Towarzystwa, polegającą na głoszeniu teraźniejszego poselstwa o Królestwie Bożem we wszystkich częściach organizacji szatańskiej; a wspomniani przeciwnicy połączyli się w różne i liczne grupy, przyjmując nazwy ‘badaczy Pisma Św.’, ‘zjednoczonych badaczy Pisma Św.’, ‘Russellitów, głoszących komentowaną przez pastora Russella prawdę’, ‘wytrwałych’ i inn., wywołujące zamieszanie i nieporozumienia:
   przeto, chcą dać wyraz naszemu prawdziwemu stanowisku i w przekonaniu, że się to dzieje zgodnie z wolą Bożą, wyrażoną w jego Słowie, uchwalamy podać do ogólnej wiadomości:
   że żywimy dla Ch. T. Russell’a z powodu jego dzieła wielką miłość i że z radością przyznajemy, że Pan się nim posługiwał i niezmiernie błogosławił jego pracy; jednakże stosownie do Słowa Bożego nie możemy przystać na to, żeby nas nazywano ‘Russellitami’; że Towarzystwo Biblijne i Broszur ‘Strażnica’, Międzynarodowe Stowarzyszenie Badaczy Pisma Św. i Zjednoczenie Kazalnicy Ludowej li tylko są nazwy korporacyi, przyjęte i używane przez nas dla wykonywania naszej pracy w posłuszeństwie względem przykazania Bożego; że jednak żadna z tych nazw nie może nam być słusznie nadana jako korporacji chrześcijan, postępujących śladami naszego Pana i Mistrza, Chrystusa Jezusa; że badamy Pismo Św., że jednak jako korporacja chrześcijan, stanowiących zjednoczenie, odrzucamy przyjęcie nazwy ‘badaczy Pisma Św.’ lub podobne nazwy dla określenia naszego właściwego stanowiska względem Pana; że odrzucamy przyjęcie imienia jakiegoś człowieka lub być nazwani takiem imieniem;
   (...) wobec czego z radością przyjmujemy imię, jakie wyszło z ust Pańskich, mając życzenie, byśmy byli znani i nazwani po następującem imieniu: Świadkowie Jehowy. – Izajasza 43:10-12; 62:2; Objawienie 2:17” (Królestwo nadzieja świata 1931 s. 29-34).
Przeczytaj: Byli Świadkowie Jehowy w Polsce na Wikipedii i ich skrótowa historia
Ignoruję posty: PoProstuJa, BetMen, Brat Furtian, coma, ruda woda, gangas


Offline Roszada

Dziś wstawiono mój artykuł:

Czy usta Jehowy w roku 1931 wypowiedziały nazwę Świadkowie Jehowy?
Czy J. F. Rutherford w tamtym roku wymyślił to określenie?

http://bednarski.apologetyka.info/swiadkowie-jehowy/czy-usta-jehowy-w-roku-1931-wypowiedziay-nazwe-swiadkowie-jehowy-czy-j-f-rutherford-w-tamtym-roku-wymysli-to-okreslenie,1100.htm
Przeczytaj: Byli Świadkowie Jehowy w Polsce na Wikipedii i ich skrótowa historia
Ignoruję posty: PoProstuJa, BetMen, Brat Furtian, coma, ruda woda, gangas