Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Czy Ciało Kierownicze zna "wolę Jehowy"?  (Przeczytany 476 razy)

Offline Roszada

Czy Ciało Kierownicze zna "wolę Jehowy"?
« dnia: 17 Lipiec, 2018, 17:55 »
W 2012 roku jeden z członków CK powiedział, że co do Warwick "nie jesteśmy jeszcze pewni woli Jehowy":

*** w12 15.8 s. 17 ***
Istnieją plany zagospodarowania 100-hektarowej działki w Warwick. „Chociaż nie jesteśmy jeszcze pewni woli Jehowy co do Warwick”, powiedział brat Pierce, „staramy się przygotować tę posiadłość z myślą o przeniesieniu tam Biura Głównego Świadków Jehowy”. Planowane jest też wykorzystanie 20-hektarowej parceli zlokalizowanej 10 kilometrów na północ od Warwick jako składu sprzętu i materiałów budowlanych. „Gdy dostaniemy pozwolenie na budowę, mamy nadzieję ukończyć całe przedsięwzięcie w ciągu czterech lat” — oznajmił mówca. „Wtedy będzie można sprzedać nasze obiekty w Brooklynie”.
„Czy Ciało Kierownicze zmieniło zdanie co do bliskości wielkiego ucisku?” — zapytał brat Pierce. „W żadnym wypadku” — odpowiedział. „Jeżeli wielki ucisk przerwie realizację tych planów, to wspaniale, naprawdę wspaniale!”

Oznacza to, że CK:

zgaduje wolę Jehowy
stosuje metodę prób i błędów
wywiera presję na Jehowę
patrzy może się uda

A przecież uczy to samo CK, że jest kanałem łączącym z Jehową:

*** yb01 s. 236 ***
Z Gwadelupy przybywali nadzorcy podróżujący i omawiali z braćmi stosowne wskazówki Ciała Kierowniczego. Ci, którzy przyjmowali wytyczne podawane przez kanał używany przez Jehowę, wyraźnie szli naprzód.

*** w01 15.1 s. 16 ***
Teokratycznego zamianowania dokonuje Jehowa za pośrednictwem swego Syna i widzialnego, ziemskiego kanału łączności, którym jest „niewolnik wierny i roztropny” oraz jego Ciało Kierownicze (Mateusza 24:45-47).

*** w91 1.9 ss. 18-19  ***
Reprezentantem tego niewolnika jest dziś Ciało Kierownicze Świadków Jehowy, które jako swoim narzędziem posługuje się korporacją Watch Tower Bible and Tract Society. Klasę niewolnika wiernego i rozumnego najzupełniej słusznie określa się też mianem Bożego kanału łączności.

*** w87/21 s. 14 ak. 13 Uczynki muszą iść w parze z modlitwami ***
Ponieważ Jehowa Bóg nie udziela ducha świętego niezależnie od swego Słowa; nie możemy też oczekiwać, że go otrzymamy, jeśli lekceważymy ziemski kanał łączności, jakim Stwórca się dziś posługuje, czyli „niewolnika wiernego i rozumnego”, reprezentowanego przez Ciało Kierownicze Świadków Jehowy.