Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: List do starszych - dot. zaproszeń na Pamiątkę 2016  (Przeczytany 3740 razy)

Offline M

List do starszych - dot. zaproszeń na Pamiątkę 2016
« dnia: 18 Sierpień, 2015, 11:31 »
ŚWIADKOWIE JEHOWY W POLSCE
Biuro Oddziału

25 lipca 2015

DO WSZYSTKICH GRON STARSZYCH

Dotyczy: zaproszeń na Pamiątkę w roku 2016

Drodzy Bracia!

        „Czyńcie to na moją pamiątkę” (Łuk. 22:19). Zgodnie z tym poleceniem Jezusa w środę wieczorem 23 marca 2016 roku prawdziwi chrześcijanie spotkają się, by obchodzić uroczystość Wieczerzy Pańskiej. W związku z tym przygotowano nowe zaproszenie na Pamiątkę i z jego pomocą na całym świecie będziemy się starali zaprosić na te uroczystość jak najwięcej osób. Ta specjalna kampania rozpocznie się w sobotę 27 lutego i potrwa do środy 23 marca 2016 roku.

        Zamawianie zaproszeń:
  • Zborowy komitet służby powinien niezwłocznie ustalić, ile zaproszeń potrzebuje zbór. Należy wziąć pod uwagę, ze zaproszenia będą udostępniane zarówno w służbie od domu do domu, jak i podczas głoszenia w miejscach publicznych w granicach terenu przydzielonego zborowi. Należy tez ustalić, czy podczas poprzedniej kampanii zamówiono wystarczającą liczbę zaproszeń, oraz uwzględnić przewidywany wzrost liczby pionierów pomocniczych.
  • Każdy zbór powinien wprowadzić zamówienie w serwisie internetowym jw.org najpóźniej do 13 września. Zamówienie to nie powinno być dokonywane za pośrednictwem zboru odbierającego literaturę, zboru koordynującego ani jakiegokolwiek innego. Prosimy pamiętać, ze zostanie wydrukowanych dokładnie tyle zaproszeń, ile będzie wynikać z zamówień. Nie planujemy tez dodruku. Z tych powodów nie będziemy mogli zrealizować spóźnionych lub dodatkowych zamówień.
  • Zechciejcie zamówić zaproszenia na Pamiątkę (numer pozycji katalogowej 7956) w językach najczęściej spotykanych na Waszym terenie, zwłaszcza jeśli Pamiątka będzie w nich organizowana. Zaproszenia z informacją o przemówieniu w języku migowym maja numer 7696.

        Brajl. Zaproszenia wydane brajlem można zamawiać w serwisie jw.org w ten sam sposób, jak wydanie standardowe.

        Odbiór zaproszeń. Zaproszenia dla wszystkich zborów w grupie będą wysłane razem do zboru odbierającego wraz z informacja, ile zaproszeń powinno trafić do poszczególnych zborów. Nadzorca służby zboru odbierającego literaturę powinien po otrzymaniu:
  • Otworzyć paczki i sprawdzić, czy zawierają odpowiednie publikacje.
  • Natychmiast rozdzielić zaproszenia pomiędzy poszczególne zbory w grupie.

Strona 2

        Umieszczanie informacji na zaproszeniach. Za umieszczenie na zaproszeniach informacji o miejscu i porze obchodów Pamiątki będą odpowiadać nadzorca służby i sługa terenu. Podobnie jak to było w ubiegłym roku, do produkcji zostanie użyty papier o wyższej gramaturze, tak by można było łatwiej nadrukować potrzebne informacje. Zaproszenie na Pamiątkę w roku 2016 zawiera też informację o specjalnym przemówieniu biblijnym, które będzie wygłoszone w tygodniu rozpoczynającym się 28 marca 2016. W zborach, w których na ten tydzień zaplanowano zgromadzenie lub wizytę nadzorcy obwodu, wykład zostanie wygłoszony tydzień później. W żadnym zborze nie powinien być przedstawiony przed 28 marca. W wyznaczonym miejscu na zaproszeniu umieśćcie informację o tym, gdzie i kiedy będzie wygłoszone to przemówienie. Jeśli wykłady Pamiątkowy i/lub specjalny będą przedstawione w języku migowym, należy to zaznaczyć na zaproszeniu.

        Przekazanie zaproszeń głosicielom. Tydzień przed rozpoczęciem kampanii każdy zbór powinien wyłożyć zapas zaproszeń z naniesionymi informacjami na ladzie z literaturą lub czasopismami. Należy zachęcić głosicieli i pionierów, by wzięli tylko tyle zaproszeń, ile będą mogli rozpowszechnić w najbliższym tygodniu. Podczas kampanii należy przypominać braciom w zborze, by brali jedynie ilość potrzebną na kolejny tydzień służby. Mamy nadzieję, że dzięki temu zaproszenia będą rozdzielane w zborach bardziej równomiernie.

        Opracowanie terenu. Lepiej jest wręczać zaproszenie domownikom osobiście niż zostawiać je w drzwiach. Jeśli jednak Wasz zbór ma duży teren, grono starszych może dopuścić zostawianie zaproszeń również tam, gdzie nikogo nie zastano. Jeśli Waszym zdaniem w trakcie kampanii nie uda się opracować całego terenu zboru, rozsądne może się okazać skoncentrowanie się w pierwszej kolejności na terenach bardziej owocnych. Można też poprosić o pomoc sąsiednie zbory. Chcemy w okresie kampanii zdziałać jak najwięcej. Po zakończeniu kampanii głosiciele będą mogli proponować publikacje przeznaczone do rozpowszechniania w danym miesiącu. Jeśli zbór opracuje teren przed zakończeniem kampanii lub głosiciele rozpowszechnią wszystkie zaproszenia, można zacząć proponować publikacje przeznaczone do rozpowszechniania w tym miesiącu.

        Prosimy o upewnienie się, czy obiekt, w którym ma się odbyć uroczystość Pamiątki (Sala Królestwa lub inne miejsce), jest wystarczająco duży, by pomieścić spodziewaną liczbę obecnych. Starsi powinni też w tym okresie zachęcać nowe osoby, żeby zostały głosicielami (od 79-81).

        Cieszymy się, że możemy z wyprzedzeniem podać Wam te informacje. Modlimy się, by Jehowa obficie pobłogosławił tę specjalną kampanię.

Wasi bracia

Biuro Oddziału,
Świadkowie Jehowy w Polsce
« Ostatnia zmiana: 18 Sierpień, 2015, 11:36 wysłana przez M »


Offline M

Odp: List do starszych - dot. zaproszeń na Pamiątkę 2016
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Sierpień, 2015, 11:38 »
W zasadzie ten sam szablon co wysyłany co roku. Pamiątka od będzie się 23 marca 2016. Z nowych rzeczy:

- zaproszenia w brajlu
- zaproszenia będą też rozdawane przy stojakach