Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: DLACZEGO KTOS ZOSTAJE DZISIAJ SWIADKIEM JEHOWY ?  (Przeczytany 2255 razy)

Offline Sebastian

Odp: DLACZEGO KTOS ZOSTAJE DZISIAJ SWIADKIEM JEHOWY ?
« Odpowiedź #60 dnia: 14 Luty, 2018, 23:50 »
Napisałem,proszę uważnie czytać.
ja przeczytałem Twoją wypowiedź bardzo dokładnie i żeby czytelnicy wiedzieli o co Tobie chodzi objaśniłem nawet fenomen "sekt nazewniczobalwochwalczych" tytułujących samych siebie (NIE chrześcijanami ale) chrystusowymi, jezusowymi, krystianami, uczniami, drogą, itd. itp. i czyniących nazwę swojego kościoła takim nietypowym "bożkiem" instytucjonalnym.


Offline Sebastian

Odp: DLACZEGO KTOS ZOSTAJE DZISIAJ SWIADKIEM JEHOWY ?
« Odpowiedź #61 dnia: 15 Luty, 2018, 00:36 »
A może jest typowym doktrynerem? Lubi zwalczać czyjeś poglądy. Polemista spełniający się podczas dyskusji. Lubi adrenalinę.
z boku może wydawać się że jak poglądy są w oczywisty sposób błędne (np. komunizm który wypróbowano i jakoś sie nie sprawdził) a nawet sprzeczne z ogólnie dostępną wiedzą (np. płaskoziemstwo w epoce GPS-ów) to takie poglądy nie powinny mieć zwolenników.

A tymczasem: w internecie można znaleźć wszystko: antyszczepionkowców którzy nie szczepią własnego dziecka, zwolenników spisków reptaliańskich, ludzi twierdzących że Elvis Presley nadal żyje, płaskoziemców wpisujących swoje pseudoargumenty pod każdym artykułem dotyczącym astronomii, itd. itp.

Skoro oni wszyscy publikują swoje bzdury w internecie, to muszą gdzieś żyć między nami, robić zakupy w tej samej biedronce, dojeżdżać do pracy tymi samymi autobusami itd. itp.

I na ich tle poglądy świadków Jehowy mimo swojej absurdalności mieszczą się pod względem głupoty gdzieś tam w dolnej strefie stanów średnich.

Innymi słowami: skoro można w XXI wieku "nawrócić" sie na płaskoziemstwo czy antyszczepionkizm, to dlaczego nie na bajkę warwicką, która obiecuje możliwość wiecznego drapania lwa za uchem?!


Offline greekNT

Odp: DLACZEGO KTOS ZOSTAJE DZISIAJ SWIADKIEM JEHOWY ?
« Odpowiedź #62 dnia: 16 Luty, 2018, 08:51 »
sumując, wypowiedź "greekNT" zmierza do tego że dzisiaj wielu ludzi zostaje  świadkami Jehowy dlatego że zostali wprowdzeni w błąd (bo bez popełnienia błędu wybraliby inną konkurencyjna sektę, akurat tę którą reprezentuje greekNT, czyli zasililiby szeregi sekty "chrystusowych").

Co prawda nie miałem jeszcze okazji rozmawiać osobiście w cztery oczy ani w sześć oczu z "chrystusowymi", ale spodziewam się że to "samodzielne" myślenie wygląda tak samo jak u świadków Jehowy.

przeczytaj werset "wy jesteście moimi świadkami" i samodzielnie wyciągnij wniosek na której organizacji religijnej słowa te spełniają się ;) A z chrystusowymi (jak się spodziewam będzie podobnie, np.: przeczytaj samodzielnie werset "tam pierwszy raz nazwano uczniów chrześcijanami" i samodzielnie pomyśl czy nazwę chrześcijanie wymyślili zwolennicy czy przeciwnicy Jezusa. No i pomyśl jak powinni nazywać się naśladowcy Chrystusa utożsamiający się z Chrystusem (jawne sugerowanie że powinni nazywać się akurat "chrystusowi")

Oczywiście jak ktoś wyciągnie samodzielny wniosek że w wersecie pada liczba mnoga słowa "uczeń" i zaproponuje żeby naśladowców Jezusa nazywać po prostu "uczniami" bo tak nazwał ich autor księgi biblijnej, to zapewne usłyszy tzw. "kryzysowy komplement", czyli najpierw będzie pochwała a po chwili padnie słówko ALE i będą przestawione kontraargumenty...

sumując, nic nowego pod słońcem, sekciarskie metody stare stare jak świat...

Ale ja nie jestem pomazańcem , przynajmniej nic o tym nie wiem . Jak tylko się dowiem oznajmię .

Nemo: Cytuj poprawnie bo się robi bałagan. W Twoich postach nie widać, gdzie cytat, a gdzie Twój komentarz.


« Ostatnia zmiana: 16 Luty, 2018, 20:10 wysłana przez Nemo »


Offline Roszada

Odp: DLACZEGO KTOS ZOSTAJE DZISIAJ SWIADKIEM JEHOWY ?
« Odpowiedź #63 dnia: 16 Luty, 2018, 10:45 »
Cytuj
Ale ja nie jestem pomazańcem , przynajmniej nic o tym nie wiem . Jak tylko się dowiem oznajmię .
Zdaje się chrzest daje pomazanie.
Jeśli nie, to co takiego innego i kiedy otrzymują pomazańcy ŚJ. :-\
Udzielam się: http://piotrandryszczak.pl/
Wg Startka jestem POLITEISTĄ czczącym Izydę, Horusa
Ignoruję też: Reskator, Brat Furtian, coma


Offline Sebastian

Odp: DLACZEGO KTOS ZOSTAJE DZISIAJ SWIADKIEM JEHOWY ?
« Odpowiedź #64 dnia: 16 Luty, 2018, 22:51 »
Zdaje się chrzest daje pomazanie.
Jeśli nie, to co takiego innego i kiedy otrzymują pomazańcy ŚJ. :-\
greekNT najprawdopodobniej reprezentuje jakąś sektę konkurencyjną wobec ŚJ i to jak przypuszczam sektę o niskim stopniu uinstytucjonalizowania (może nawet nie zarejestrowaną w żadnym urzedzie).

a co do pomazania ŚJ to obowiązują dwa schematy i obydwa wiążą się z olejem (na pewno słyszałeś ten dowcip więc nie będę się powtarzał)