Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Prawda o Prawdzie/facebook  (Przeczytany 6689 razy)

Offline M

Odp: Prawda o Prawdzie/facebook
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Listopad, 2015, 18:09 »
Na kanale Prawda o Prawdzie pojawił się nowy filmik na temat domniemanego niszczenia dokumentów w sprawie pedofilii. Problem w tym, że filmik ten zawiera nieprawdziwe informacje - wspomniana checklista w żadnym wypadku nie mówi o niszczeniu zapisków dotycząch molestowania seksualnego dzieci. Napisałem w tej sprawie do autora listu, ale niestety z jego odpowiedzi wynika że on wie lepiej, bo jacyś bracia z Anglii mu tak powiedzieli. A ja wiem to co widzę i widzę, że takich wskazówek nie ma.

Wspomniany dokument jest do obejrzenia tutaj.
Fragmenty z ks10 ("Paście") do wglądu: 2:16 podpunkt 3, 5:39, fragment listu z 7 września 2011

Nie chciałem pisać o tym publicznie, ale ponieważ autor nie jest skłonny usunąć filmu lub dokonać sprostowania, to zamieszczam poniżej kopię emaila, który mu wysłałem (z szacunku dla prywatności autora nie zamieszczam jego odpowiedzi, która sprowadzała się do "informacje z mojego kanału są prawdziwe i jeśli coś mówię to znaczy że tak jest").

Zawsze jestem ZA obnażaniem WTS-u za wszystko co robią. Ale nie dajmy się zwariować i w tym co robimy posługujmy się prawdą. Inaczej jakiś Bobo czy inny Ebed to razu zwrócą nam uwagę że posługujemy się niesprawdzonymi informacjami i będzie to dla nich pożywką by upewniać owieczki, że "odstępcy" mają tylko złe zamiary i chcą ich zwieść.

Cytuj
Widziałem film, który ostatnio wrzuciłeś na swój kanał dotyczący audytu akt zborowych, który należy przeprowadzić przed końcem 2015 roku:

https://www.youtube.com/watch?v=Jgjh4TCAIUQ

Nie wiem skąd wniosek, że formularz ten nakazuje niszczenie akt dotyczących pedofilii. Jak przeczytasz uważnie, to formularz ten pisze o dwóch rzeczach:

- starsi powinni zniszczyć swoje osobiste notatki dotyczące spotkań grona starszych. Dodatkowo powinni zniszczyć wszystkie inne osobiste notatki dotyczące konkretnych członków zboru, chyba że uznają że powinny one być zachowane w aktach zboru
- starsi powinni się upewnić, że wszystkie notatki znajdujące się w aktach zboru są przechowywane zgodnie z zaleceniami z książki Paście. W szczególności jeden z podpunktów mówi: Make sure all records relating to child molestation are in harmony with ks10 2:16, point 3, and 5:39. czyli tłumacząc na polski: Upewnijcie się, że wszystkie zapiski dotyczące spraw molestowania seksualnego dzieci są przechowywane zgodnie z ks10 2:16 podpunkt 3 i 5:39.

Jak sam zauważyłeś, w książce Paście, rozdział 5, punkt 39 jest mowa o tym że wszystkie zapiski dot. nierozwiązanych spraw sądowniczych należy przechowywać w zamkniętej kopercie i przechowywać w poufnych aktach zboru. Natomiast w liście do starszych który jest podany na marginesie można przeczytać: "Akta sądownicze dotyczące molestowania dzieci trzeba oznaczyć adnotacją „Nie niszczyć ” i przechowywać bezterminowo"

Nie ma więc mowy o żadnym niszczeniu dowodów, wręcz przeciwnie, akurat w sprawie molestowania WTS nakazuje przechowywać wszelkie akta dotyczące takich spraw. Tym samym powinieneś moim zdaniem usunąć ten filmik, ponieważ wprowadza widzów w błąd, a potem przyjdzie jakiś wojownik w obronie WTS-u i będzie znowu lament że ci wredni odstępcy rozsiewają kłamstwa.
« Ostatnia zmiana: 22 Listopad, 2015, 18:18 wysłana przez M »


Offline fantom

Odp: Prawda o Prawdzie/facebook
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Listopad, 2015, 18:26 »
 I tak masz szczęście,że łaskawie Tobie odpowiedział.Mnie kiedyś zablokował,a następnie odblokował.
 Po ostatniej mojej wpadce nie raczył nic mi wyjaśnić,ostrzec,uprzedzić. Po prostu zero komunikacji i ban.
 Podtrzymuję,że kanał jest dobry,materiał i arumenty również.
Za dużo w nim sarkazmu,ironii i niepotrzebnych gestów.Ekspresja i barwa tonu nie świadczą o profesjonaliżmie ,ale o cielesności.
 Osoba ,która jak twierdzi narodziła sie na nowo powinna podejść do tematu bez emocji .Przedstawic po prostu dowody,skonfrontowac to z biblią i tyle.
 Dobrze ,że zwrociłeś uwagę. Powinniśmy być wyczuleni na tego typu sensacyjne doniesienia.Byłoby żle gdybyśmy dopuszczali się manipulacji.Ex -ŚJ powinni obnażać manipulacje u ŚJ,bez posugiwania się manipulacją lub swoimi wyobrażeniami.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline Puszek

Odp: Prawda o Prawdzie/facebook
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Listopad, 2015, 18:40 »
Ponad godzinę temu filmik widziałem i już miałem o tym pisać na forum jako sensacja! Dzięki M że uprzedziłeś mnie  ;)
Łyknąłem to jak młody pelikan.

Lubię ten kanał i ironia prowadzącego mi się nawet podoba ale fakty jakie M przedstawił są jednoznaczne, że w tym filmiku go poniosło i posłużył się nadinterpretacją.
« Ostatnia zmiana: 22 Listopad, 2015, 18:52 wysłana przez Puszek »
"I chodź ucieknijmy stąd, nie chcę już oddychać tym zatrutym powietrzem! Chodź ucieknijmy stąd, nikt nie będzie mówił nam co dla nas jest najlepsze..."