Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Prawda o Prawdzie/facebook  (Przeczytany 6811 razy)

Offline fantom

Prawda o Prawdzie/facebook
« dnia: 03 Listopad, 2015, 18:30 »
M: Fantom kilka postów niżej umieścił post uzupełniający w którym zauważył, że jednak niesłusznie oskarżył autora kanału o używanie niewłaściwego słownictwa.

Na fp poświęconym Prawdzie o Prawdzie,został zamieszczony film zatytułowany:Świadkowie Jehowy rok 1914 - Pokolenia!?

 Napisałem komentarz do tego filmu,że ogólnie lubię je oglądać(filmy z tego cyklu),zwracając uwagę na treści merytoryczne.
 Zwróciłem uwagę na to,że autor tego filmu stwerdził,iż trzesienia ziemi od 2000 lat nie przybrały na  zwiekszonej intensywności(nazwal to propagandą)co nie do końca jest prawdą.Z tego co czytałem(nie w literaturze ŚJ)to ta częstotliwość i ich siła wzrosły.Napisałem,że osoba ta powinna najpierw sprawdzić taka informację ,aby móc wysuwać takie stwierdzenia.
 No ale to nie było aż tak istotne,jak to ,że w tym filmie nazwal osoby z CK bandą niedorozwojów.
 Tak wiem,wiem,wielu z Was myśli o nich podobnie lub gorzej.Od razu zaznaczam,że nie jestem ich sympatykiem,co na tym forum miałem okazje wyrazić w kilku postach.
 O co zatem chodzi? Drażni mnie to,że osoba,która przygotowała ten film twierdzi,że oddała swoje życie Chrystusowi(3 chrzest),używa takiego slownictwa.W moim przekonaniu naśladowcy Jezusa nie zniżają sie do takiego poziomu.To po takich owocach można poznać naśladowców? Prosze wykazac mi na podstawie NT ,że mamy prawo używać takich określeń wobec innych. Może mam niekompletną biblię lub nie doczytałem tych miejsc.
 Zresztą nie jest to pierwszy film,gdzie udzielają sią negatywne emocje i obrażliwy język.Czy na prawdę trudno przygotować taki materiał bez wyzwisk?
 Elear Elda potrafi i może ze spokojem podjąć sie konstruktywnej analizy i krytyki trzymając swoje wargi na wodzy.Można?Mozna.
 Osoba ta z uwagą śledzi wypowiedzi CK,sama zapominając,że ktoś inny rownież wsłuchuje się w to jak i w jakiej formie sama formułuje swoje komentarze.
 Nie razi mnie to,jak osoby nie powołujące sie na swoje ponowne nawrócenie wyśmiewaja sie z innych,drwią czy obrażają.Razi mnie to w szczególny sposób u osób,ktore twierdzą,że Jezus jest dla nich PANEM i  podążają za nim.
Kolosan3: 7 I wy niegdyś tak postępowaliście, kiedyście w tym żyli. 8 A teraz i wy odrzućcie to wszystko: gniew, zapalczywość, złość, znieważanie, haniebną mowę od ust waszych!
 
 Mój post zostal usunięty bez podania powodu.Krytyka boi sie krytyki?
 
« Ostatnia zmiana: 03 Listopad, 2015, 20:32 wysłana przez M »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline M

Odp: Prawda o Prawdzie/facebook
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Listopad, 2015, 18:40 »
Zwróciłem uwagę na to,że autor tego filmu stwerdził,iż trzesienia ziemi od 2000 lat nie przybrały na  zwiekszonej intensywności(nazwal to propagandą)co nie do końca jest prawdą.Z tego co czytałem(nie w literaturze ŚJ)to ta częstotliwość i ich siła wzrosły.

Nie jest prawdą, że częstotliwość i siła trzęsień ziemi wzrosła. Być może lokalnie może być ich więcej, potem mniej, ale biorąc pod uwagę dłuższy okres czasu (setki i tysiące lat) są pewne cykle aktywności sesjmicznej i one od tysięcy lat utrzymują się na stałym poziomie. Poza tym wykrywalność trzęsień znacząco wzrosła, bo jeszcze 200 lat temu nie istniała aparatura do ich dokładnego mierzenia.

Źródło: USGS

Co ciekawe, w latach 1896 — 1906 zarejestrowano więcej wielkich trzęsień ziemi (ok. 25) niż w jakimkolwiek 10-letnim okresie po roku 1906-tym. Oznacza to, że twierdzenie, że rok 1914 był jakąś magiczną barierą jest z gruntu fałszywe.

Źródło: Google Books
« Ostatnia zmiana: 03 Listopad, 2015, 18:49 wysłana przez M »


Offline fantom

Odp: Prawda o Prawdzie/facebook
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Listopad, 2015, 18:58 »
Jak widać są rożne źrodła.Nie pamietam wszystkich,ale kiedys chyba w Focus dość wiarygodnie było to potwierdzone.W iwleu miejscach można przeczytac ,że siła wstrząsów jest wieksza jak kiedyś.Nie chcę sie spierać o to.
 http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/111726,rosnie-liczba-i-sila-trzesien-ziemi
 Co do mojego usunietego postu,to wygląda to podobnie jak w sektokorporacji.Jakakolwiek krytyka nie jest mile widziana,najlepiej nie odpowiedziec na taki post,tylko jak najszybciej usunąc,aby i inni nie mieli do niego dostepu.Czyli ,zamykamy usta innym.
Nie tylko mój post został usuniety,ale i możliwośc dodawania komentarzy na jego stronie.

 Co ciekawe,pisałem na stronieP.Andryszczaka.Nigdy nie usunął moich postów i mnie nie zablokował.Nie bał się otwartej krytyki i chętnie odpisywał. Tu widzimy naśladowce Jezusa,zamykającego innym usta.Nadawałby sie do CK.
« Ostatnia zmiana: 03 Listopad, 2015, 19:02 wysłana przez fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline M

Odp: Prawda o Prawdzie/facebook
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Listopad, 2015, 19:03 »
Jak widać są rożne źrodła.Nie pamietam wszystkich,ale kiedys chyba w Focus dość wiarygodnie było to potwierdzone.W iwleu miejscach można przeczytac ,że siła wstrząsów jest wieksza jak kiedyś.Nie chce sie spierać o o to.
 http://www.twojapogoda.pl/wiadomosci/111726,rosnie-liczba-i-sila-trzesien-ziemi

Tytuł zacytowanego przez Ciebie artykułu jest mylący. Nie podano w nim danych z lat poprzednich, a jak wynika z danych NOAA liczba trzęsień wcale nie rośnie. Poza tym sam artykuł na samym końcu przyznaje: "Mimo to liczba ofiar wstrząsów w tym roku jest najniższą od 12 lat".

Twarde dane w tej kwestii są bezlitosne i nie sposób z nimi dyskutować. Próbują robić to tylko osoby, którym określone wnioski z tych danych pasują do systemu wierzeń.

Co do mojego usunietego postu,to wygląda to podobnie jak w sektokorporacji.Jakakolwiek krytyka nie jest mile widiana,najlepiej nie odpowiedziec na taki post,tylko jak najszybciej usunąc,aby i inni nie mieli do niego dostepu.Czyli ,zamykamy usta innym.

Tu widzimy naśladowce Jezusa,zamykającego innym usta.Nadawałby sie do CK.

A z tym się zgadzam całkowicie, takie zachowanie należy piętnować z taką samą stanowczością z jaką piętnujemy manipulacje WTS-u.


Offline fantom

Odp: Prawda o Prawdzie/facebook
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Listopad, 2015, 19:10 »
M nie bedę kruszyć kopii o trzesienie ziemi.Moge być w błędzie.Opieralem sie tak jak ty na informacji ,ktore zawierały naukowe dane.źRODLA NE PAMIETAM.Moge sie mylić i za to przeprosić.Co do 2 wątku to raczej nie mam wątpliowści jakimi cechami powinien odznaczać się naśladowca Jezusa
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline fantom

Odp: Prawda o Prawdzie/facebook
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Listopad, 2015, 19:20 »
US Geological Suvrvey powiedział, że od 1990 r. łączna liczba trzęsień ziemi odnotowanych przez naukowców na całym świecie stale rośnie. I choć możliwości pomiaru są wciąż takie same w tym roku. W 2004 r. było ich łącznie 31 201 trzęsień ziemi, które jest prawie dwa razy tyle co w 1990 roku. Jak wiadomo, trzęsienia ziemi w 2004 roku spowodowały 284.012 zgonów.

Liczba trzęsień ziemi w Stanach Zjednoczonych w ciągu ostatnich 20 lat wzrósł bardzo znacząco. W 1990 roku USA odnotowały 2268 trzęsienie ziemi. W 1999 r. liczba ta wzrosła do 3003. W 2010 roku było 8390 trzęsienia ziemi. Od 1990 do 2010, a więc wzrost 370%!
http://www.pl.amazinghope.net/znaczne-zwiekszenie-liczby-trzesienia-ziemi/

 Czy te dane są prawdziwe? NIe wiem.Nie mam zamiaru kopać w necie.
http://earthquake.usgs.gov/
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline fantom

Odp: Prawda o Prawdzie/facebook
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Listopad, 2015, 19:39 »
UWAGA!!!! Popelniłem błąd. Przepraszam.Po kolejnym odsłuchaniu nagrania zobaczyłem,że odnosi sie to nie do CK,ale za kogo CK
 może uznawać sowich braci i siostry.Zwrot banda niedorozwojów nie odnosił sie do CK.
 PRZED 2 ZDANIEM BYŁA PAUZA, żle to zestawiłem.
 Szkoda,że nie zostało mi to wyjaśnione,tylko usunięto mój post i uniemożliwiono dodawanie komentarzy.Wystarczyło wykazać moje złe zrozumienie.
 
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline M

Odp: Prawda o Prawdzie/facebook
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Listopad, 2015, 19:59 »
W świetle tego co napisałeś powinieneś moim zdaniem dodać stosowną informację do pierwszego postu, bo w tej chwili ktoś może to przeczytać i wyrobić sobie zdanie na temat autora kanału na Youtubie na podstawie błędnych informacji.

---

Odnośnie trzęsień ziemi (nie lubię zostawiać tematów niezamkniętych :P):

Przede wszystkim trzeba brać pod uwagę duże trzęsienia ziemii, bo wbrew temu co napisałeś co roku przybywa stacji sejsmicznych i rejestrowane są nawet mikro-trzęsienia ziemi, które nie są odczuwalne dla człowieka. A jak wygląda rozkład tych większych trzęsień ziemii w ciągu ostatnich 200 lat?

Poniżej masz wykres, który zrobiłem specjalnie dla Ciebie na podstawie danych z NOAA (które udostępnia bazę zarejestrowanych i obserwowanych trzęsień ziemi w ciągu ostatnich 4 tysięcy lat). Wykresp przedstawia ilość trzęsień ziemii o natężeniu 7 stopni w skali Richtera lub większych w ciągu roku. Jedyny znaczący wzrost to lata 1890 — 1910, w których to latach upowszechniły się nowoczesne urządzenia sejsmograficzne i zaczęto budować na całym świecie stacje badawcze. Linia trendu (na czerwono) nie pozostawia złudzeń - odkąd ludzie zaczęli rejestrować skrupulatnie trzęsienia ziemi ich ilość nie uległa zmianie, jest cały czas na stałym poziomie i obserwujemy tylko statystyczne wychylenia które niwelują się w kolejnych latach.Jeśli zaś chodzi o ilość ofiar, które pochłoniły trzęsienia ziemi w ostatnich latach to owszem, jest ona najwyższa w dziejach, jednak aby wyciągać z tego jakiekolwiek wnioski należałoby zestawić te liczby z liczbą ludności, która w ciągu ostatnich dwóch wieków rośnie wykładniczo. I tak jeśli wziąć pod uwagę ilość śmierci z powodu trzęsień ziemii na 1000 osób to okazuje się że liczba ta nie tylko nie wzrosła, ale wręcz zmalała.

Nie chodzi mi o to, żeby wygrać jakąś wojenkę w Internecie, tylko żeby raz na zawsze obalić ten głupi mit, którym WTS karmi swoje owieczki, a który przy okazji powtarza wiele "sensacyjnych" portali.
« Ostatnia zmiana: 03 Listopad, 2015, 20:05 wysłana przez M »


Offline fantom

Odp: Prawda o Prawdzie/facebook
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Listopad, 2015, 20:29 »
M dzięki za ten wykres. Co do trzęsień ziemi, już dawno nie jestem pod wpływem interpretacji WTS.
 Co do przeprosin,to niestety już minął czas na modyfikownaie postu.Gdyby ktos mnie wyręczył i edytował ten post zamieszczając moje przeprosiny to będę wdzięczny.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline M

Odp: Prawda o Prawdzie/facebook
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Listopad, 2015, 20:33 »
M dzięki za ten wykres. Co do trzęsień ziemi, już dawno nie jestem pod wpływem interpretacji WTS.
 Co do przeprosin,to niestety już minął czas na modyfikownaie postu.Gdyby ktos mnie wyręczył i edytował ten post zamieszczając moje przeprosiny to będę wdzięczny.

Zrobione :). Co do indoktrynacji to nie wątpiłem ani przez chwilę że Ty nie jesteś, ale sam wiem po sobie że pewne "fakty" musiałem wykorzeniać z umysłu jeszcze długo po obudzeniu, bo człowiek po prostu bierze pewne sprawy za pewnik. Poza tym tak jak zauważyłeś wiele stron nie mających nic wspólnego z WTS-em powtarza ten mit, więc warto go tu obalić, bo może się to przydać w rozmowach z ludźmi wewnątrz.


Offline Puszek

Odp: Prawda o Prawdzie/facebook
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Listopad, 2015, 13:41 »
Właśnie przed chwilą pojawił się nowy filmik na kanale Prawda o prawdzie, gdzie Jarek krótko odnosi się do zarzutu fantoma.
Banda niedorozwojów w ustach chrześcijanina?! O tym samym pomyślałem gdy czytałem twój wpis fantom, że Jezus także nie przebierał w słowach odnosząc się do np. faryzeuszy. Nie ma co na siłę demonizować  ;) Jak trzasnę się młotkiem w palucha to leci z ust co popadnie.

"I chodź ucieknijmy stąd, nie chcę już oddychać tym zatrutym powietrzem! Chodź ucieknijmy stąd, nikt nie będzie mówił nam co dla nas jest najlepsze..."


Offline bartek212701

Odp: Prawda o Prawdzie/facebook
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Listopad, 2015, 17:19 »
Właśnie przed chwilą pojawił się nowy filmik na kanale Prawda o prawdzie, gdzie Jarek krótko odnosi się do zarzutu fantoma.
Banda niedorozwojów w ustach chrześcijanina?! O tym samym pomyślałem gdy czytałem twój wpis fantom, że Jezus także nie przebierał w słowach odnosząc się do np. faryzeuszy. Nie ma co na siłę demonizować  ;) Jak trzasnę się młotkiem w palucha to leci z ust co popadnie.


Mnie zastanawia dlaczego autor filmiku nie pozwala na komentowanie swoich wypowiedzi. Nie lubię cenzury, czasy te podobno przeminęły, no ale nie wszedzie. Szkoda, może ma świadomość, ze nie obroniłby swojego stanowiska? Nie, nie jestem śJ :)


Offline Puszek

Odp: Prawda o Prawdzie/facebook
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Listopad, 2015, 17:36 »
Jeśli masz chęć to bez problemu znajdziesz kontakt z tym autorem filmu. Moim zdaniem po prostu zaoszczędził sobie czasu na moderowanie wpisów od świadków ortodoksów, którzy podjęliby atak głupimi wpisami.
"I chodź ucieknijmy stąd, nie chcę już oddychać tym zatrutym powietrzem! Chodź ucieknijmy stąd, nikt nie będzie mówił nam co dla nas jest najlepsze..."


Offline fantom

Odp: Prawda o Prawdzie/facebook
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Listopad, 2015, 17:41 »
Tak zauważyłem,że tylko przychune komentarze są mile widziane(na facebooku).Kiedyś powiedziałem jemu ,że powinien trzymać sie jedynie faktów ,a nie domysłów.Dotyczyło to jednego z jego filmów.Potem zablokował rozmowę.
 Tak samo i wtym przypadku.Mógł napisać ,że źle zrozumiałem to czy to w tej minucie filmu.Wystarczyło coś odpisać.
 Takie usuwanie i blokowanie bez wyjaśnienia uważam za mało poważne.
 Tak jak pisałem wcześniej ,podchodzi często do tematu emocjonalnie,gdzie te emocje raczej mają negatywny przekaz.Oczekuje przedstawienia tematu bez ironii.
 
« Ostatnia zmiana: 05 Listopad, 2015, 18:14 wysłana przez fantom »
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Tusia,tomek_s


Offline bartek212701

Odp: Prawda o Prawdzie/facebook
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Listopad, 2015, 20:15 »
On jest bardzo nieobiektywny, dlatego ja nie oglądam jego filmików. Wyśmiewa PNŚ, no bez przesady, w wielu miejscach jest bardzo wiarygodny, a przekład ST jest uwazany za jeden z lepszych w ogóle...to, ze go wykluczyli, nie znaczy, ze ma wykluczac merytorykę i obiektywizm.