Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: List o odłączeniu  (Przeczytany 3734 razy)

Offline Vog

List o odłączeniu
« dnia: 09 Lipiec, 2017, 00:14 »
Witajcie  :)
Chcemy z małżonką przygotować listy o odłączeniu.
Z tego co wyczytałem, potrzebne są dwa listy: powiadomienie o odłączeniu się oraz wezwanie do przesłania formularza S-77 (który jest naszym potwierdzeniem opuszczenia organizacji) i wszystkich przechowywanych w zborze dokumentów na nasz temat.
Czy treść listu o odłączeniu jest dowolna, czy też ma mieć jakąś konkretną formę?
Jeśli jest gdzieś dostępny wzór takiego listu, będę wdzięczny za link -  ja nie znalazłem  ::)
Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki które pozwolą przygotować się do opuszczenia organizacji na swoich warunkach.
Pozdrawiam   :)


Offline fantom

Odp: List o odłączeniu
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Lipiec, 2017, 01:12 »
Treść jest dowolna i nie ma wzoru.Napiszcie Wasze powody odejścia.Formularza S-77 i tak raczej nie dostaniesz.Przykładowy list:


Drodzy Bracia,
Niniejszym zawiadamiamy Was, że z dniem ....rezygnujemy z członkostwa w organizacji Świadków Jehowy, co możecie uznać za odłączenie się od zboru.
Nie oznacza to, że nie chcemy zachowywać dobrych relacji z Wami lub z członkami zboru. Nasz dom jest zawsze otwarty i nasze serce jest zawsze otwarte na każdego, kto przychodzi w Chrystusowym pokoju.
Jednakże nie potrafimy już dłużej przyjmować niektórych doktryn i praktyk organizacji Strażnicy, które znacznie odbiegają od nauk Pisma Świętego. Jesteśmy wdzięczni za dobre rzeczy, których nauczyliśmy się u Świadków Jehowy, lecz skala błędów popełnionych przez organizację nie pozwala nam nadal się z nią utożsamiać ani jej reprezentować
Ciało Kierownicze zakłamuje bardzo wiele prawd biblijnych. Na przykład :
Dzieje 4:12. tylko w imieniu Jezusa Chrystusa jest wybawienie Natomiast w Rzymian 10:13 kontekst wskazuje na imię Chrystusa. W oryginalnym tekście greckim jest tam kyrios. Tak Bóg Ojciec zdecydował, i nie nam z tym dyskutować.
Jana 6:53-58. kto nie spożywa Ciała i Krwi Chrystusa, nie może być. zbawiony w Nim
Mateusza 28:19,20. Już w pierwszym wieku Chrystus otrzymał od Ojca WSZELKĄ władzę w niebie i na ziemi
Mateusza 24:45. ze zwykłej przypowieści zrobiono doktrynę o Niewolniku, a tymczasem to Chrystus jest ,bramą dla owiec, Jana 10:9.
Tzw Niewolnik bardziej przypomina najemnika , Jana 10:12,13, gdyż potrafi nawet kłamać, żeby tylko uniknąć odpowiedzialności, jak np Jeffrey Jackson przed Królewską Komisją w Australii, czy Gerrit Lösch w sądzie w USA.
Jest tak, jak pisze w Ezechiela 34:5,6, owce się stały żerem dzikich zwierząt, bo pasterze dbali tylko o swój interes (niech sobie same radzą w sądach na przykład, my dbamy przede wszystkim o interes korporacji.
Przez wiele lat obdarzaliśmy tak zwanego "Niewolnika" bezgranicznym zaufaniem. Byliśmy przekonani o tym, że to sam Bóg kieruje jego poczynaniami. Dopiero pewne wypadki, które zaszły w zborze w Mönchengladbach skłoniły nas do przyjrzenia się, czym tak naprawdę jest organizacja Świadków Jehowy i jej Ciało Kierownicze.
Na swój sposób jesteśmy wdzięczni na przykład Wam za Waszą raniącą nas postawę. Przysporzyło nam to wiele bólu, byliśmy prawdziwie zawiedzeni, ale gdyby nie to, nadal bylibyśmy pewnie zaślepieni, prawdziwie zaimpregnowani, na fakty. Piszemy to bez ironii, gdyby nie Wasza postawa, nie zaczęlibyśmy badać i sprawdzać .
Teraz widzimy, czym jest ta organizacja.
Ukrywanie pedofilii, potężne afery z tym związane, takie jak w Australii, przegrana w Sądzie Najwyższym w Wielkiej Brytanii w tej samej sprawie, kłamliwe zeznania Jeffreya Jacksona przed Komisją Królewską w Australii oraz Gerrita Loscha w sądzie w USA, pozostawanie tych ludzi nadal na najwyższych stanowiskach w Organizacji (moglibyśmy jeszcze długo wymieniać ), to tylko czubek góry lodowej błędów i kłamstw w imię Boga.
Kolejny przykład.
To był dla nas największy szok.
Na jw library jest dostępny przekład międzywierszowy , Kingdom Interlinear, w języku angielskim. Wielu braci posiada jeszcze w domach jego drukowaną wersję.
Prosimy, z modlitwą sprawdźcie, we wszystkich miejscach, gdzie wersety w oryginale zdają się potwierdzać Boskość Pana Jezusa, w tekście oryginalnym (lewa szpalta wydania drukowanego) jest przetłumaczone zgodnie z tym, jak to jest w większości innych przekładów, a w szpalcie prawej, do druku, są juz wstawki zmieniające sens. Dla przykładu, rozdziały 14, 16 Ewangelii Jana sa pełne takich zafałszowań.
Tak. Byliśmy w szoku i nie wiedzieliśmy, co z takimi informacjami zrobić. Sprawdzaliśmy po wielokroć te miejsca. Jest ich napradę wiele.
To straszne uczucie, gdy musisz walczyć z samym sobą, odrzucasz te myśli, nie, to nie może być prawdą. Sprawdzasz jeszcze raz, i jeszcze raz. Fakty pozostają faktami. ŚWIADKOWIE JEHOWY, TŁUMACZE PRZEKŁADU NOWEGO ŚWIATA, TARGNĘLI SIĘ NA ŚWIĘTY TEKST BIBLII, BY UZASADNIĆ SWOJE DOKTRYNY.
Błagamy Was, dla dobra Waszego i owiec pozostawionych Waszej opiece, nie patrząc na naszą opinię w tej sprawie, na, jak to Wy mówicie, odstępców, sprawdźcie sami te rzeczy dotyczące Przekładu NW.
Przecież to z miłości do Boga Biblii zostaliśmy Świadkami Jehowy, a nie z miłości do jakichś ludzi, kim by oni nie byli!
Dziękujemy za wszelką pomoc, jaką nam okazaliście Wy, lub jaką świadczyli nam członkowie zboru.
Prosimy nie uważać nas za odstępców, gdyż nadal wierzymy w Boga, Chrystusa i Biblię
Dlatego oświadczamy, co następuje: z dniem 18 listopada 2016 roku występujemy ze związku wyznaniowego Jehovas Zeugen in Deutschland. Zabraniamy przedstawicielom ww. Związku wykluczenia nas, gdyż sami się odłączamy . Zabraniamy zniesławiania naszego nazwiska lub naszych osób w jakikolwiek sposób pod rygorem prawnym Kodeksu Karnego Republiki Federalnej Niemiec. Nie wyrażamy zgody na przetwarzanie naszych danych osobowych przez Związek Wyznaniowy. Wnosimy o wydanie nam dokumentów S-77 z naszymi danymi. Oświadczamy, że skutecznie występujemy ze Związku Wyznaniowego Jehovas Zeugen in Deutschland, tym samym uznaje się, że ustają wszelkie związki przyczynowo prawne, które łączą nas z tym Związkiem. Nie zgadzamy się również na zwołanie przeciwko nam "komitetu sądowniczego".

http://berejczycy.org/moj-list-do-starszych-zboru-swiadkow-jehowy/
http://wiadomosci.onet.pl/tablica/list-o-odlaczeniu-sie-14-lutego-2004-rokugrono-sta,1666,270154,41658595,watek.html
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Roszada,Tusia,tomek_s


Offline Iza

Odp: List o odłączeniu
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Lipiec, 2017, 08:37 »
Witajcie  :)
Chcemy z małżonką przygotować listy o odłączeniu.
Z tego co wyczytałem, potrzebne są dwa listy: powiadomienie o odłączeniu się oraz wezwanie do przesłania formularza S-77 (który jest naszym potwierdzeniem opuszczenia organizacji) i wszystkich przechowywanych w zborze dokumentów na nasz temat.
Pozdrawiam   :)
Nie musisz pisać dwóch listów.
Na koncu swego oświadczenia o apostazji napisz informacje, ze chcesz otrzymać swój formularz S -77,
To tylko pro-forma.
 Nadarzyn ci tego i tak nie wyda.
A tu masz nasz list.

Drodzy Bracia!
 
Ostatnie wydarzenia, w jakich przyszło nam uczestniczyć, wielokrotne próby rozmów ze starszymi zboru, korespondencja i rozmowy jakie przeprowadziliśmy z przestawicielem Nadarzyna jasno nam pokazały, że niestety Organizacja daleko odbiegła od wzorca , jaki Pan nasz Chrystus ustanowił.
  Ponadto w obliczu faktów , jakie są jawne i dostępnych dowodów na to, że Ciało Kierownicze od lat stosuje podwójne normy moralności i manipuluje informacjami , całkowicie utraciliśmy doń zaufanie i przekonanie ,że doprowadzi nas do Chrystusa.
Nie zmienia to faktu, że kochamy naszych braci i jesteśmy wdzięczni za wiele pięknych rzeczy, jakie były naszym udziałem przez  24 lata spędzone w Organizacji.
 
Bardziej jednak boimy się Boga niż ludzi, i nie chcemy pokładać ufności z ziemskim człowieku, do którego wybawienie nie należy, nawet jeśli ma poparcie ośmiu milionów oddanych mu ludzi.
Chcemy należeć do Chrystusa, naszego Wykupiciela,  i do Ojca niebiańskiego, tak zresztą rozumieliśmy nasze ślubowanie, złożone w chwili chrztu.
Organizacja nam na to nie pozwoliła.
Nie mieliśmy wtedy świadomości, że Organizacja chce całkowitego posłuszeństwa swojej doktrynie, nawet jeśli jest ona sprzeczna z Pismem Św. , że za miłość i fascynację słowem Bożym będziemy prześladowani , oraz zniesławiani za to , że zadajemy pytania.
 Nie wiedzieliśmy, że organizacja będzie popierać takie rzeczy jak tuszowanie pedofilii, a prześladować tych, którzy ośmielili się mówić głośno ,że jest to podłe i niezgodne z tym, jak żył i nauczał Jezus.
Nasze sumienie nie pozwala nam już dłużej należeć do tej organizacji, dlatego oświadczamy niniejszym, co następuje:
Z dniem 01.02.2016 występujemy ze związku wyznaniowego Świadkowie Jehowy w Polsce.
Zabraniamy przedstawicielom w/w związku wykluczenia nas, ponieważ sami się odłączamy, zniesławiania naszego nazwiska lub naszych osób w jakikolwiek sposób , pod rygorem prawnym ( KK art.212 i 216)
Nie wyrażamy zgody na przetwarzanie naszych danych osobowych przez związek wyznaniowy Św. Jehowy w Polsce oraz wnosimy o wydanie dokumentu S-77 z naszymi danymi osobowymi w terminie 14 dni od doręczenia niniejszego pisma, pod rygorem prawnym ( Wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 21 kwietnia 2015- sygn.akt II SA/WA 294/13)
Oświadczamy, że skutecznie występujemy ze Związku Wyznaniowego Świadkowie Jehowy w Polsce z dniem 01.02.2016.
Tym samym uznaje się ,że ustają wszelkie związki , które łączyły  nas z w/w związkiem.
 
 
« Ostatnia zmiana: 09 Lipiec, 2017, 08:39 wysłana przez Iza »
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline todd

Odp: List o odłączeniu
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Lipiec, 2017, 08:53 »
Z podkulonym ogonem nie wolno odchodzić z korporacji, dziwi mnie to że jeszcze tłumaczycie dlaczego odchodzicie- tym samym wkładając im broń do rąk.
„Bywa, że w nocy, póki sen nie włoży na mnie kajdan swych pamięć zapala wokół mnie światło minionych dni …” T. Moore


Offline gedeon

Odp: List o odłączeniu
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Lipiec, 2017, 09:13 »
Z podkulonym ogonem nie wolno odchodzić z korporacji, dziwi mnie to że jeszcze tłumaczycie dlaczego odchodzicie- tym samym wkładając im broń do rąk.

Zgodnie z prawem aby wystąpić z związku wyznaniowego, należy wystąpić skutecznie. Dlatego zachowujemy obowiązujące normy prawne.


Offline gedeon

Odp: List o odłączeniu
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Lipiec, 2017, 09:19 »
Wzór


..........................................................
(Miejscowość, data)

..........................................................
     (imię i nazwisko wnioskodawcy)
.........................................................
       (adres wnioskodawcy miejscowość)
.........................................................
       (adres wnioskodawcy ulica)
.........................................................
(nazwa zboru, do którego należał wnioskodawca)

Koordynator Grona Starszych
Zborowy Komitet Służby
Zbór ……………………..………………..... (nazwa zboru)
Związek wyznaniowy Świadkowie Jehowy w Polsce
(dawniej „Strażnica – Towarzystwo Biblijne i Traktatowe
Zarejestrowany Związek Wyznania Świadków Jehowy w Polsce”)
…………………………………………………….. (kod, miejscowość)
……………………………………………………… (ulica nr domu)

Ja niżej podpisany oświadczam, ze skutecznie występuje ze Związku Wyznaniowego , „Świadkowie  Jehowy w Polsce”  z dniem……………….
            Zbór (podać nazwę) Chrzest w roku…………
Jako powód mojej decyzji podaje: ( podanie powodu to sprawa indywidualna)
1.   Brak spójności w wyznawanej doktrynie wiary, co się objawia ciągle zmieniającymi się naukami  przekazywanych w tak zwanych „nowych światłach”.
2.   Nie zgadzam się ze zjawiskiem ostracyzmu który przejawia się w rozbijaniu rodzin, gdzie ktoś z rodziny jest odmiennego zdania .
3.   Nie zgadzam się też z stosowana polityką zgodnie z którą pedofilia jest grzechem a nie przestępstwem oraz wytycznymi gdzie to Biuro Oddziału decyduje kto jest pedofilem. Takie działanie naraża nasze dzieci na poważne niebezpieczeństwo.
4.   Nie zgadzam się polityką zabraniająca podawania krwi pełnej dzieciom oraz osoba dorosłym, co może bezpośrednio przyczynić do utraty życia.

Na podstawie Art. 53 par.1 i 2 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej: Żądam, by moje prawo do wolności religijnej, wyrażające się w możliwości wyboru innej religii lub nie wyznawania żadnej, było uszanowane

Tym samym uznaje się, że ustają wszystkie skutki przyczynowo–prawne,  które łączyły mnie z Związkiem Wyznaniowym „Świadkowie Jehowy w Polsce”
Korzystając z praw przysługujących mi na podstawie art. 32 ust. 1 punkty 1 – 5 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r. nr 133 poz. 883) )
Tym samym wnoszę o udzielenie pełnej pisemnej informacji dotyczących mojej osoby a posiadanych i przetwarzanych przez Zbór,  związku wyznania „Świadkowie Jehowy w Polsce”.
Na podstawie przepisów ustawy o ochronie danych osobowych art.23 ust.1 pkt.1,nie wyrażam zgody na przetwarzanie moich danych osobowych w przestrzeni publicznej a komunikat o moim odłączeniu powinien zawierać tylko informacje które zostały przedstawione w liście.
Powyższe działanie wyczerpuje znamiona skutecznej i bezpowrotnej apostazji  z wyznania Świadkowie Jehowy w Polsce.                  Data i podpis


Jest to wzór konsultowany z kancelaria prawną, która od lat pomaga nam w tych kwestiach.
Co ważne występujemy o wszelkie informację a nie o dokument.
Podany przez Izę wzór jest tez prawidłowy ;D

« Ostatnia zmiana: 09 Lipiec, 2017, 09:24 wysłana przez gedeon »


Offline Abba

  • Pionier
  • Wiadomości: 778
  • Polubień: 2759
  • Przebudzony, przerażony prawdą o WTS
Odp: List o odłączeniu
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Lipiec, 2017, 09:25 »
Z podkulonym ogonem nie wolno odchodzić z korporacji, dziwi mnie to że jeszcze tłumaczycie dlaczego odchodzicie- tym samym wkładając im broń do rąk.
Dlczego przyrównujesz taką postawę
do podkulonego ogona???


Offline gedeon

Odp: List o odłączeniu
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Lipiec, 2017, 09:57 »
Po oddaniu listu starszym zboru, na najbliższym zebraniu padnie komunikat, "Jan Kowalski nie jest już Świadkiem Jehowy".
Teraz możemy wystosować następne wezwanie do starszych zboru i Biura Oddziału w Nadarzynie o udostępnienie nam pełnej informacji która znalazła się w formularzu S-77.
Nadarzyn jak wiemy z praktyki tej korporacji, wyślę nam informację, że dla identyfikacji danych osobowych należy przesłać ksero dowodu osobistego lub innego dokumentu z danymi adresowymi i zdjęciem.
Takie działanie jest nie zgodne z prawem, dlatego nie przesyłamy żadnego dokumentu a w tym wypadku należy napisać skargę do GIODO.

Wzór wezwania do udostępnienia informacji o formularzu S-77..........................................................
     (imię i nazwisko wnioskodawcy)
.........................................................
       (adres wnioskodawcy miejscowość)
.........................................................
       (adres wnioskodawcy ulica)
.........................................................
(nazwa zboru, do którego należał wnioskodawca)

Koordynator Grona Starszych
Zborowy Komitet Służby
(można wymienić imiennie cały Komitet Słuzby)
Zbór ……………………..………………..... (nazwa zboru)
Związek wyznaniowy Świadkowie Jehowy w Polsce
(dawniej „Strażnica – Towarzystwo Biblijne i Traktatowe
Zarejestrowany Związek Wyznania Świadków Jehowy w Polsce”)
…………………………………………………….. (kod, miejscowość)
……………………………………………………… (ulica nr domu)

Korzystając z praw przysługujących mi na podstawie art. 32 ust. 1 punkty 1 – 5 Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r. nr 133 poz. 883) ) Zgodnie z wyrokiem WSA w Warszawie z dnia 16 maja 2013 r. sygn. akt II SA/Wa 294/13, oraz wyroku, Naczelnego Sądu Administracyjnego z dnia 21 kwietnia 2015 r. wraz z uzasadnieniem (sygn. akt I OSK 1968/13), oddalający skargę kasacyjną Strażnicy – Towarzystwa Biblijnego i Traktatowego, Zarejestrowanego Związku Wyznania Świadków Jehowy w Polsce, obecnie Świadkowie Jehowy w Polsce.
Wnoszę o udzielenie pełnej pisemnej informacji dotyczących mojej osoby posiadanych i przetwarzanych przez Zbór j/w Związku wyznania Świadkowie Jehowy w Polsce (dawniej Związek „Strażnica – Towarzystwo Biblijne i Traktatowe Zarejestrowany Związek Wyznania Świadków Jehowy w Polsce”) w poniższym zakresie:
1.   Od kiedy i jakie moje dane osobowe posiada i przetwarza Zbór?
2.   Z jakiego źródła pozyskane zostały moje dane osobowe przez Zbór?
3.   W jakim celu, zakresie i w jaki sposób przetwarzane są moje dane osobowe przez Zbór?
4.   Czy Zbór przekazał moje dane osobowe innemu administratorowi danych, jeśli tak – proszę o podanie zakresu przekazanych danych i pełnej nazwy oraz siedziby tego administratora.
5.   Udostępnienie mi pełnej pisemnej informacji o treści formularza S-77 sporządzonego w związku z moim wykluczeniem/odłączeniem oraz treści komunikatu z tym związanego wygłoszonego na Sali Królestwa, które przechowywane są przez Zbór.
6.   Przechowywanie danych, nawet bez wprowadzania ich w obieg, stanowi działanie sprzeczne z prawem, co zresztą potwierdził wyrok Naczelnego Sądu Administracyjnego
Po otrzymaniu pełnej pisemnej informacji dotyczących mojej osoby, posiadanych i przetwarzanych przez Zbór,  związku wyznania „Świadkowie Jehowy w Polsce”. na podstawie art. 35 ust 1 zdecyduje o ich bezpowrotnym usunięciu.

Zgodnie z treści art. 35 ust 1 i 2.  na wniosek osoby, której dane dotyczą, administrator danych jest obowiązany, w terminie 30 dni, poinformować o przysługujących jej prawach oraz udzielić, odnośnie jej danych osobowych, informacji o których mowa w art. 32 ust. 1 pkt l-5a ustawy. Na wniosek osoby, której dane dotyczą, informacji, o których jest mowa w ust. 1, udziela się na piśmie (ust. 2).
Stosownie natomiast do art. 32 ust. 1 ustawy, każdej osobie przysługuje prawo do kontroli przetwarzania danych, które jej dotyczą, zawartych w zbiorach danych, a zwłaszcza prawo do:
uzyskania wyczerpującej informacji, czy zbiór taki istnieje, oraz do ustalenia administratora danych, adresu jego siedziby i pełnej nazwy, a w przypadku gdy administratorem danych jest osoba fizyczna jej miejsca zamieszkania oraz imienia i nazwiska (pkt 1), uzyskania informacji o celi, zakresie i sposobie przetwarzania danych zawartych w tym zbiorze (pkt 2), uzyskania informacji, od kiedy przetwarza się w zbiorze dane jej dotyczące, oraz podania w powszechnie zrozumiałej formie treści tych danych (pkt 3), uzyskania informacji o źródle, z którego pochodzą dane jej dotyczące,

 USTAWA  z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych
 (tekst jednolity: Dz. U. 2002 r. Nr 101 poz. 926)
  Decyzja GIODO  z dnia 1 kwietnia 2016 roku,  syg. DOLiS/DEC -239/16/24693
Brak pisemnej pełnej odpowiedzi w wyznaczonym ustawowo czasie będzie skutkował złożeniem skargi do GIODO................................................
       (podpis składającego wniosek)

Skarga do GIODO

wzór

..........................................................
(Miejscowość, data)
..........................................................
     (imię i nazwisko składającego skargę)
.........................................................
       (adres składającego skargę)
.........................................................
       (adres składającego skargę)


Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych
ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa


Na podstawie art. 12 pkt 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997 r., Nr 133, poz. 883) zgłaszam skargę na naruszenie przez związek wyznania Świadków Jehowy w Polsce (dawniej „Strażnica – Towarzystwo Biblijne i Traktatowe Zarejestrowany Związek Wyznania Świadków Jehowy w Polsce”), Biuro Oddziału w Nadarzynie, 05-830 Nadarzyn, ul. Warszawska 15, zapisów tejże ustawy.
Pismem z dnia …………….…… zwróciłem/am się do Komitetu Oddziału Świadków Jehowy w Polsce (dawniej „Strażnica– Towarzystwo Biblijne i Traktatowe Zarejestrowany Związek Wyznania Świadków Jehowy w Polsce”) o udzielenie mi pełnej pisemnej informacji w sprawie posiadania i przetwarzania moich danych osobowych w poniższym zakresie:
1.   Czy w/w związek Świadków Jehowy w Polsce (dawniej „Strażnica”) posiada i przetwarza moje dane osobowe?
2.   Od kiedy i jakie moje dane osobowe posiada i przetwarza w/w związek Świadków Jehowy w Polsce (dawniej „Strażnica”)?
3.   Z jakiego źródła pozyskane zostały moje dane osobowe przez w/w związek Świadków Jehowy w Polsce (dawniej „Strażnica”)?
4.   W jakim celu, zakresie i w jaki sposób przetwarzane są moje dane osobowe przez w/w związek Świadków Jehowy w Polsce (dawniej „Strażnica”)?
5.   Czy w/w związek Świadków Jehowy w Polsce (dawniej „Strażnica”) przekazał moje dane osobowe innemu administratorowi danych, jeśli tak – proszę o podanie zakresu przekazanych danych i pełnej nazwy oraz siedziby tego administratora.
6.   Udostępnienie mi pisemnej informacji o pełnej treści formularza S-77 sporządzonego w związku z moim wykluczeniem/odłączeniem oraz treści komunikatu z tym związanego wygłoszonego na Sali Królestwa, które przechowywane są przez w/w związek Świadków Jehowy w Polsce (dawniej „Strażnica”).

Komitet Oddziału listem z dnia…………. odmawia udzielenia informacji żądając dodatkowej weryfikacji mojego podpisu:
W celu umożliwienia weryfikacji tożsamości osoby zgłaszającej wniosek, prosimy o przesłanie tego wniosku oraz czytelnej kserokopii urzędowego dokumentu stwierdzającego tożsamość, zawierającego podpis oraz zdjęcie wnioskodawcy.
 Zgodnie z dominującym poglądem doktryny:
„W sytuacji gdy o informację (lub z innym dopuszczalnym wnioskiem) zainteresowany zwraca się drogą pisemną, można przyjmować, iż jest on uprawniony, gdy znajdujący się na kopercie lub piśmie adres odpowiada temu, który figuruje w zbiorze danych.”
Oznacza to, że wymóg weryfikacji osoby wnioskującej zostaje spełniony w momencie, kiedy to na wniosku o udzielenie informacji widnieje adres nadawcy – osoby wnioskującej, wraz z wnioskiem opatrzonym podpisem tejże osoby.

Warto w tym miejscu zauważyć, że spełnienie łączne powyższego warunku weryfikacji tożsamości czyli przesłanie kserokopii urzędowego dokumentu stwierdzającego tożsamość, w którym obok siebie znajdą się imię i nazwisko, miejsce zamieszkania, zdjęcie oraz podpis osoby, wskazuje jednoznacznie na żądanie kserokopii dowodu osobistego, paszportu bądź prawa jazdy. A przecież oprócz oczekiwanych przez Komitet Oddziału danych weryfikacyjnych, znajdują się w tych dokumentach dodatkowe dane osobowe takie jak PESEL, imiona rodziców czy inne dane biometryczne. W ten oto sposób Biuro Oddziału Świadków Jehowy w Polsce wchodzi w posiadanie danych osobowych, na których przetwarzanie nie wyrażono zgody.


W związku z powyższym wnoszę o podjęcie przez GIODO działań zmierzających do udostępnienia mi wszystkich danych przechowywanych przez w/w związek Świadków Jehowy w Polsce (dawniej „Strażnica”) ze szczególnym uwzględnieniem danych zapisanych w formularzu S-77, który jest przechowywany zgodnie z instrukcją tego Związku bezterminowo oraz zaprzestania przetwarzania moich danych osobowych i ich bezpowrotne usunięcie ze zbioru danych osobowych administrowanych przez w/w związek Świadków Jehowy w Polsce (dawniej „Strażnica”).
USTAWA  z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych
 (tekst jednolity: Dz. U. 2002 r. Nr 101 poz. 926)
  Decyzja GIODO  z dnia 1 kwietnia 2016 roku,  syg. DOLiS/DEC -239/16/24693


....................................................
(podpis zgłaszającego skargę)


Dalsze informacje:

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/kwestie-prawne/uzasadnienie-wyroku-nsa-w-warszawie/
https://mega.nz/#F!KRUFSYza!rRw941pBoQ4o6v8DqVN2UA
« Ostatnia zmiana: 09 Lipiec, 2017, 10:56 wysłana przez gedeon »


Offline Vog

Odp: List o odłączeniu
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Lipiec, 2017, 14:10 »
Drodzy.
Serdecznie dziękuję Wam za wskazówki  :)
Tych informacji szukałem, z pewnością poinformuję Was jak się sprawy potoczą gdy zdecydujemy przekazać listy.


Offline Helleboris

Odp: List o odłączeniu
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Lipiec, 2017, 18:45 »
Powodzenia! :)
"To repeat the same action and expect different results is madness."


Offline Irena

Odp: List o odłączeniu
« Odpowiedź #10 dnia: 27 Lipiec, 2017, 15:44 »
Powodzenia i gratuluje odwagi. Niech wszelka zyczliwosc ludzka bedzie z wami po godzinie 0 zeby Wam dodac sil i otuchy.


Offline dziewiatka

Odp: List o odłączeniu
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Lipiec, 2017, 05:39 »
Po takim liście formularz jest niepotrzebny.Wiadomo  odstępstwo a w opisie treść z listu.Chyba ,że miało by to być formą nękania,tak też uważają w Nadarzynie.W te dni prześladowania będą wielkie.


Offline KaiserSoze

Odp: List o odłączeniu
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Sierpień, 2017, 23:12 »
Napisałem dziś taki. Chyba go wyślę.

Oświadczam, że z dniem 15 sierpnia 2017 występuję ze związku wyznaniowego „Świadkowie Jehowy w Polsce” i w związku z tym:
1.   na podstawie art. 32 i 33 ustawy o ochronie danych osobowych (UODO) żądam podania następujących informacji:
a.   od kiedy przetwarzane są moje dane osobowe
b.   jakie jest źródło pozyskania danych
c.   w jaki sposób są one udostępniane i komu
d.   podania w formie powszechnie zrozumiałej treści przetwarzanych danych

2.   na podstawie art. 27 UODO żądam zaprzestania przetwarzania posiadanych moich danych osobowych,

3.   na podstawie art. 27 UODO żądam nieujawniania moich danych uznawanych za wrażliwe, takich jak przekonania religijne, co dotyczy także ogłoszenia o moim wystąpieniu ze związku.

Wiem, że dalej nie przeczytacie, ale napiszę o motywach swojego działania.

1.   Kłamstwo zawarte w broszurze „Imię Boże”, strona 5 o treści „Dla Jezusa imię Boże musiało mieć żywotne znaczenie, bo nieraz wymieniał je w swoich modlitwach”. Biblia nie zawiera żadnej modlitwy Jezusa, w której zwracałby się on do Boga imieniem Jehowa.
2.   Kłamstwo zawarte w książce „Jak powstało życie? Przez ewolucję czy przez stwarzanie?”, strona 203, podpis pod ilustracją o treści „Zamarznięty mamut odkopany na Syberii. Po tysiącach lat miał jeszcze w pysku i żołądku zielone rośliny, a mięso po rozmrożeniu nadawało się do spożycia”. Zdjęcie nie przedstawia mamuta a jedynie jego rekonstrukcję. Publikacja, z której oryginalnie pochodzi zdjęcie opisuje, że mięso zwierzęcia cuchnęło potwornie i absolutnie nie nadawało się do jedzenia
3.   Kłamstwo zawarte w Strażnicy z 1 listopada 2011, strona 28, przypis 17 o treści: „(…) W takim razie nowy rok nie mógł się zacząć przed 2/3 maja. A zatem data zaćmienia Księżyca z roku 588 p.n.e. zgadza się z informacją podaną na tabliczce.”. Rok w kalendarzu babilońskim jak i w żydowskim mógł się zacząć najpóźniej pod koniec kwietnia.
4.   Kłamstwo wypowiedziane przez członka Ciała Kierowniczego Geoffreya Jacksona podczas przesłuchania przed Komisją Australijską o treści (tłumaczenie moje): „byłoby aroganckim twierdzić, że jesteśmy jedynymi rzecznikami, którymi posługuje się Bóg”. Ciało Kierownicze uznaje siebie za jedyny kanał łączności między Bogiem a ludźmi (strażnica 15 czerwca 2009, str. 21 ak. 3)
5.   Kłamstwo wypowiedziane przez członka Ciała Kierowniczego Geoffreya Jacksona podczas przesłuchania przed Komisją Australijską w odpowiedzi na pytanie „czy akceptujecie kary cielesne?” o treści (tłumaczenie moje): „nie, jako organizacja i z pewnością nie zachęcamy do tego”. Świadkowie Jehowy akceptują kary cielesne i do nich zachęcają (książka Droga do szczęścia w życiu rodzinnym, strona 132, Wnikliwe poznawanie Pism, tom I, strona 1194)
6.   Miliony innych kłamstw, niedopowiedzeń i półprawd, udostępnianych ludziom jako „pokarm od Boga”, a których nie sposób wyliczyć.

Nie zamierzam być częścią zakłamanej i pełnej fałszu organizacji religijnej.
stopki to fetysz.


Offline KaiserSoze

Odp: List o odłączeniu
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Sierpień, 2017, 12:00 »
2.   na podstawie art. 27 UODO żądam zaprzestania przetwarzania posiadanych moich danych osobowych,

3.   na podstawie art. 27 UODO żądam nieujawniania moich danych uznawanych za wrażliwe, takich jak przekonania religijne, co dotyczy także ogłoszenia o moim wystąpieniu ze związku.


Mały update
Punkty 2 i 3 powinny brzmieć następująco

na podstawie art. 27 UODO oraz Rzymian 13:1 żadam (...). Jehowa ukarze tych, którzy nie są podporządkowani "władzom świeckim".

M: Poprawiłem błąd ort.
« Ostatnia zmiana: 19 Sierpień, 2017, 17:17 wysłana przez M »
stopki to fetysz.


Offline trampek

Odp: List o odłączeniu
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Sierpień, 2017, 15:41 »
Mały update
Punkty 2 i 3 powinny brzmieć następująco

na podstawie art. 27 UODO oraz Rzymian 13:1 żadam (...). Jehowa ukaże tych, którzy nie są podporządkowani "władzom świeckim".

Jak już będziesz pisał to napisz, że Jehowa ukarze a nie, że Jehowa "ukaże" ;)
Bo za chwilę twój wniosek odrzucą z powodu błędów formalnych ;)