Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Zakaz wejścia na zgromadzenie - czy zgodny z Konstytucją?  (Przeczytany 791 razy)

Offline KaiserSoze

[rozmyślania przy śniadaniu]

Latem kilku protestującym pod stadionami odmówiono wejścia na stadion. Jednak wg Konstytucji:
"Art. 53 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej:
1. Każdemu zapewnia się wolność sumienia i religii.
2. Wolność religii obejmuje wolność wyznawania lub przyjmowania religii według własnego wyboru oraz uzewnętrzniania indywidualnie lub z innymi, publicznie lub prywatnie, swojej religii przez uprawianie kultu, modlitwę, uczestniczenie w obrzędach, praktykowanie i nauczanie.
"

Czy zatem zakaz wejścia na miejsce obrzędów religijnych nie narusza Konstytucyjnego prawa do publicznego uzewnętrzniania swoich przekonań religijnych?

Ten wątek jest trochę dla beki, ale może ktoś znajdzie dla niego praktyczne zastosowanie :D :D :D
stopki to fetysz.


Offline Tadeusz

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 1 327
  • Polubień: 2606
  • Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane...
Odp: Zakaz wejścia na zgromadzenie - czy zgodny z Konstytucją?
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Marzec, 2018, 18:12 »
Ustawa - Prawo o zgromadzeniach:
"Do organizatora należy wyznaczenie przewodniczącego, który otwiera zgromadzenie, kieruje jego przebiegiem oraz zamyka zgromadzenie. Odpowiada on za zgodny z przepisami prawa przebieg zgromadzenia oraz jest zobowiązany do przeprowadzenia go w taki sposób, aby zapobiec powstaniu szkód z winy uczestników zgromadzenia, i podejmuje w tym celu przewidziane w ustawie środki.
Przewodniczący żąda opuszczenia zgromadzenia przez osobę, która swoim zachowaniem narusza przepisy ustawy albo uniemożliwia lub usiłuje udaremnić zgromadzenie. W razie niepodporządkowania się żądaniu, przewodniczący zwraca się o pomoc do policji lub straży miejskiej. Jeżeli uczestnicy zgromadzenia nie podporządkują się zarządzeniom przewodniczącego wydanym w wykonaniu jego obowiązków lub gdy przebieg zgromadzenia sprzeciwia się niniejszej ustawie albo narusza przepisy ustaw karnych, przewodniczący rozwiązuje zgromadzenie."
Ktokolwiek bowiem ma, temu będzie dane i będzie miał w nadmiarze; ktokolwiek zaś nie ma, temu również to, co ma, zostanie odebrane.