Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: "Dlaczego ufam Niewolnikowi wiernemu i roztropnemu"  (Przeczytany 2512 razy)

Offline Lechita

Odp: "Dlaczego ufam Niewolnikowi wiernemu i roztropnemu"
« Odpowiedź #75 dnia: 03 Czerwiec, 2017, 01:47 »
Ja już wgrałem aktualizację do swej nawigacji. Jadę swoją drogą, tak jak czuję, drogą zgodną z tym co czuję z tym co wiem ,i z tym czego nadal się dowiaduję. Czy błądzę? Nie wiem, ale wiem , że na tej drodze jest moje miejsce, na niej czuję się dobrze, czuję więź z moimi przodkami. Krótko mówiąc , słowiańska droga łączy teraźniejszość z przeszłością.
Tylko sekty mają odpowiedź na wszystkie pytania.
Wszyscy inni dążą do prawdy, szukają jej , jedynie sekta już ją posiadła.
"Czytaj wszystko, słuchaj każdego. Nie dawaj wiary niczemu, dopóki nie potwierdzisz tego własną wnikliwą analizą"  William "Bill" Cooper


Online sawaszi

Odp: "Dlaczego ufam Niewolnikowi wiernemu i roztropnemu"
« Odpowiedź #76 dnia: 18 Czerwiec, 2017, 00:16 »
Niewolnik jest 'tylko' niewolnikiem -własnego rozumu i pojęcia - człowiek bez wiedzy wykonujący wolę innych 'światlejszych' - zależny od przymuszonej woli 'kierujących' jego świadomością "Li Po" - 'filozofia jest kluczem do zakluczenia' - to jest właśnie filozofia  ;)


Online sawaszi

Odp: "Dlaczego ufam Niewolnikowi wiernemu i roztropnemu"
« Odpowiedź #77 dnia: 18 Czerwiec, 2017, 01:23 »
Albert A. -"wszystko jest względne, nawet czas i przestrzeń - udowodnię to ! - niektórzy myślą  pewnymi schematami  w swoich wyliczeniach i trzymają się starej dogmatyki " - podważył ówczesne (nie podważalne teorie fizyki) - no i  postęp wiedzy poszedł dalej 'jak burza' - w religii to jakaś 'ewolucja' gatunku.. - bo .. itd.


Offline salvat

  • Głosiciel
  • Wiadomości: 289
  • Polubień: 990
  • K.S. - na pohybel im wszystkim w osądzaniu
Odp: "Dlaczego ufam Niewolnikowi wiernemu i roztropnemu"
« Odpowiedź #78 dnia: 18 Czerwiec, 2017, 01:53 »
Mam prośbę sawaszi....
Pisz proszę z normalnymi znakami przestankowymi, bo twoje teksty naprawdę ciężko się czyta.
Odnoszę wrażenie, że twoje zdania to jakies pourywane myśli.

Sorry za mały offtop

Co do nawigacji życia - każdy ma nieco inne oprogramowanie, ale chyba wszyscy zmierzamy do jednego, by żyć w zgodzie z samym sobą, w zdrowiu, szczęściu, w bliskiej obecności kochanych osób. Organizacja niby to ułatwia, ale to jak zwykle pozory. Ich soft zawiera nie wirusa, tylko błąd, niestety powielany przy aktualizacji z jej źródła... To ciągłe rozkminianie czy to co zrobię podoba sie Bogu czy nie, czy to o czym myślę i co planuję jest w zgodzie z wytycznymi org.?
Jezus dał 2 przykazania i pozostawił wzór postępowania. Skoro każdy z nas ma sumienie, powinien potrafić rozsądzić co można, a czego nie. Jak widać WTS zapomniał o Synu Bożym. Niewolnik wierny i roztropny jest sługą swego pana czyli Jezusa - tak brzmi teoria. W praktyce to wierni są zniewoleni mnóstwem dogmatów i doktryn, które są mocno naciągane i nierzadko przeczą same sobie. Kto ufa i to ślepo temuż niewolnikowi czuje się jak między młotem i kowadłem - zawsze ma wtłaczane do umysłu poczucie, że robi i daje za mało. Poprzez materiały multimedialne i wyssane z palca przykłady robi się braciom watę z mózgu. Dochodzi czasem do absurdalnych sytuacji, gdzie Świadek nie potrafi już być sobą, nie umie być wyluzowany, bo czuje jakby ktoś mu szyję zaciskał krawatem, mimo, że wrócił z zebrania i go już zdjął. Jemu oczywiście taki ścisk nie przeszkadza, uważa to za ochronę od wszelkiego zła wcielonego. Dopiero przebudzenie sprawia, że zaczyna swobodnie oddychać, zdziwiony jak mógł kiedyś mieć tak mało powietrza i żyć.

Pytanie postawione w tytule wątku należałoby zadać nieprzebudzonym ŚJ. Ciekawe jak umotywowaliby owo zaufanie....
Online sawaszi

Odp: "Dlaczego ufam Niewolnikowi wiernemu i roztropnemu"
« Odpowiedź #79 dnia: 18 Czerwiec, 2017, 03:43 »
salvat lubię tak pisać skrótami , myślowymi i domyślnikami (et -cetera) - nie lubię podawać niczego 'na tacy' i bez myślenia : no ma - bierz - na zdrowie ,a cha te '...' to moje myśli ,tak do ścisłości "..." - to cytaty . Co do  nauk Jezusa to jestem jak najbardziej ZA ! - czy jestem wierzącym ? -Tak ! - wierzę w Tego co nas stworzył i w Tego co nas wybawi (ufam i wierzę) .Pozdrawiam  :)


Offline gangas

Odp: "Dlaczego ufam Niewolnikowi wiernemu i roztropnemu"
« Odpowiedź #80 dnia: 18 Czerwiec, 2017, 11:03 »
 I tyle Marcinka widzieli. 8-) 8-) 8-) 8-) 8-)  Jeden post a tyle odzewu, jeszcze się pokłócicie wujaszki między sobą  :o :o
Jedna kupa wrzucona do wody a wywołała tyle kręgów ( i oczywiście mój krąg też w tym jest, bo odpisałem)
 Odchodzę na drugi krąg ;D ;D ;D
Jutro to dziś tyle że jutro.