Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Świadkowie Jehowy - Obóz zniewolenia umysłów - Strefa totalnej kontroli  (Przeczytany 17233 razy)

Offline KaiserSoze

  • Sekretarz Stanu
  • Wiadomości: 3 835
  • Polubień: 11414
  • Nie jestem SJ i nie zajmuję się tym tematem.
To jest dobre pytanie i nie dotyczy jedynie Świadków Jehowy. Sam się nad tym często zastanawiam w kontekście wielu innych ostatnio coraz popularniejszych ruchów - antyszczepionkowców, zwolenników chemtrails, płaskiej ziemi itp. Tutaj musiałby się wypowiedzieć jakiś psycholog - najwyraźniej istnieje jakiś mechanizm, który sprawia, że człowiek z jakiegoś powodu (czasami tylko w danym jednym temacie!) wyłącza logiczne myślenie i zdolność przetwarzania faktów, dając się w ten sposób zmanipulować jakiejś charyzmatycznej jednostce czy grupie osób wygłaszającej swoje teorie.

Poznanie tego mechanizmu i sposobu jego działania być może pomogłoby nam zrozumieć jak takim osobom pomóc się spod niego uwolnić.

Nie zapominajmy o udowodnionej biblijnie i naukowo szkodliwości monotlenku diwodoru, znajdującego się w każdej potrawie o czym już tu pisałem ;)
A swoją drogą - nie wywołuj kolejnej burzy na forum! ;)
stopki to fetysz.


Offline Safari

Dlatego bardzo dobrą pomocą jest książka Stevena Hassana "Psychomanipulacja w sektach"
Jest odpowiedzią na Wasze pytania: jak to jest możliwe, że myślący ludzie dają się zmanipulować itp. Czytanie tej ksiązki jest dla mnie swoistą terapią. Inaczej mówiąc, rozpracowuję wroga, bo to że byłam w sekcie nie oznacza, że nie wpadnę w sidła następnej.
Polecam z całego serca tę pozycję, wiele mechanizmów jest opisanych w prosty sposób. Teraz jestem na etapie czytania jej po raz drugi i opisywania na marginesach swoich wniosków :)

Kocham ta ksiazke. Zawsze polecaly kazdemu. Dzieki niej zrozumialam ze SJ to sekta I pomogla tez kilku osobowosci z mojego otoczwnia zrozumialam zachowanie SJ.
Tzw MUST READ Czyli trzeba przeczytac 😊
"Faith, if it is ever right about anything, is right by accident" S.Harris


Offline Światus

A ja się zastanawiam, jak to jest możliwe, ze np. dorośli ludzie, którzy pozornie powinni mieć swój rozum i swój światopogląd dają się tak łatwo zmanipulować innym ludziom. Tym bardziej w dobie Internetu, gdzie wiele informacji można zweryfikować i skonfrontować swoje opinie... Dziwne czasy. :/

To jest ten sam powód, dla którego ludzie chodzą do znachorów lub kupują pastylki na odchudzanie. Chcą szybkiego, łatwego i skutecznego rozwiązania swoich problemów. A do tego nie chcą za dużo myśleć - wygoda. Ludzie mówią, ze ten znachor pomaga. ŚJ są tacy mili, świetnie znają Biblię, a ksiądz ma kochankę i tylko woła o kasę, a ja jestem w dołku, mam chore dziecko. Oni obiecują, że w Raju wszyscy będą szczęśliwi.
Wystarczy zasiać wątpliwość, jeśli ktoś jest podatny, to można już na tym gruncie budować nowe przekonania. Jeśli uwierzysz w jedną rzecz, z następną pójdzie łatwiej. W końcu człowiek przejmuje wszystkie przekonania i uznaje za własne. Ciężko przyznać, ze nie ma się racji i CAŁA wiara jest fałszywa.


Offline Estera

  • Pionier specjalny
  • Wiadomości: 4 764
  • Polubień: 10453
  • Wiara, to nie łatwowierność.
   Bardzo dobre opracowanie, wykonane przez Rafała Banasia.
   Prowadzącego kanał You Tube "Elear Elda"
   Mnie bardzo pomogło, innym może też pomoże.
                   Świadkowie Jehowy a B.I.T.E - Model Stevena Hassana
      
Zachęcam do czytania, warto ... https://jedrusiowy.wordpress.com


Offline Kerostat

Odp: Świadkowie Jehowy - Obóz zniewolenia umysłów - Strefa totalnej kontroli
« Odpowiedź #124 dnia: 12 Czerwiec, 2018, 20:57 »
Czy Organizacja Świadków Jehowy stosuje totalną kontrolę umysłów swoich wiernych?

...nie mile widziane jest czytanie czegokolwiek innego co nie jest od niewolnika, a co pochłania więcej czasu niż czytanie literatury Strażnicy - będzie budzić to podejrzenia o stan duchowy...

Nigdy nie przestałem czytać innych rzeczy. Chyba to mnie w końcu wyzwoliło.
Ateizm to postawa, że zaprezentowane dowody za istnieniem boga są za słabe aby uznać istnienie takiego bytu za realne.