Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
INFORMACJE PROSTO Z "KANAŁU ŁĄCZNOŚCI" / Odp: Wystarczy stać przy wózku...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gandalf Szary dnia Dzisiaj o 06:47 »
jeśli "boisz się fanatyków" to zapewne zaciekawi Cię informacja, że niektórzy co bardziej gorliwi pionierzy potrafią delikatnie odsuwać się od "słabej duchowo" osoby która trzy miesiące nie głosi lub trzy miesiące nie chodzi na żadne zebrania.

spotkałem się nawet ze szczerymi do bólu wypowiedziami w stylu "to jest przyszły odstępca, komunikat na zebraniu służby jest kwestią czasu, nie dotykam tego co nieczyste".
[/b][/size]
Co niektórzy na ulicy nie poznawali mnie lub nie odpowiadali na moje pozdrowienia jak jeszcze byłem aktywny. Zauważyłem ten nieformalny ostracyzm w stosunku do ludzi w miarę pragnących normalnie żyć. Sam go doświadczyłem i doświadczam. Zresztą to ciekawe, gdy mówisz dzień dobry na ulicy, a  ktoś ci nie odpowiada, a na zebraniu jak się witasz to pierwszy ręke wyciąga. Między innymi ta dwulicowość mnie zniechęcała (moje zdanie na ten temat). Obecnie takie osoby przynajmniej mają powód do nieodzywania się do mnie.
2
NASZE HISTORIE / Odp: Otworzyłam oczy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez DeepPinkTool dnia Dzisiaj o 06:41 »
Świadkowie tolerują Jezusa tylko dlatego, że biblia jest ogólniedostępna. Gdyby było inaczej to w swoim przekładzie zastąpili by Pana Jezusa zwrotami w stylu: starszy, nadzorca, ciało kierownicze, ostatek, niewolni. Czynią już tak w swoich publikacjach przypisując tym utworzonym przez siebie tworom rolę jaką biblia przypisuje Panu Jezusowi.
3
NAPISZ my znajdziemy odpowiedni dział / Odp: Kaiser w Expresie Reporterów
« Ostatnia wiadomość wysłana przez DeepPinkTool dnia Dzisiaj o 06:35 »
Czego się spodziewać po mirandzie w temacie bicia dzieci? Jest to zdeklarowany bijący, twierdzi, że bić należy, że bicie jest konieczne i pożyteczne. Mimo, że nie potrafi wykazać, że Pan Jezus bił dzieci, to miranda uważa, że prawdziwe naśladowanie Pana Jezusa polega na biciu dzieci. Dlaczego? Pradopodobnie sam był bity przez rodziców, bitych przez swoich rodziców... Swojemu Jehowie służyć chce ze strachu przed Armagedonem. Strach to drugie imię mirandy, dlatego chce nam tu głosić a tak naprawdę to zadaje się tu tylko z odstępcami w rozumieniu ŚJ a za to jest tam kara Armagedonu jak to powiedziała Pani z reportażu mniej więcej w tym stylu "przyjdzie koniec i zginą wszyscy źli" a więc też ci zadający się ze złymi odstępcami.  ;)
4
NASZE HISTORIE / Odp: Otworzyłam oczy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez HARNAŚ dnia Dzisiaj o 06:31 »
Świadkowie Jehowy spłycili rolę Jezusa do niezbędnego minimum pozostawiając mu tytuł króla . Pousuwali nawet pieśni oddające mu hołd i cześć.
5
INFORMACJE PROSTO Z "KANAŁU ŁĄCZNOŚCI" / Odp: Wystarczy stać przy wózku...
« Ostatnia wiadomość wysłana przez dziewiatka dnia Dzisiaj o 05:28 »
To prawda kwestia tak zwanego złego towarzystwa odnoszona była do tego w zborze .Ci którzy uznawali się za mocnych demonstracyjnie stronili od tak zwanej lichoty zborowej,chyba że lichota nie była lichotą a była forsiastą lichotą ,to wtedy brzemiona słabych noście.Moja separacja ze zborem przypadła na okres wprowadzania rydwaników z literaturą i wiem że były jakieś instrukcje dla obsługi,które sprowadzały się do tego by zainteresowany skorzystał ze strony JW.org.Dla tego dzisiaj świadkowie nie są udzielić żadnej odpowiedzi na podstawie biblii jak nie mają tego w tablecie.
6
NAPISZ my znajdziemy odpowiedni dział / Odp: Kaiser w Expresie Reporterów
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Villa Ella dnia Dzisiaj o 00:24 »
Wychodzi się na dwór i co ? Bije się dziecko na dworzu ? Nie spotkałem Świadka Jehowy, która podczas zebrania na oczach wszystkich bije swoje dziecko. Moim zdaniem przesadziłaś.

Po prostu wychodzi się na krótki spacer lub wraca do domu. Dziecko nie potrafi się tak długo skupić i być cicho jak dorosły, dlatego się wierci i zabiega o uwagę. Dziecko, to nie mały dorosły i nawet ubaranie go w garnitur i wręczenie teczuszki, dorosłego z niego nie zrobi. Bicie za to, że dziecko zachowuje się stosownie do wieku jest idiotyzmem.
Jeżeli chodzi o KK, to są specjalne msze dla dzieci, które trwają krócej i dzieciaki biorą w nich czynny udział, poza tym nikt nie ma nic przeciwko temu, aby rodzic z dzieckiem wyszedł przed zakończeniem nabożeństwa, nawet już po kilju minutach, gdy maluch nie potrafi usiedzieć.
Dwugodzinne, nudne zebranie, to dla kilkulatka stanowczo za dużo. No i zaczyna "dokuczć".
Nie, nikt nie bije dziecka przy innych. A co się dzieje w łazienkach... No tak, dwóch świadków na to nie ma, czyli w sumie nic się nie stało...
7
ZAPRASZAMY DO DZIAŁANIA / Odp: Nowa akcja - ulotka pt. "Bezpieczeństwo Twojej rodziny"
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Villa Ella dnia Dzisiaj o 00:01 »
Znam te wasze ulotki , cały czas powielacie te same nieprawdy. Świadkowie Jehowy nie prorokują, Świadkowie Jehowy starają się odczytać proroctwa jakie są zawarte w Biblii.
Co do transfuzji - Świadkowie Jehowy stosują się do nakazu jaki odczytują np w Dziejach Apostolskich w 15 rozdziale.
Co do molestowań - reguła dwóch świadków jest regułą biblijną. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie aby każda religia czy wyznania mimo zasad biblijnych zgłaszali każde przestępstwo odpowiednim organom.
Świadkowie nie starają się odczytać proroctw, tylko CK sobie gdyba na tematy, na które nie powinno. Jeżeli Jezus powiedział, że nawet on sam nie zna terminu swojego przyjścia, to po co szukać go w Biblii? Po co robić z przypowieści o niewolniku wiernym i roztropnym proroctwo, którym ona nie jest? Odpowiedź jest prosta, aby wciskać naiwnym kit na temat ostatnich dni systemu, oraz własnej wyjątkowości i kontakcie z samym Bogiem. CK robi z siebie coś w rodzaju proroków lub apostołów, żeby bezkarnie straszyć wiernych Armagedonem.
Tyle mówiłeś o usuwaniu imienia Jahwe z Biblii, a usuwanie całych rozdziałow i wersetów, tobie nie przeszkadza? Bo święte CK potraktowało Biblię, jak cenzura literaturę za komuny: wyrzucając i zmieniając wszystko, co tylko niezgodne z doktryną.
Jeżeli ŚJ powstrzymują się od krwi zgodnie z nakazem Pawła, to skąd pomysł że niektóre frakcje pozostawiono do decyzji indywidualnej, a inne nie?
Nawet Izraelici nie wymagali dwóch świadków w przypadku gwałtu na dorosłej osobie, to dlaczego nasi miłosierni bracia wymagają ich w przypadku nadużyć seksualnych na dzieciach? Czy w przypadku innych przestępstw, jak kradzież, czy morderstwo, także należy szukać świadków, czy od razu zgłosić policji? Kto lepiej świadków odnajdzie: doświadczony śledczy, czy elektryk, pełniący funkcję starszego zboru?
To, w co wierzysz, miranda, to twoja sprawa. Możesz wierzyć w ufoludki, Twardowskiego na księzycu, czy Smurfy. Nikomu, nic do tego. Ale ty usiłujesz przekonać BYŁYCH ŚWIADKÓW JEHOWY, że twoje wierzenia, to prawda. To jakbyś, po odwiedzinach w więzieniu przekonywał BYŁYCH WIĘŹNIÓW, że to fajne miejsce, coś w stylu przedszkola. To się po prostu nie uda.
8
BIBLIA - DYSKUSJE..... / Odp: Imię Boże
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Tusia dnia Wczoraj o 23:14 »
Przecież ksiądz w czasie mszy nie używa Biblii ! Od kiedy ksiądz w czasie mszy ma Biblię na stole ?

Trampek! Przestań się ośmieszać. Nie chodzisz do kościoła, więc nie wiesz, co to jest Msza Święta i co tam się dzieje. W kościołach jest ołtarz (Hbr 13, 10), a nie stół,  na którym jest składana ofiara czysta (Ml 1, 11).
Podczas Mszy Świętej Stary i Nowy Testament czyta się z tzw. lekcjonarzy mszalnych.

Poza tym w czym byłby problem aby zachowano imię Jahwe tam gdzie ono było w Starym Testamencie a do celów liturgicznych wydrukowano by Biblie z tzw imieniem zastępczym czyli Pan albo Bóg .

Wiele razy słyszałem imię Boże Jahwe podczas czytań mszalnych. Nie ma Ciebie w kościele, więc nic nie wiesz.Imię Jahwe w V wydaniu Biblii Tysiąclecia:http://www.piotrandryszczak.pl/imie-boze-w-bibliach-katolickich-cz1.html
9
BIBLIA - DYSKUSJE..... / Odp: Jehowa - plemienny Bóg Świadków Jehowy!
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Roszada dnia Wczoraj o 22:48 »
Jeśli, jak pisze miranda-trampek, nikt nie czci Jehowy, tylko Świadkowie Jehowy, to rzeczywiście Jehowa jest bogiem plemiennym Świadków Jehowy.

Nawet do nazwy sobie go wzięli, by pokazać, że to tylko ich Bóg, a nie katolików, protestantów itd.

A niech sobie go mają. Tyle razy ich oszukał o końcu świata"

   „STANOWCZA OBIETNICA
   (...) Opierając się tedy na argumentach powyżej wyłuszczonych, że stary porządek rzeczy, stary świat, skończył się, a zatem przemija, i że nowy ład nastaje, oraz że rok 1925-ty zaznacza się zmartwychwstaniem wiernych i zasłużonych mężów starożytności i początkiem odbudowy, słusznem będzie mniemać, że miliony ludzi z żyjących teraz na świecie będą jeszcze znajdować się na świecie w roku 1925-tym. A wtenczas, opierając się na obietnicach wymienionych w Słowie Bożym, musimy przejść do stanowczego i niezaprzeczonego wniosku, że miliony z żyjących teraz na świecie ludzi nigdy nie umrą” (Miljony ludzi z obecnie żyjących nie umrą! 1920 s. 65).

   „Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do obietnicy danej przez Stwórcę, że zanim przeminie pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo” (Przebudźcie się! Nr 10, 1995 s. 4).
10
NASZE HISTORIE / Odp: a co dalej...?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Tusia dnia Wczoraj o 22:47 »
To co cytujesz z ŁK 10 to największe przykazanie . Niestety obecnie mało kto miłuje Jehowę, Boga, tak jak każe czynić to Jezus. Uważam, ze jeśli wypełniasz te dwa przykazania, o których piszesz, tzn miłowanie Jehowy i miłowanie bliźniego swego, droga do zbawienia staje się dużo bliższa. Miłowanie Jehowy wiąże się z  wypełnianiem Jego woli więc sądzę, ze ty znajdziesz tę prawdziwą drogę.

Trampek! Błagam! Weź się za lekturę Nowego Testamentu:

J 14:6 bt5 "Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie."
Strony: [1] 2 3 ... 10