Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Art 212 KK nie mówi, że musi nastąpić 'nadszarpniecie zaufania' bo to by oznaczało, ze osoby bezrobotne mozna bezkarnie znieslawiac.
Kiedyś zgłębiałam temat, bo ktoś mnie o to poprosił. I pamiętam, że trudno było uzyskać skazanie na podstawie art. 212 kk. Zresztą, wejdź na portal orzeczeń sądów powszechnych, wpisz w wyszukiwarkę zniesławienie, a sam się przekonasz, jakie jest podejście sądów do tej sprawy.

PS. Zresztą, może od tamtego czasu orzecznictwo w tej kwestii zmieniło się. Pisałam kiedyś, że z poglądami sądów na dany przepis jest jak z rozumieniem danego wersetu przez CK - "nowe światła" równie często migają.
2
Czy orientujecie się ?  Czy ŚJ który nie podpisał  Zgody na udostępnienie  danych (RODO) to chyba  nie mogą publicznie  ogłosić że jest NAZNACZONY ?
Czy ten ŚJ jest bezkarny ?  :)
3
A ja bym nie szła w tę stronę. Ten brat jest DJejem. Więc raczej naznaczenie w zborze, jak to miało miejsce, nie nadszarpnęło zaufania potrzebnego do wykonywania zawodu. Kto słuchając jego muzy, wie, że w jakimś tam zborze doszło do jakiegoś tam naznaczenia? Przeciętnego bywalca klubu nie interesują takie rzeczy, nawet o nich nie ma pojęcia.

Art 212 KK nie mówi, że musi nastąpić 'nadszarpniecie zaufania' bo to by oznaczało, ze osoby bezrobotne mozna bezkarnie znieslawiac.

Czy według Ciebie nastąpiło tu zniesławienie?

Nie znam dokładnie sprawy ale jeśli by sie okazało, że brat DJ grał na weselach JW, to zniesławienie do którego moim zdaniem doszlo, może wpłynąć na jego prace.
4
POWITANIE / Odp: Witam WAS wszystkich
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Nadaszyniak dnia Dzisiaj o 17:15 »
Nasuwa się interesująca moja refleksja, obecnie jest XXI w - ''Chrześcijaństwo a nauka'' - (nie zakładam wątku, bo zbyt jest wiele tematów)
Jak wiemy chrześcijaństwo jest jedną z dwóch podstaw fundamentalnych na którym stoi cywilizacja zachodu, druga jest nauka, ale  dokładniej - to nauki ścisłe jak: matematyka, fizyka, chemia i biologia, które następnie rozdzielają się praktycznie: fizyka i chemia w inżynierii, i drugie rozgałęzienie biologia i chemia w medycynie, to jest fundament -nauki.
Zauważmy nauka potężnieje natomiast druga ostoja się kurczy i rozpada nie wnosząc nic nowego!. W wyniku rozwoju nauki zaczynają powstawać różnice pomiędzy tymi dwoma ostojami, można powiedzieć, że razem się utrzymywały, ale chwiejnie.
Ten rozdźwięk pomiędzy chrześcijaństwem  a nowoczesnym naukowym poglądem na pochodzenie świata rośnie w coraz to większą przepaść.
Ponieważ jak wiemy jest obraz świata biblijny i obraz świata fizyczny, można powiedzieć tak w najprostszym pojęciu.

Głośny, rozdźwięk zaistniał pomiędzy chrześcijaństwem  a nauką w chwili powstania teorii Heliocentrycznej Kopernika, pogłębił się w XIXw, natomiast w XX i XXI w. przyniósł trzy nowe rewolucje, które powodują przewroty w naszym myśleniu spostrzegając świat:
pierwszy dotyczy fizyki i chemii- to mechanika kwantowa, która pozwoliła wniknąć w strukturę samego atomu przemieniając fizyczny obraz świata – to wielkość ( 1/10 milionowa milimetra-chyba się nie pomyliłem?- proszę mnie poprawić przy tym błędnym określeniu),
drugi przewrót – jest  w biologii i chemii- to genetyka molekularna, która pozwoliła wniknąć człowiekowi w tajemnice życia, stwarzając inwazję na szeroką skalę w ludzkie ciało.
trzecia to przy pomocy matematyki i fizyki i poprzez sprężenie matematyki i elektroniki, co pozwoliło na imitacje procesów myślowych, posłużyć można się takim prostym przykładem:
zakładam napisanie książki przez autora jest w czasie powiedzmy trzech miesięcy, a przez odpowiedni program komputerowy wprowadzając pewne dane to czas jednej minuty- to niebywałe jakże zaskakujące- zdumiewające.
I ten właśnie, ten postęp techniczny wprowadza pewien zamęt w obraz niezmiennych nauk chrześcijańskich opartym na świecie biblijnym- który jest..., jest niezmiennym, zamkniętym, mogę powiedzieć nauka się rozrasta a drugi świat ten chrześcijański się kurczy wobec nauki, albo jak (Ww) tylko przytakuje nowym postępom w dziedzinie nauki wyszukując kolejne synonimy biblijne.
Chrześcijaństwo oparte jest tylko na przedstawionej wierze, natomiast nauka na rozumie i logice, ten konflikt dotyka tematu, który poruszyłem.

Ktoś może zaoponować ten wywód – zgodzę się, ponieważ naukowy obraz świata też jest niewyraźny, bo jest bardzo niekompletny jest tylko fragmentaryczny, spójne i wyraźnie są widoczne jego teorie matematyczne, biologiczne ale...., ale z nich nie powstaje obraz całościowy, nauka zbiera w całość - (to taka układanka puzzli z różnych jej części znalezionych tu czy tam, kolejnych nowych elementów).

Te podstawowe dwa fundamenty w pewnych kwestiach się zgadzają i nie zaprzeczają sobie wzajemnie, podam jeden przykład , który mnie się nasunął, pisząc to rozważanie:
np. Kiedy powstaje człowiek, w jakim momencie???
Według genetyki molekularnej jest taka sama, jaka była od początków dziejów biblijnych - w chwili poczęcia, - kiedy dwie ludzkie gamety połączą się w jedną zygotę, wszyscy zaczynaliśmy w tym, właśnie w tym momencie istnieć - w tedy zaistniała nasza osobowość jeszcze uśpiona każdego z nas świadomość.   
Tak jak przedstawiłem powyżej w memie humorystycznie - pochodzę z ''jajeczka'' powinienem napisać z zygoty, ale ta forma jest przystępniejsza dla wielu.
Podam kolejny mem, który jest bardzo wymownym obrazem pomiędzy wiarą a nauką.
Po wnikliwym przeanalizowaniu obrazu z ciekawości zapytam: Jakie rodzi się Twoje spostrzeżenie w tym przedstawionym temacie? -zapraszam do dyskusji.

PS. zakładam ten temat nie wzbudzi powszechnego zainteresowania czytelników.5
NAPISZ my znajdziemy odpowiedni dział / Odp: Kącik poezji
« Ostatnia wiadomość wysłana przez NNN dnia Dzisiaj o 16:27 »
    - Dla Carycy ze Strażnicy - zatroskani czytelnicy: trochę rymowanek jest dedykowane dla naszej Carycy ze słynnej Strażnicy, której ciało już nie młode wciąż zabiega o urodę, dba o sprawy wydawnicze, bo jest zawsze kierownicze!

   38 utworów wierszowanych łącznie z tym wstępem autorstwa Damazego Eustachowicza (na pewno pseudonim). Jak je odnalazłem rok temu w sieci, to niektóre były podpisane Weteran. Wszystko to bardzo trafne, dobrze z rymowane i dobrej jakości.


Oto link:       https://euterpolacje.blogspot.com/
6
INFORMACJE PROSTO Z "KANAŁU ŁĄCZNOŚCI" / Odp: Sprawozdanie z Działalności 2018r.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez dawalkowiak dnia Dzisiaj o 13:46 »
   Tak.
   Jak się pięciu osobom wyświetliło jakiś filmik.
   To się raportowało 5 rozpowszechnionych publikacji.
Filmy, które się wyswietliło raportuje się jako wyświetlone filmy (jest taka rubryka w sprawozdaniu), a czasopisma, broszury w publikacjach, książki w książkach, a oprócz tego wiadomo raportuje się odwiedziny, studia i oczywiście najważniejszy parametr: godziny  :)
7
Z tego, co pamiętam, nie dotyczyło to zainteresowanych. Co do niewygodnych zainteresowanych, to były rady, że jak nie robi postępów duchowych, to przerwać studium.

I wszystko jasne dziękuje Ewciu :D
8
Czy owo naznaczenie dotyczy także niewygodnych zainteresowanych? I czy owo naznaczenie skutkuje nie możebnością zgłoszenia ( czytaj  wypowiedzenia się na zebraniu?) Jeśli tak nie jest to dla mnie nowość.A nowością jest jedynie ogłaszanie tego przez starszych jako publiczne.Coraz dalej zapędzają się w swoim szaleństwie.
Z tego, co pamiętam, nie dotyczyło to zainteresowanych. Co do niewygodnych zainteresowanych, to były rady, że jak nie robi postępów duchowych, to przerwać studium.
9
Czy owo naznaczenie dotyczy także niewygodnych zainteresowanych? I czy owo naznaczenie skutkuje nie możebnością zgłoszenia ( czytaj  wypowiedzenia się na zebraniu?) Jeśli tak nie jest to dla mnie nowość.A nowością jest jedynie ogłaszanie tego przez starszych jako publiczne.Coraz dalej zapędzają się w swoim szaleństwie.
10
POWITANIE / Odp: witam serdecznie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ewa11 dnia Dzisiaj o 09:20 »
No to jest już nas troje.  ;D To był dobry rocznik.  ;D
Czworo.
Strony: [1] 2 3 ... 10