Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
I WSZYSTKIE INNE / Odp: Wolnność - czym jest dla Ciebie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Nikt dnia Dzisiaj o 07:37 »
Wolność to : róbta co chceta Pana Owsiaka. Ale chyba nie tak do końca . Wolność to samodzielności podejmowania wyborów , decyzji . Bo zawsze mam wybór. Ale jedno małe zastrzeżenie . Moja wolność jest niestety ograniczona wolnością innych . Bo jeśli wchodzimy na obszar czyjejś wolności bez jego zgody to jest konflikt. Tak więc za słowem wolność i naszymi wyborami idzie odpowiedzialność za nasze wybory . A co każdy zrobi ze swoją wolnością jego wybór . Może się upić ćpać albo nie pić i nie ćpać może wierzyć bądź nie . A jeszcze jedna taka ciekawostka z tym piciem ćpaniem hazardem i innymi nałogami wyboru dokonujemy tylko raz potem już jesteśmy niewolnikami naszych nałogów . Jesteśmy niewolnikami naszych złych wyborów .
2
BYŁEM ŚWIADKIEM... nasze historie / Odp: Z życia wzięte .....
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Tazła dnia Dzisiaj o 07:33 »

   Często powtarzam, człowiekiem się jest, świadkiem się bywa. I to wszystko wyjaśnia.
3
INFORMACJE PROSTO Z "KANAŁU ŁĄCZNOŚCI" / Odp: Pamiątka 2018r.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez gorolik dnia Dzisiaj o 07:29 »
Wygląda na to, że pierwszy wykład, to wykład przedpamiątkowy ( bo pada tam zaproszenie na pamiątkę) skierowany swą treścią do niechrześcijan.
4
BYŁEM ŚWIADKIEM... nasze historie / Odp: Z życia wzięte .....
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gandalf Szary dnia Dzisiaj o 06:47 »
A my naiwniaki myśleliśmy wtedy, że kupić auto od brata to jak wygrać los na loterii!!!  ;D ;D ;D
A gdzie uczciwość? Fakt faktem, że większość braci nie spisuje ze sobą umów. Z drugiej jednak strony organizacja chwali się przestrzeganiem zasad biblijnych. Jak to wprowadzane w życie zasady powodują, że ludzie w organizacji są uczciwi, prawdomówni itp. Z opowiadania Tazła i twojego doświadczenia to nie wynika. I tego nie rozumiem, po prostu nie rozumiem. 
5
NAPISZ my znajdziemy odpowiedni dział / Odp: Stephen Hawking 08.01.1942 - 14.03.2018
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Safari dnia Dzisiaj o 06:19 »
wystarczą odpowiednio mocne przyrządy aby stanowczo wykluczyć istnienie jakiegokolwiek czajniczka w przestrzeni kosmicznej.

A od strony filozoficznej można dowieść że istnienie czajniczka którego nie można użyć do zaparzenia herbaty byłoby samo w sobie absurdem ;)

Czyż nie jest absurdem że ludzie opisując Boga przypisują mu ludzkie emocje i ludzkie słabości? Wnerwia się, jest łasy na pochwały, dziekczynienia i hołdy, zawistny, przechwala się własną mściwością, morduje ludzi zbierających chrust w sobotę, uśmierca 70.000 ludzi tylko po to aby ich śmierć stała się argumentem w pouczeniu które chce udzielić Dawidowi, miesza języki budowniczym wieży Babel nie licząc się z tym że w przyszłości różnice językowe utrudnią głoszenie dobrej nowiny, nie dba o opublikowanie jednego niepodważalnego kanonu biblijnego, nakazuje wymordować kilka narodów itd. itp. Dla współczesnego człowieka brzmi to jak opowiadanie ludożerców którzy ze świętej księgi ludożerców odczytywaliby słowa "nie wolno ci zjadać bliźniego swego od środy do poniedziałku, ludzkie ciało można spożywać tylko we wtorki". Sam ten opis jest już tak absurdalny że sam w sobie mógłby być dowodem na nieistnienie tak opisanego Pana Boga.

Haha 😁. Zgadzam sie z opisem podsumowujacym blyskotliwie Biblie I opisany w niej koncept Boga/boga.

Jesli chodzi o Hawking'a - wypilam pyszna kawe i zjadlam cciastko na jego czesc.

A czajniczek Russella 😁 lubie ten przyklad😁 jedyna roznica jaka widze w tym przykladzie to to, ze Bogu/bogu przypisuje sie cechy niematerialnosc i niewidocznosc (m.in.). Jesli zalozylibysmy, ze gdzies w kosmosie lata sobie czajniczek, ktorego cechami sa niematerialnosc I niewidocznosc... Coz istnienie takiego czajniczka jest nie do udowodnienia. 😁 Takze szybko, wierzyc mi 😁
Ale wiecie, tylko naprawde wyjatkowe osoby sa obdarzone mozliwoscia zrozumienia tajemnicy niewidzialnego I
i niematerialnego czajniczka....
6
a mnie dla odmiany przypomniało sie "zupełnie niewinne" zdarzenie.

Ktoś opowiadał mi że głosił pewnemu cudzoziemcowi (niech będzie że Niemcowi z RFN) i coś do niego zagadał w stylu "czy pan chce żyć czy chce umrzeć". Zaskoczony Niemiec nie wie co odpowiedzieć, więc głosiciel myśli sobie "trzeba mu traktat dać" i sięga do wewnętrznej kieszeni w marynarce. A cudzoziemiec w te pędy ucieka. Później cudzoziemiec opowiadał rodzinie, że spotkał jakiegoś pomyleńca "który chciał go zastrzelić". Głosiciel nie mógł pojąć, jak można wyjmowanie czegoś z kieszeni w marynarce skojarzyć akurat z sięganiem po broń palną...

Niemiec miał na to własną teorię: przyjeżdża do kraju którego mieszkańcom jego rodacy (inni Niemcy) zrobili kiedyś krzywdę, więc trzeba liczyć sie z tym, że nie każdy spotkany człowiek jest normalny i przynajmniej niektórzy mogą dokonać na przypadkowym Niemcu "zemsty" na tle nacjonalistycznym czy rasistowskim... Niemiec to odebrał w ten sposób że ten konkretny Polak ma jakąś traumę z  czasów wojny i że chce na nim (jako na przypadkowo spotkanym Niemcu) odreagować, dokonując morderstwa które będzie "wyrównaniem rachunku za drugą wojnę światową". No cóż, Niemiec wolał uciec niż spokojnie poczekać na dalszy ciąg i przekonać się czy jego przypuszczenia okażą się prawdziwe... ;)
7
Inaczej to odbieram. Czy BO kryłoby w obliczu dowodów NO? Wątpię, bo i po co, to tylko trybik, na jego miejsce są kolejni. Poza tym, przynajmniej część NO to w miarę inteligentni ludzie, lepiej żeby ich sądzili ludzie z BO, których NO nie przyćmi inteligencją lub cwaniactwem, a niestety niektóre grona starszych mogłyby się dać łatwo zmanipulować.
myślę że przyczyna "immunitetu sądowniczego" dla NO jest inna: chodzi o to aby nie był zależny od starszyzny, chodzi o pokazanie "kto tu rządzi". Czyli: wy, starszaki, jesteście zbyt małymi pionkami, aby osądzać wielkiego brata podróżującego.
8
I WSZYSTKIE INNE / Odp: Czy Stwórca JHWH ma wzgląd na osoby .
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Sebastian dnia Dzisiaj o 01:38 »
Paweł (apostoł 13nasty) napisał że Bóg "nie ma względu na osobę - ale każdy jest mu miły, który wykonuje Jego wole" .
Co myślicie na taki temat .
myślę że teza Apostoła Pawła jest wewnętrznie sprzeczna, gdyż o braku względu na osobę mógłoby świadczyć NIE premiowanie osób które wykonują wolę swojego promotora.
9
I WSZYSTKIE INNE / Odp: Wolnność - czym jest dla Ciebie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Sebastian dnia Dzisiaj o 01:35 »
Nie mów że od 'czorta' - piszą że od "pana tego świata"  :-\
kiedy ja nie mam nic wspólnego ani z Putinem ani Trumpem ;) a "jedynie" z Lucyferem ;)
10
ŻYCIE ZBOROWE, GŁOSZENIE, SALE KRÓLESTWA / Odp: Opowieści z ośrodków pionierskich
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jankowalski82 dnia Dzisiaj o 01:22 »
Cytuj
Może zdradzisz o co dokładnie chodziło? Ta historia jest bardzo interesująca :)

   No właśnie, każda historia z biustem w tle jest bardzo ciekawa. Napisz coś więcej bo nie wytrzymie już dłużej.


Strony: [1] 2 3 ... 10