Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
BYŁEM ŚWIADKIEM... nasze historie / Odp: Z życia wzięte .....
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Tazła dnia Dzisiaj o 11:23 »


Byłoby na świecie o wiele mniej zła, gdyby zło nie mogło występować pod przykrywką dobra.


      Agata pamięta z wczesnego dzieciństwa choinkę, święta i wszelakie uroczystości w domu. Była komunia brata i czterdzieste urodziny taty, ale także był alkohol. Po takich imprezach jeszcze kilka dni rodzice imprezowali, nim wreszcie pr​zestali pić i ogarnęli dom po imprezie.
Ojciec zazwyczaj brał kilka dni urlopu i balowali z matką. Później był jakiś czas spokoju, on wracał do pracy, a ona zajmowała się domem jak przykładna gospodyni.

Pewnego razu, po takim maratonie zapukali do ich drzwi świadkowie.
Agata miała wtedy osiem lat, brat czternaście, chłopak chciał spławić gości, ale wyszła zataczająca się matka i wdała z nimi w dyskusję. Pamięta brata, który bardzo się za nią wstydził, próbował wepchnąć do pokoju, ale wiadomo jak to z pijanym. Była chętna do dyskusji i bardzo mądra w tym swoim rozumowaniu.
Zostawili jakieś czytadła ( tak nazywa Agata) i obiecali przyjść za kilka dni.

Gdy ponownie ich odwiedzili, matka była już na potężnym kacu i nie bardzo chętna do rozmowy.
Jednak miłe panie bardzo szybko ją usprawiedliwiły, pocieszyły, że rozumieją, że potrafią pomóc itp.
I chyba tej pomocy kobieta uczepiła się najbardziej. Od tego dnia świadkowie stali się częstymi gośćmi w ich domu. Zaczęły się zebrania, ojciec też się przekonał i tak po roku, oboje byli już świadkami Jehowy.
Agata do dziś ze łzami w oczach wspomina dzień, gdy rodzice wyrzucali do kosza ozdoby choinkowe te kupne i te, które robiła z bratem. Jej kolekcję Smerfów, bajek o wróżkach i różnych takich.
Jako mała dziewczynka nie rozumiała tego, co za Bóg może kazać dziecku wyrzucić zabawki? Za co chce ją tak ukarać, przecież ona nic złego nie robi, a jej zabawki to już w ogóle.

I choć bycie świadkami nie odmieniło rodziców, nadal pili i to coraz więcej, to po kilku latach zaczęli wywierać presje na syna, aby przyjął symbol, chłopak nie chciał.W pijackim amoku oboje rodzice wyrzucili chłopaka z domu.
I znów Agata nie rozumiała..co za Bóg jest po stronie pijanych rodziców, a nie po stronie jej brata? Kochanego Radka, który był jej nie tylko bratem, ale bardzo często rodzicem. To on chodził do szkoły na zebrania, gdy rodzice byli pijani, to na podawał leki, gdy była chora, a oni nie domagali się. To także on przychodził do niej w nocy, gdy była burza, aby się nie bała, bo rodzice byli zbyt pijani, aby w ogóle cokolwiek słyszeć.
A teraz go nie było, chciała za nim biegnąć, ale ojciec ją złapał i powiedział, że zginie w armagedonie tak samo, jak on. W tamtej chwili było jej wszystko jedno, mogła zginąć choćby już, byle z nim. Odgrażała się rodzicom, że jeszcze ją popamiętają.....
2
POWITANIE / Odp: Przywitanie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Petrus dnia Dzisiaj o 11:01 »
Witaj
3
NA WESOŁO / Odp: Znalezione
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Cielec Kierowniczy dnia Dzisiaj o 10:49 »
RODO cd.
4
POWITANIE / Odp: Przywitanie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez HARNAŚ dnia Dzisiaj o 10:43 »
Cześć lubuskie pólnoc wita
5
Patrząc na czołobitność władz w Warszawie, i fakt tego że Jerozolima ma zostać stolicą Izraela (taka teoria spiskowa, bo US Ambassy się przeniosła tam), to można powiedzieć że WTS po raz pierwszy chyba przepowiedział przyszłość, albo rządzący światem postępują wg ich wskazówek... Bo to że Żydzi mają władzę to żadna nowość ;d jak nie wiadomo kto rządzi wystarczy widzieć kogo nie należy krytykować itp ;)

 To , ze WTS pisalo takie glupoty  nie oznacza , ze mamy je powtarzac !
Zydzi rzadza swiatem ?
No pewnie !  ;)  Kazdy wie , ze  Trump , Merkel , Putin  razem  z Chinczykiem  Xi Jinping´iem to zakamuflowani  Zydzi !  ;D ;D ;D
6
POWITANIE / Odp: Przywitanie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Estera dnia Dzisiaj o 10:22 »
   Świadoma.
   Witaj z tym nieśmiałym witaniem.
   Jest ból, są cierpiący, robi się gorąco, bo to głębokie emocje.

   Ale po pierwszej fali religijnego tsunami i świadomości, że to sprytny majstersztyk religijny,
   to potem jest już tylko z górki.
   I chce sie dalej żyć, ale życiem ze swoimi, świadomymi decyzjami.
   Powodzenia Świadoma i pozdrawiam.
   :)
7
POWITANIE / Odp: Przywitanie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Evilshadow dnia Dzisiaj o 10:18 »
Witaj, czytaj wyciągaj wnioski
8
POWITANIE / Przywitanie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Swiadoma dnia Dzisiaj o 10:12 »
Nieśmiało witam wszystkich , szczególnie tych cierpiących. Czytam i az mi się gorąco robi .
9
NA WESOŁO / Odp: Tylko SJ mogl tak zrobic
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gandalf Szary dnia Dzisiaj o 10:11 »
Nie wiem czy ta historia jest śmieszna, ale kiedyś wziąłem udział w wycieczce rowerowej zorganizowanej w moim zborze. Mieliśmy do przejechania jakieś 50 km. Na wycieczkę zabraliśmy także dzieciaki mające miej więcej  po 12-15 lat. Podczas przemieszczania się rowerami po kolejnych miejscowościach dzieciaki postanowiły wejść do starego kościoła, aby go zwiedzić. Urodzone w organizacji nigdy nie były w budynku sakralnym. Po wycieczce na zebraniu zaczęła się jazda. Jeden z rodziców dowiedział się, że jego córka weszła do kościoła. Chodził wypytywał, dociekał, analizował - wszystko to z ogromnymi pretensjami. Robił to w taki sposób, że sprawa dotarła wreszcie do starszych. Na całe szczęście skończyło się tylko na awanturze w zborze, a mogły posypać się wykluczenia:). 
10
"NOWE ŚWIATŁA" / Odp: 2018 - Wzrastająca liczba wózków i stojaków na świecie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Bruner dnia Dzisiaj o 09:45 »
I tu jest pies pogrzebany ! .
Firma musi byc na rynku widoczna .  Oferuja produkt pod nazwa  A F R Ch  (Alternatywna Forma Religii Chrzescijanskiej) , ktory trzeba dobrze sprzedac .  Sprzedaz domokrazna to jeden sposob , sprzedarz ze stojakow -wozkow to drugi .
I trzeba przyznac , ze  SJ osiagneli pod tym wzgledem spory sukces.
W natloku  roznych ruchow religijnych i sekt   potrafili znalezc swoja nisze  i stac sie "produktem markowym".

Pamietam , jak na jakims szkoleniu w firmie , gdzie pracuje (Deutsche Post AG ) mowiono , ze strategia koncernu polega na tym aby stac sie  First Choise (pierwszym  wyborem) dla potencjalnych klientow. I do tego nalezy  wlasnie  prezentacja firmy na zewnatrz , reklama .
U  SJ nie jest inaczej .  Tym zajmuja sie profesjonalisci  z calym swym  logistycznym i finansowym  zapleczem .
To oczywiscie kosztuje , ale w konsekwencji przynosi spore zyski .

I tylko my lapiemy sie za glowe i pytamy  bezradnie : Co to wszystko ma wspolnego z  gloszeniem  Ewangelii ? :'(
Właśnie a gdzie "spragnionych napoić, głodnych nakarmić itp itd? Toż to też Ewangelia... ale zysk ponad wszystko ważniejszy...
Strony: [1] 2 3 ... 10