Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Towarzystwo Strażnica pisze:

*** w09 15.2 s. 24 ***
Jehowa Bóg i Jezus Chrystus całkowicie ufają niewolnikowi wiernemu i roztropnemu


To chyba powinno być odwrotnie.
Niewolnik powinien ufać Bogu i Jezusowi. :-\

Jeśli Jehowa ufa niewolnikowi to zrobił błąd, bo ten niewolnik robi co chce. :)
On widać nie musi ufać Jehowie, bo Jehowa ufa jemu. ;)

Niewolnik ma ufać Jehowie i Jezusowi?
Jeszcze czego!!! A ileż to razy ten Jehowa obiecywał już, że ma być ten koniec, że wkrótce? Że mają zmartwychwstać patriarchowie, że mają zamieszkać w "domu książąt" Że miliony obecnie żyjących już przenigdy nie umrze, albo że w 1975 r mija już 6k lat gdy odpoczywa i w związku z tym, że mu się to znudziło postanowił rozpirzyć świat. A co może nie obiecywał? A że już za życia jednego pokolenia wszystko się dokona i królestwo boże obejmie władzę  nad światem to kto obiecywał???  Przecież to sam Jehowa obiecywał!!!

A potem ten biedny Niewolnik musi świecić oczami  i tłumaczyć Jehowę, przed światową widownią. Dlatego byłoby to bardzo niesmaczne gdyby Jehowa mu nie ufał. Wypadałoby chociażby z samej wdzięczności... :D
2
   Następna perełka, uważam, warta odkopania na tym forum.
   Tylko słyszałam jakimś nikłym przelotem o tej historii, już nie pamiętam nawet od kogo.
   Jeszcze byłam wtedy w zborze, zamoherowanym śj.
   :'(

   A tu, zobaczyło i przeczytało to, moje oko.
   Świetna historia warta uwagi.
   Oby więcej takich zdarzeń.
   Brawo dla odważnych starszych.
   :) :)
3
To nie prawda że do 35 roku wszyscy przy chrzcie otrzymywali powołanie niebiańskie.Nie wszyscy mieli to powołanie co zostało ujawnione na zgromadzeniu gdy poproszono bodajże o to by ci którzy poczuwją się do powołania ziemskiego powstali.Nie wiem jak było w latach 40-70 natomiast a latach osiemdziesiątych jak ktoś zaczął spożywać to był uważany przez większość za świrniętego.Starsi mieli przechlapane bo musieli z delikwentem przeprowadzić rozmowę.Przerąbane dla tego,że w zasadzie nie powinni kwestionować powołania bo to sprawa między Bogiem a danym delikwentem.Jak widać na podanym przykładzie tamten niewolnik działał w nieświadomości bo nawet nie znali składu nierozumnego niewolnika ,bo i nazwa się zmieniła z nierozumnego na szalonego.
4
Zaufanie ogranicza się do tej chwili gdy cielą się kierowniczo i jako grupa są niewolnikiem ,pojedynczo już nie i pewnie zaufanie tu się kończy.W tych ich łbach króliki muszą się fest kotłować bo jako czeladka muszą studiować to co niewolnik w bólach wymodził,ciekawe jak oni przekonują siebie podczas studium osobistego  tfu  wieczoru wielbienia Boga że pierwsze pokolenie zazębia się z drugim a co z trzecim tym nie zazębionym.O kufa co trzeba mieć w głowie by pisać a potem to czytać z przekonaniem że od tego zależy ich niebiańskie hulanie - bo hulaj dusza piekła nie ma
5
INFORMACJE PROSTO Z "KANAŁU ŁĄCZNOŚCI" / Odp: Proroctwo dot. głoszenia się wypełniło?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez lukasz84gl dnia Wczoraj o 23:18 »
Niech im te proroctwo o głoszeniu się wypełni. Nie ważne czy nie są znani w 3 krajach czy 30. Nastąpi koniec niepokojenia ludzi i mieszkania im w głowach. A sami też będą mieli więcej czasu, żeby się zastanowić nad tym w czym tkwią, pod warunkiem że WTS nie wymyśli im kolejnych zadań na przeczekanie.
6
POWITANIE / Odp: Witam wszystkich
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Estera dnia Wczoraj o 23:15 »
(...) Jest ciężko do niej dotrzeć chwilami brakuje mi pomysłów i mam ochotę się poddać tylko moja latorośl mnie trzyma żeby o nią walczyć.Ogółem jest ciężko. (...)
   Nie rezygnuj z walki.
   Jest ciężko, a może być ciężej, ale dla dziecka warto to zrobić, warto walczyć.
   A przy okazji, to może i żona się zbudzi, nic nie wiesz, jakie efekty przyniesie Twoja walka.
   Może ocalisz małżeństwo, tego Ci życzę, ale ważne jest dziecko, żeby nie wdepnęło w tę kałużę błota.
   Walcz i bądź pełen nadziei, że pozyskasz je dla normalnego życia, bez ramek orga.
   :) :)
7
INFORMACJE PROSTO Z "KANAŁU ŁĄCZNOŚCI" / Odp: Proroctwo dot. głoszenia się wypełniło?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez dziewiatka dnia Wczoraj o 22:52 »
I wtedy nadejdzie koniec,ale ten koniec skrada się już ponad sto lat i to grubo ponad sto.Jak jeszcze tak z rok się po czai to se garba dostanie. To teraz świadki będą tylko robić za wózkowych to i strażnica zostanie zredukowana z 16 do 4 stron, tyle wystarczy na reklamę J.W.ogra,temat wykładu będzie stały i jednolity we wszystkich zborach ,,jak przekazać datki'' zmienne będą tylko godziny, no i nowy przywilej się szykuje nadzorca  mobilnej skrzynki,bo u świadków tacy nie ma.
8
BYŁEM ŚWIADKIEM... nasze historie / Odp: Moja smutna historia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Geldar dnia Wczoraj o 22:43 »
Witaj Geldar,

masz za sobą trudne przeżycia.
Gdy czytam Twoją historię, to nurtuje mnie pytanie czy szukałeś gdzieś dla siebie pomocy? - mam na myśli szkołę.
Skoro koledzy z klasy dzielili się z Tobą kanapkami, to znaczy, że wiedzieli, że coś u ciebie jest nie tak. Moim zdaniem powinieneś otrzymać od szkoły większą pomoc, która ma możliwość, aby zawiadomić różne instytucje o Twojej sytuacji.
Czy w ogóle mówiłeś komuś co dzieje się u Ciebie w domu?

Witaj, tak szukałem pomocy, mój wychowawca i pani pedagog wiedziała co się u mnie dzieję. Szkoła sfinansowała mi obiady. Ojciec był wzywany przez wychowawcę.
9
BYŁEM ŚWIADKIEM... nasze historie / Odp: Z życia wzięte .....
« Ostatnia wiadomość wysłana przez dziewiatka dnia Wczoraj o 22:41 »
Tazła złą kobietą jesteś i to nie świadkowe polowały tylko Ty je upolowałaś zgodnie z powiedzeniem ,nosił wilk razy kilka i ponieśli babinki stęsknione za rajem.Trochę za mało cierpienia zaznały za brak umiejętności .Kiedyś w zborze w którym byłem była taka cmentarna hiena ale ona na litość brała,weźmie pani traktacik on taki ładny i ładnie napisany niech pani weźmie bardzo proszę.W Żorach tak polowanie na przechodniów się rozpleniło,że nie można było spytać się o godzinę bo zaraz po słowie przepraszam można było usłyszeć dajcie mi spokój ja niczego nie chcę.
10
POWITANIE / Odp: Witam wszystkich
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Agnesja dnia Wczoraj o 22:37 »
Witaj Georgu!
Przeczytałam twoją historię i trzymam kciuki żeby ci się udało otworzyć oczy twojej żonie.
Myślę, że dla twojej żony Pismo Święte jest autorytetem,jeśli korzysta tylko z Przekładu Nowego Świata to może jest nadzieja. Dokładnie wczoraj natrafiłam na filmik" Prawda o prawdzie" składający się z dwóch części poniżej wrzucę linka.
To mną wstrząsnęło dobitnie, aż mi się włos zjeżył. To, że pozmieniali sens wersetów to jest makabra , ale to że ich nie ma np.
Mat. 23:14 cyt.
14-
tak to wygląda, takich wersetów jest bardzo dużo. Jarek porównuje z innymi przekładami Biblii i w innych są a PNŚ nie ma, po prostu są zbyt nie wygodne dla ich doktryn.
Drugi film jest o tym jak są poprzekręcane wersety.

https://www.youtube.com/watch?v=PN0BebpI93o

https://www.youtube.com/watch?v=Gstf3BubJu4

Fajnie by było gdybyś przy niej miał różne przekłady i pod pretekstem że analizujesz Pismo Święte. Zapytał ją co o tym myśli.
Daj jej do myślenia - potem odczytaj Obj. 22:18-20
to są bardzo poważne i konkretne słowa Pana Jezusa, kierowane do tych którzy się ośmielą cokolwiek dodać lub odjąć.
Czy jako ŚJ nie boi się Boga brać na swoje barki odpowiedzialności, że ta organizacja ingeruje w zmiany Słowa Bożego.
Może się  z reflektuje , że nie ma żartów. mam nadzieję, że to nią wstrząśnie.   

Druga moja propozycja Rzym. cały 14 rozdział daj jej do przeczytania jako pierwszy przekład Warszawski  i zapytaj o kogo chodzi jeśli odpowie, że jest tu mowa o Jezusie to będzie super . Potem daj Jej do przeczytania z Przekładu Nowego Świata i już nie będzie super.
Jeśli nie będzie czytała natchnionego Słowa Bożego nie ma opcji by Duch Boży oddziaływał. 2 Tym.3:16
2 Tym.4:3,4
3. Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce,
4. i odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom.

Pozdrawiam
Strony: [1] 2 3 ... 10