Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Zamęczą tymi programami Nadarzyn. :)
Znaki czasu się wypełniają, lud Jehowy prześladowany przez telewizję, a sam nadaje w telewizji. ;)
2
BYŁEM ŚWIADKIEM... nasze historie / Dziennikarka TVP1 poszukuje byłych Świadków Jehowy do reportażu
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mav dnia Dzisiaj o 21:05 »
Skontaktowała się z nami pani dziennikarka z Telewizji Polskiej z zapytaniem, czy nie znamy kogoś, kto mógłby opowiedzieć na antenie swoją historię związaną ze Świadkami Jehowy. Chodzi przede wszystkim o osobę, która przykładowo doświadczyła na własnej skórze w brutalny sposób ostracyzmu ze strony najbliższych, albo o kogoś, kto stracił kogoś bliskiego w wyniku zakazu transfuzji krwi (tudzież sam otarł się o śmierć z powodu własnej odmowy). Ogólnie nie czarujmy się - chodzi o mocną historię, która nie pozostawi cienia wątpliwości, że ta organizacja jest szkodliwa. Istnieje możliwość wystąpienia bez pokazania twarzy. Jeśli jesteś taką osobą lub znasz kogoś, kto chciałby pomóc w informowaniu społeczeństwa o szkodliwych praktykach organizacji Świadków Jehowy występując w publicznej telewizji to odezwij się do nas, a przekażemy namiary komu trzeba :).
3
POWITANIE / Odp: moja historia
« Ostatnia wiadomość wysłana przez rzeski dnia Dzisiaj o 19:51 »
Mała dygresja. Klasyczny przykład przecedzania komara i połykania wielbłąda.Niejednokrotnie spotkałem się z opinią samych starszych w zborach, że wielu z nich nie ma przysłowiowych jaj (tak jedni skarżą się na drugich).Bardzo gorliwie starają się załatwiać problemy które są tak naprawdę pierdołami, jeśli chodzi o poważne sprawy to wielu, naprawdę wielu najchętniej działa w myśl zasady trzech małpek:
nie widzę , nie słyszę , nie mówię.
Myślę że przyjdzie czas że opiszę kilka znanych mi sytuacji które to ilustrują i niestety nie są wyjątkiem ale raczej regułą.
Pedofilia to jeden z problemów którego "nie ma", są jeszcze inne, np. alkoholizm wyciągany spod dywanu tylko wtedy kiedy inaczej już się nie da.NO dobrze o tym wiedzą ale najczęściej nie ruszają tego bo boją się efektu domina, taka niestety jest rzeczywistość
jedynej przenajświętszej.
4
POWITANIE / Odp: Pożegnanie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez DeepPinkTool dnia Dzisiaj o 19:28 »
Roszada ma materiały niczym woda żywa xD
A ja to widzę tak, że Roszada to nasz ekspert od "kanalizacji"  ;)
5
HISTORIA ŚWIADKÓW JEHOWY / Odp: Historia nauki o "niewolniku wiernym i roztropnym"
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Roszada dnia Dzisiaj o 19:23 »
W połowie roku 2013 wyrugowano kobiety z bycia "niewolnikiem wiernym i roztropnym"

Kobiety przestają być „niewolnikiem wiernym i roztropnym”

Do połowy roku 2013 kobiety mogły należeć do klasy „niewolnika wiernego i roztropnego”, którą wtedy stanowił cały „ostatek” pomazańców:

 „Wszyscy należący do Izraela Bożego, mężczyźni i kobiety, stanowią klasę kapłańską (Galatów 3:28, 29). Jako drugorzędna część potomstwa Abrahama, nawołują obecnie: »Weselcie się, narody, z jego ludem« (Powtórzonego Prawa 32:43). Członkowie Izraela duchowego, którzy pozostają jeszcze na ziemi, tworzą »niewolnika wiernego i roztropnego«” (Mateusza 24:45-47)” (Strażnica Nr 3, 1998 s. 17).

Ale od połowy roku 2013 ten „niewolnik”, to wyłącznie Ciało Kierownicze składające się tylko z mężczyzn („braci”):

„W Strażnicy z 15 lipca 2013 roku wyjaśniono, że niewielka grupa namaszczonych braci, którzy tworzą Ciało Kierownicze, to »niewolnik wierny i roztropny«” (Strażnica luty 2017 s. 26).

W związku z tym Towarzystwo Strażnica zmuszone było zmienić też treść w niektórych swych książkach:

„Jak zapowiedział Jezus, w obecnych ciężkich dniach ostatnich miała być ustanowiona klasa chrześcijan namaszczonych duchem świętym, którzy dawaliby »pokarm we właściwym czasie« (Mateusza 24:45-47). (...) Słuchamy uważnie, bo uznajemy, że za pośrednictwem tej klasy ludzi porozumiewa się z nami sam Jehowa” (Zbliż się do Jehowy 2002 s. 312-313).

„Jak zapowiedział Jezus, w obecnych ciężkich dniach ostatnich miała być ustanowiona niewielka grupa mężczyzn namaszczonych duchem świętym, którzy dawaliby »pokarm we właściwym czasie« (Mateusza 24:45-47). (...) Słuchamy uważnie, bo uznajemy, że za pośrednictwem tego niewolnika porozumiewa się z nami sam Jehowa” (Zbliż się do Jehowy 2014 [druk: lipiec 2015] s. 312-313).

Tak więc od połowy roku 2013 kobiety, będące namaszczonym „ostatkiem”, owszem nim pozostały, ale przestały należeć do klasy „niewolnika”. Czyli jakby zaprzestały rozdawać ów „pokarm”. Zostały więc w pewien sposób zdegradowane, nawet z powodu płci, i do obecnego „niewolnika”, którego stanowi tylko Ciało Kierownicze, nie mają żadnych szans być powołane.
6
POWITANIE / Odp: Pożegnanie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez puma dnia Dzisiaj o 19:15 »
Jestem :)
7
POWITANIE / Odp: Pożegnanie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez batnasekte dnia Dzisiaj o 19:08 »
Puma zostań, nie odchodź :)
8
NAPISZ my znajdziemy odpowiedni dział / Odp: Komitet Sądowy pani Doroty
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Ruda woda dnia Dzisiaj o 18:40 »
Ch...j i menda.. On nie ma miłości dla nikogo... spytaj innego forumowicza, który niestety rzadko tu zagląda. Spaczyńskiego metoda - po trupach do celu, oczyszczać organizację - inkwizytor jw.org
karierowicz, który myśli, że ma władzę. sporo jest takich osobników - zostając starszymi poczuli się ważni i stali się aroganccy bo wydaje im się, że są  - wyjątkowi namaszczeni przez boga  :P :P :P
popadają w pychę a innych karcą za brak pokory

jeszcze parę nagrań i komitety będą zaoczne, albo będą przychodzić z detektorami podsłuchów  ;D

9
"NOWE ŚWIATŁA" / Odp: 2018 - Przypomnienie wszystkich kryzysowych danych za 2017 r.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Roszada dnia Dzisiaj o 18:35 »
Lada dzień ukażą się dane za rok 2018.  :)

W zeszłym roku było to dnia 15 grudnia 2017 r.:

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/informacje-prosto-z-kanalu/do-wszystkich-zborow-dot-sprawozdania-za-rok-2017/msg115375/#msg115375

Sam jestem ciekaw co się będzie działo. ;)
Rydwan pono przyspiesza, może zatem latoś wcześniej. :)

Rydwan zwolnił, bo 15 grudnia minęło, a danych nie ma jak były zeszłego roku.
Zasięgnijcie języka w USA. :)
10
BIBLIA - DYSKUSJE..... / Odp: Porównanie różnic PNŚ 2013 ENG i PNŚ 2018 PL
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Roszada dnia Dzisiaj o 18:21 »
Dodano słowo Boża w 1 Kor 13:12

2013
“. . .For now we see in hazy outline by means of a metal mirror, but then it will be face-to-face. At present I know partially, but then I will know accurately, just as I am accurately known. . .” (1Co 13:12).

2018
„(...)Obecnie widzimy w mglistym zarysie jak za pomocą metalowego lustra, ale później będziemy widzieć wyraźnie. Obecnie moja wiedza jest częściowa, ale później będzie dokładna — jak Boża wiedza o mnie(...)” (1Ko 13:12)

Strony: [1] 2 3 ... 10