Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
INFORMACJE PROSTO Z "KANAŁU ŁĄCZNOŚCI" / 3000 Sal Królestwa do likwidacji
« Ostatnia wiadomość wysłana przez mav dnia Dzisiaj o 13:45 »
Ktoś na Youtubie wrzucił film Strażnicy omawiający kwestię budowy i likwidacji Sal Królestwa. Słyszymy w nim to, co powtarzane jest przez organizację od kilku lat - Sale Królestwa trzeba wypełniać po brzegi, a małe zbory łączyć w większe. Jednak najciekawszy szczegół dotyczy liczby sal, które Towarzystwo zamierza sprzedać: trzy tysiące. Pomijając wszystkie inne aspekty, po sprzedaniu tylu sal organizacja zainkasuje przynajmniej kilkaset milionów dolarów. Niezła sumka, co? :)

Tutaj od 02:35 jest mowa o 3 tysiącach sal do likwidacji:

Film propagandowy prawdopodobnie przeznaczony dla zborów:
2
OGÓLNIE O FORUM / Odp: Nowy regulamin forum - dyskusja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Roszada dnia Dzisiaj o 13:40 »
Ja tam jestem bezregulaminowy. Idę na czuja. :)
Jak coś nie tak napiszę, to na Cmentarzu będę swych postów szukał. ;D
A jak wyleją mnie, to będzie widać. ;)
3
OGÓLNIE O FORUM / Odp: Nowy regulamin forum - dyskusja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez salvat dnia Dzisiaj o 13:37 »
Na razie to nie wiemy co zawiera nowy regulamin, bo go po prostu nie ma.
Nie ma również starego regulaminu.
4
HISTORIA ŚWIADKÓW JEHOWY / Odp: Towarzystwo Strażnica – stowarzyszenie BIZNESOWE
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Roszada dnia Dzisiaj o 13:21 »
Cytujemy w oryginale:

Nie jesteśmy towarzystwem religijnym,nie mamy wyznania wiary. Jesteśmy tylko stowarzyszeniem biznesowym.

ZION’S WATCH TOWER TRACT SOCIETY is not a “religious society” in the ordinary meaning of this term; for it has no creed or Confession of Faith. It is purely a business association, whose mission is to serve in a business manner the wishes of its beneficiaries, who are represented in its officers. (ang. Strażnica 15.10 1894 s. 1720 [reprint]).

Jesteśmy tylko stowarzyszeniem biznesowym, nie mamy wyznania wiary

ZION’S WATCH TOWER TRACT SOCIETY is only a business association (has no creed or confession). It merely represents a fund entrusted to its officers for use to the best of their judgment in the spread of the Truth; (ang. Strażnica 01.08 1895 s. 1847 [reprint]).

Nie jesteśmy religijnym, ale biznesowym stowarzyszeniem, nie mamy wyznania wiary. Dalej o pieniądzach: "Nie tworzy żadnych wyznań; po prostu śledzi rachunki otrzymanych i wydanych pieniędzy; tak jak firma bankowa otrzymuje depozyty i zwraca czeki lub vouchery pokazujące, co zostało zrobione z pieniędzmi"

ZION'S WATCH TOWER TRACT SOCIETY is not a religious but a business association. It makes no creeds; it merely keeps accounts of the moneys received and expended; just as a banking firm receives deposits and returns checks or vouchers showing what was done with the money (ang. Strażnica 01.08 1895 s. 1847-1848 [reprint]).

Teksty są tu:
http://archive.org/download/WatchtowerLibrary/magazines/w/

Polskie tłumaczenia:

Cytuj
TOWARZYSTWO TRAKTATOWE STRAŻNICA SYJOŃSKA nie jest jakimś „towarzystwem religijnym” w zwyczajnym sensie tego słowa; nie ma ono żadnego credo ani Wyznania Wiary. Jest czysto biznesowym stowarzyszeniem, którego misją jest służenie w sposób biznesowy życzeniom jego beneficjentów, którzy są reprezentowani przez członków jego zarządu (ang. Strażnica 15.10 1894 s. 1720 [reprint]).

TOWARZYSTWO TRAKTATOWE STRAŻNICA SYJOŃSKA jest jedynie biznesowym stowarzyszeniem (nie ma żadnego credo ani wyznania). Ono tylko reprezentuje fundusz powierzony członkom jego zarządu dla takiego użytku, jaki jest w ich ocenie najlepszy w szerzeniu Prawdy (ang. Strażnica 01.08 1895 s. 1847 [reprint]).

TOWARZYSTWO TRAKTATOWE STRAŻNICA SYJOŃSKA nie jest religijnym, lecz biznesowym stowarzyszeniem; ono jedynie utrzymuje konta z otrzymanymi i włożonymi pieniędzmi; podobnie jak firma bankowa otrzymuje depozyty oraz zwraca czeki lub dowody wpłaty, pokazujące, co się dzieje z pieniędzmi (ang. Strażnica 01.08 1895 s. 1847-1848 [reprint]).
5
POKOLENIE 1914 / Odp: Scenariusz III wojny poprzedzającej Armagedon
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Roszada dnia Dzisiaj o 13:07 »
Dwie poprzednie wojny też miały się przepoczwarzyć w Armagedon:

I  wojna

Podczas I wojny światowej oddani Bogu badacze Biblii byli skłonni sądzić, że ten konflikt doprowadzi stopniowo do przepowiedzianej w Objawieniu 16:13-16 bitwy Armagedonu. Toteż zawieszenie broni i koniec wojny w listopadzie 1918 r. były dla nich niemałym zaskoczeniem!” (“Życie wieczne w wolności synów Bożych” 1970 s. 229-230).

II wojna

“Mniej więcej w marcu 1945 roku dotarła do nas wiadomość, że nowym tekstem rocznym są słowa z Ewangelii według Mateusza 28:19 (...). Napełniło to nas radością i nadzieją, dotąd bowiem uważaliśmy, że wojna zakończy się Armagedonem” (Strażnica Nr 17, 2007 s. 11).

Czy do tego potrzebna im była też trzecia wojna? :-\
6
większość postów jest zupełnie spoko, ile czasu potrzebowałby jeden człowiek aby przeczytać na bieżąco wszystko co tutaj piszemy? Innymi słowami: gdybyśmy (teoretycznie) chcieli zatrudnić etatowego admina, to jaki wymiar etatu byłby potrzebny?

i czy te zmiany wejdą z dnia na dzień czy będzie (jak w przypadku RODO) dłuższy czas na przygotowanie się (dla RODO wynosił aż dwa lata)?
7
OGÓLNIE O FORUM / Odp: Nowy regulamin forum - dyskusja
« Ostatnia wiadomość wysłana przez julia7 dnia Dzisiaj o 11:59 »
W związku z pojawieniem się na forum usera ewa 11 przyszło mi do głowy że dla bezpieczeństwa użytkowników powinno być zakazane proponowanie udzielania jakiejkolwiek pomocy prawnej przez osoby anonimowe ktore nie zostaną zweryfikowane przez szefostwo o ile się wam chce w ogóle takiej weryfikacji dokonywać.
Jeżeli zakazujemy proponowania alternatywnych metod leczenia czyli że przepis na syrop na kaszel z cebuli jest zakazany to tym bardziej powinniśmy zakazać udzielania porad prawnych.

Lol. Może powinniśmy w ogóle korzystać z białoruskich serwerów. Uważasz, że użytkownicy tego forum są jacyś tępi, że nie są w stanie decydować za siebie i musi oświecona władza im z góry mówić, co dla nich dobre i bezpieczne. Dawno czegoś takiego nie widziałam :o
8
POWITANIE / Odp: Kim jest KaiserSoze?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez wspaniale dnia Dzisiaj o 11:50 »
Uprzejmie informuję, że jestem zajebisty. Potwierdzone info.

Jeszcze słucham twego komiteciku.
Poczytuję sobie forum w wolnych chwilach i takie wnioski wysnuwam.

Każdy z nas jest inny, każdy jest na innym etapie.
Każdy miał inne dzieciństwo, jedni sobie z tym poradzili inni jeszcze nie zdają sobie z tego sprawy wiec nie mają szansy by wogóle wiedzieć co inni piszą.

Pobyt w sekcie jest zagrożeniem życia.
Wyjście z sekty jest jak narodzenie sie na nowo.
Musimy od nowa poznac kolory, słowa, nauczyć się jeść i czuć.
Po kilku latach w jworg jedyne co umiemy to nie czuć, nie myśleć, deprecjonować każdego i wszystko.
Czasem wybudzamy się doktrynalnie bo nam nasza logika dobija sie do zwojów i odbija na psychosomatyce, a czasem nasze wrodzone poczucie empatii lub braki samooceny, miłości i poczucia pewności nie pozwalają już dłużej tego ciągnąć.
Po Prostu nie da się oszukiwać swego ciała, psychiki. Choć można próbować. To z czasem ciało choruje. Bóle, lęki, zaburzenia, ciągłe choroby wszelakie nie pozwalają nam już wypierać pewnych niepasujących nam tez, twierdzeń i zachowań.

Wielu z nas odzyskuje swoją równowagę w grupach wsparcia - takich jak to forum. Mamy poczucie, że nie zrozumie naszych problemów nikt jak tylko ktoś kto już to przechodzi lub przeszedł.
Na róznym etapie opisujemy swoje odejście i obnażamy się przed innymi czytelnikami.
Jedni nie napiszą nic choć przeczytają nasze "zwierzenie" i będzie im ono obojętne, pomocne lub nie wniesie nic nowego.
Inni odpiszą, wesprą, zostawią ślad. A jeszcze inni skopią. Podkopią.

Strach.
W większości postów osób które nie wnoszą nic do dyskusji jest strach.
Boją się, że osoba X zabierze im uwagę osób A, B,C a może i G.
Świadomie lub nie, dążą one do zdeprecjonowania innych, czując że tylko MÓJ sposób odejścia, zrozumienia jest właściwy.
Czytając posty innych budzimy w sobie sympatie i antypatie do autorów. Wczuwając sie w ich położenie, współczując, zazdroszcząc, rozumiejąc lub nie. BIerzecie to forum jak strażnicę, przeczytać, odpowiedzieć na pytania do akapitu szukając akceptacji wsród innych, obawiając się że jeśli nie napiszecie posta to nie będziecie widoczni i "obwodowy" pominie was przy nominacji na starszego (czyli, że jeśli nie będzie w waszym poście jadu lub cukru to znaczy, że sie nie liczycie i nie zbudujecie sobie kręgu przyjaciół)
A ja wam wszystkim powiem, że nie.
Nie jest tak.
Nazwij to jak chcesz czytelniku. O ile dotrwasz do końca.
JWORG zniszczył lub pogłębił do nieskończoności w nas wszystkich potrzeby które sa podstawami życia i bytowania w społeczeństwie.
W ten sposób JWORG niszczy społeczeństwa. NIszcząc jednostki.
Taki Kaiser - weźmy go na tapetę - jego nick.
Czy wiesz, że nick może powiedzieć ci wiele o osobowości?
Zakładając tu konto zakładamy maskę. Ma ona nam ułatwić, zniesienie lęku, strachu, wstydu, poczucia winy.
Tą maskę wybieramy sami. Myślisz, ze pisząc zza maski, ukrywasz się, a tak naprawdę sie odsłaniasz.
bo czujesz sie bezkarny.

Jednak by wiedzieć co maska oznacza, musiałbyś posiadać elementarne rozpoznanie w otaczającym Cie świecie.
Nadaszyniak - pisze nam bajki (dosłownie baśnie Grimm, Andersena i innych) i rozpływacie sie w mądrosciach przypowieści już napisanych a podanych wam na talerzyku z ozdobami.
Donek ( wybacz ta ksywka jest łatwiejsza) szczerość mimo bólu
Estera - kolorki, akapity
Roszada - archiwum SJ mimo, że sj nie był, a ma prywatną życiową misję
Tazła - forumowa tuba anonimów
M- żelazny dokumentalista


i Kaiser.
Starszy, księgowy, myślący, skopany przez życie, oszukany przez najbliższą mu osobę, porzucony jak pies, z data ważności.
Każde z tych słów niesie za sobą definicję. Określa jego cechy charakteru, zachowania.
postawię jedno pytanie.
Kto dał TOBIE czytelniku, pozwolenie, prawo, nakaz - oceny publicznie życia, charakteru i zachowania człowieka o którym wiesz tylko tyle ile zinterpretowałeś z jego opowieści?
Czy rozumiesz co to znaczy zinterpretować?

Wszyscy cierpimy na jedną chorobę. U każdego jest ona w innym stadium. U jednych samookaleczenie ( odejście samodzielne) u innych zabieg celowy ( wykluczenie) u jeszcze innych wypierane odejście itd.
Moje krótkie acz intensywne doświadczenie życiowe podpowiada mi, że izolacje, ekskludacje, ostracyzm można wyleczyć.
( lista synonimów https://synonim.net/synonim/wykluczenie)

Lekarstwem na to jest akceptacja.

TAK< KAISER JEST ZAJEBISTY :)9
POWITANIE / Odp: Kim jest KaiserSoze?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Dianne dnia Dzisiaj o 11:46 »
Ja proponuję zamknąć ten wątek.
10
POKOLENIE 1914 / Scenariusz III wojny poprzedzającej Armagedon
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Roszada dnia Dzisiaj o 09:51 »
Gdy jeszcze ZSRR był bardzo groźny dla Zachodu Towarzystwo Strażnica miało gotowy scenariusz dla III wojny światowej, która zapewne miała poprzedzać Armagedon.
Działo się to w czasie nauki o "pokoleniu roku 1914", ale jeszcze przed kampanią roku 1975. Cytowaną książkę wydano po angielsku w roku 1958.

Oto słowa Towarzystwa, jak ono widziało rozwój wypadków:

W zamęcie walki między »dwoma królami«, będącymi szaleńczymi wrogami Jehowy Boga i Jego Królestwa, »królowie« będą mieli okazję wypróbowania i zastosowania przeciw sobie wszelkich rodzajów strasznej, śmiercionośnej broni” („Bądź wola Twoja na ziemi” 1961 rozdz. 11, akapit 54; ed. polonijna, 1964 rozdz. 11, akapit 57).

Całe szczęście, że do tego nie doszło, co prorokowało Towarzystwo. :-\

Gdy komuna upadła Towarzystwo było tak zaskoczone, że do dziś nie wie, kto ma być królem północy zamiast ZSRR:  :)

„Kto więc jest obecnie królem północy? Czy w jego roli występuje któryś z krajów wchodzących wcześniej w skład Związku Radzieckiego? A może całkowicie zmieni on swą tożsamość, jak to już bywało wcześniej? Tego jeszcze nie wiemy” (Strażnica Nr 21, 1993 s. 21).

„Jako pilni badacze Słowa Bożego, niecierpliwie wyczekujemy momentu, w którym zobaczymy, kto okaże się »królem północy«” (Strażnica 15.05 2015 s. 30).
Strony: [1] 2 3 ... 10