Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
BIBLIA - DYSKUSJE..... / Odp: Po co BÓG stworzył ludzi, Ziemię i materialny świat?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Nadaszyniak dnia Dzisiaj o 17:46 »
moje trzy grosze:

s-f:  sprawozdanie ks. rodzaju jako dowód eksperymentu ''wielkiej inteligencji''

Przeglądając wiele materiałów w necie, można dojść do wniosku, że nasza ziemska egzystencja została uczyniona jako sztuczna forma życia w bazie doświadczalnej ''wysokiej inteligencji'', podobnie jak w naszych światowych laboratoriach naukowych, gdzie tworzy się nowe mutacje czy formy życia.
Kiedy czytamy biblię od pierwszego rozdziału, jasno wynika poczet tego eksperymentu, stworzenia życiowych osobników od: ptaków, zwierząt, owadów itp. cała fauna i flora.

''Wysoka inteligencja'' być może skierowała początkową uwagę na ssaki wodne, wynikiem takiej spekulacji jest zauważona i zaobserwowane spostrzeżenie naukowców w obecnym czasie na delfiny, które bardzo podobnie reagują, lecz prymitywnie w stosunku do możliwości uzyskanych przez umysł człowieka.

Początki ludzkości zostały dokonane kolejnymi eksperymentami w gromadzie małp człekokształtnych.
''Wysoka inteligencja'' eksperymentując owe osobniki, nie w pełni była usatysfakcjonowana swoim sukcesem więc poczyniono kolejne eksperymentalne przeróbki.
Sprawa rozmnażania, pomyślnie osiągnęła pozytywne testy, potwierdzona na obserwacji zwierząt.
Kolejnym etapem tego eksperymentu wprowadzono proces myślenia twórczego, gdyż inne czynniki zostały przetestowane pozytywnie na zwierzętach, rybach i ptakach.

Dopracowali szczegółowo z najdokładniejszą precyzją płaty mózgowe w którym zaczęły funkcjonalność wszystkie procesy reakcji myśli i twórcze, uwzględniając bodźce wewnętrznie jak również zewnętrzne, skonstruowali więc nowego fizycznego osobnika,  nazywając ten twór-człowiekiem, po kolejnych dokonanych eksperymentach uczyniono osobnika żeńskiego z innymi cechami osobowości z lustrzanym odbiciem pierwszego, do ich prokreacji.

Z obserwacji i testowaniu tej formy życia przez ''Wysoką inteligencję'' w niedługim czasie, zauważono wzmożone i wzrastające agresywne działające instynkty zwierzęce w tych osobnikach męskim i żeńskim rodzaju w stosunku do samych siebie i otoczenia, dlatego jak czytamy w biblii wprowadzono nowy czynnik niwelujący, być może hamując takie negatywne reakcje.
Wszczepiając dla myślącego człowieka pewne kryteria na które może w dwojaki sposób według testu zareagować.
W tym laboratorium doświadczalnym przerwano dalszy tok długotrwałego eksperymentu przez ową ''Wysoką inteligencje'', pozostawiając losowi samoistnego wzajemnego unicestwienia, obserwując  etap końcowej zagłady tej formy życia na ziemi.

2
POWITANIE / Odp: Obłudnicy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Matylda dnia Dzisiaj o 17:38 »
sięgnąłem po kalkulator i wychodzi mi że to maleńki wręcz "kieszonkowy" interes.

100 sztuk po 2,5 ojro to zaledwie 250 ojro miesięcznie czyli jeden tysiąc zł

ten jeden tysiąc ceny zakupu miał generować cztery tysiące ceny sprzedaży a więc marża 3000zł, ale nie znamy kosztów sprowadzania tego towaru

jednym słowem, maleńki, kieszonkowy interesik.
3
BIBLIA - DYSKUSJE..... / Odp: Po co BÓG stworzył ludzi, Ziemię i materialny świat?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez disloyal dnia Dzisiaj o 17:34 »
To jest tylko niematerialna iluminacja, nic nie zostało stworzone  :o
4
NA WESOŁO / Odp: Brat Bogumił - the series
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Snowid dnia Dzisiaj o 17:30 »
Podzielam zdanie DeepPinkTool

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

5
POWITANIE / Odp: Obłudnicy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Sebastian dnia Dzisiaj o 17:12 »
gdyby ów starszy zboru byłby (oficjalnie utrzymującym się z emerytury 825zł netto)  skarbnikiem Nadarzyna przechowującym "w kartonach po papierze do drukarki" kilka milionów zł i owe kilka milionów zł zginęłoby "akurat wtedy" gdy "ktoś" złożyłby zamówienie na kilkutonowego tira pełnego bezakcyzowego wina, to tak... wtedy możnaby dopatrywać się związku przyczynowo-skutkowego między zniknięciem organizacyjnych pieniędzy a łamaniem prawa podatkowego i omijaniem akcyzy...

ale z opowiadania fanmarka nic takiego nie wynika!

Co więcej, skoro w ów "lewy" interes zaangażowano zaledwie 1000zł to świadczy to raczej o uczciwości (bo nikt nie kradnie tak mikrospokopijnie małych kwot) co więcej: 1000zł to można w dwa tygodnie na nawet w jeden tydzień zarobić fizyczną pracą (a umysłową pracą to nawet w jeden wieczór).

jednym słowem: jak na razie fanmarka nie uwiarygodnił swojego opowiadania.

Oczywiście dopuszczam opcję że zrobi to dzisiaj lub w najbliższych dniach... ale na tę chwilę jestem nieco rozczarowany...
6
ŻYCIE ZBOROWE, GŁOSZENIE, SALE KRÓLESTWA / Odp: Czy w zborach brakuje usługjących?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Sebastian dnia Dzisiaj o 16:47 »
kiedyś w Polsce Ludowej starszymi zboru zostawali (czasami walnięci ale) ideowcy, ludzie którzy nie tylko ryzykowali więzieniem ale najczęściej mieli w swoim życiorysie odsiedziane wyroki "za prawdę".

dzisiaj bycie starszym to głównie łechtanie własnego ego, czasami lans obliczony na zdobycie żony czy dobrej pracy, rzadziej wpychanie na stanowisko przez rodzinę itd. itp.
7
NAPISZ my znajdziemy odpowiedni dział / Odp: 144 tys i ich los przed i po Armagedonie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez ihtis dnia Dzisiaj o 16:37 »
Może jakiś łuk elektryczny. ;)
https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81uk_elektryczny

 Jehowa wraz ze 144 000 mogliby  zesłać deszcz i podłączyć do każdej kropli elektrykę.
8
ŻYCIE ZBOROWE, GŁOSZENIE, SALE KRÓLESTWA / Odp: Czy w zborach brakuje usługjących?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Dietrich dnia Dzisiaj o 16:33 »
Myślę, że jednym z powodów jest podcinanie skrzydeł. Za brak 10-ciu godzin u żony, za to że nastoletnie dzieci nie chcą się ochrzcić, że dziecko poszło studiować, za brak 100% frekwencji na zebraniach, itp.  Słowem - za duperele, które nijak się miały do poziomu jaki ewentualny kandydat na usługującego sobą przedstawiał. To zaobserwowałem u siebie w zborze, gdzie zleciało kilku młodych sług pom.

Znajomemu ze zboru, którego nieochrzczony, dorosły już syn stracił zainteresowanie "prawdą", na pytanie dlaczego nawet nie może być lektorem na zebraniu, po wielu próbach uzyskania sensownej odpowiedzi - dano w końcu do zrozumienia, że raczej nie stanowi dobrego przykładu dla innych, bo nie zadbał o należyte wychowanie syna. A chłopak pracowity, samodzielny, nie sprawiał nigdy problemów.
Teokratyczny strzał w ryj jak nic.
9
BIBLIA - DYSKUSJE..... / Odp: Po co BÓG stworzył ludzi, Ziemię i materialny świat?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Kerostat dnia Dzisiaj o 16:25 »

...Kto był pijany?...


Moim zdaniem nikt, wszystko zostało zmyślone i tak jak w książkach fikcyjnych które niespodziewanie rozrastają się na wielotomowe, łatwo o pojawienie się nieścisłości.
A co dopiero pisane przez kilku ludzi, na przestrzeni wielu wieków.
10
POWITANIE / Odp: Obłudnicy
« Ostatnia wiadomość wysłana przez DeepPinkTool dnia Dzisiaj o 16:24 »
sięgnąłem po kalkulator i wychodzi mi że to maleńki wręcz "kieszonkowy" interes.

100 sztuk po 2,5 ojro to zaledwie 250 ojro miesięcznie czyli jeden tysiąc zł

ten jeden tysiąc ceny zakupu miał generować cztery tysiące ceny sprzedaży a więc marża 3000zł, ale nie znamy kosztów sprowadzania tego towaru

jednym słowem, maleńki, kieszonkowy interesik.
:) Jeździł po winko swoim niemłodym już autkiem, spalającym 9,8l/100km. Do winnicy, w której się zaopatrywał miał ~950 km. Mniej więcej połowę paliwa tankował w Polsce a drugą w Austrii. Paliwo tankowane w Polsce kosztowało go ~475 zł a to w Austrii ~525 zł, czyli w sumie 1000 zł. Ponieważ to już starszy mężczyzna więc wyjazd z trasą ~1900 km wiązał się z koniecznością dwóch noclegów za które płacił w sumie ~400 zł. Wydawałoby się że wychodził więc na czysto 1600 zł miesięcznie. Okazuje się jednak, że w drodze powrotnej kupował na zamówienie braci oscypki średnio 100 szt po 12 zł. Tak więc niby 400 zł zysku na miesiąc. Ale uwzględnijmy te pęknięte lub wylane po wyskoczeniu korka butelki i konieczność prania auta. Ot i wielka fortuna którą zbijał.  ;) Ale jeszcze raz jestem pełen podziwu dla Fanmarka. Śmiertelne ciosy zadawane organizacji JW.ORG muszą boleć jej funkcjonariuszy.  :D
Strony: [1] 2 3 ... 10