Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
INFORMACJE PROSTO Z "KANAŁU ŁĄCZNOŚCI" / Odp: Pisma Greckie w przekładzie Nowego Świata 1994 epub
« Ostatnia wiadomość wysłana przez John dnia Dzisiaj o 15:29 »
Roszada jak ty ciężko myślisz ...

Jak text zostanie dołączony do programu rBiblia to wszyscy łącznie z tobą będą mogli korzystać a nie ty wyskakujesz z egocentrykiem ...

oooooooooooooo nie ładnie Roszada

pozdrawiam
John
2
POWITANIE / Odp: Witam WAS wszystkich
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Nadaszyniak dnia Dzisiaj o 14:42 »
wędlina swiateczna
3
NAPISZ my znajdziemy odpowiedni dział / Odp: Komitet Sądowy pani Doroty
« Ostatnia wiadomość wysłana przez RenlyB dnia Dzisiaj o 14:35 »
No właśnie, sporo zależy też od starszego. Jedni będą sztywno patrzeć przez pryzmat tego jak im nakazuje CK i za takie własne przemyślenia zwołaliby już komitet. A inni przyjdą, porozmawiają i nie będą się wychylać póki nie ma potrzeby. Nie da się tego uogólnić.

Ale ci trzej, szczególnie na pierwszym komitecie, byli zdecydowanie wrogo nastawieni od samego początku. Nie trafiały do nich żadne argumenty. Intencji szczerych na pewno nie mieli.
4
To i tak ponad to, co moglibyśmy sobie wyobrazić. :)
Brawo!

Nie wiem, czy ktoś pamięta moje przywitanie, ale mam nadzieję, że pomoże mi to pokonać mój strach, który miałam: "co z wychowaniem dzieci?!" :) Dziękuję!
5
BIBLIA - DYSKUSJE..... / Odp: PNŚ ver. 2018 i krytyka UBS- a cóż to jest?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez julia7 dnia Dzisiaj o 14:24 »
Nie wiedziałam, że takie rzeczy na boku takie człowiek robi: https://pl.wikipedia.org/wiki/Markus_Merk :o
6
Cytuj
To 1 rok kiedy będę, nadal jestem ŚJ,
To i tak ponad to, co moglibyśmy sobie wyobrazić. :)
Brawo!
7
I właśnie o to chodzi. Tolerować, poznawać nowe zwyczaje. Szczególnie te kulinarne ;) Świat jest zbyt różnorodny, żeby zamykać się w wąskim kręgu znajomych i zainteresowań i z klapkami na oczach wyczekiwać armagedonu.

Ale oczywiście. Dlatego ja nie zmierzam się rozczulać i zastanawiać czy to hostia czy nie. Po prostu nie chce tego robić, bo mi z tym niewygodnie. Mimo, że na wigilii będę.
Jedni mają luźniejszy pogląd, inni myślą inaczej, drodzy, pozwólcie. To 1 rok kiedy będę, nadal jestem ŚJ, nadal nie wiem co z sobą dalej :)
8
NAPISZ my znajdziemy odpowiedni dział / Odp: Komitet Sądowy pani Doroty
« Ostatnia wiadomość wysłana przez matowa dnia Dzisiaj o 14:03 »
Nie wiem czego dotyczyło i jaki temat się przewijał u Ciebie? Zazwyczaj uprzejmi są do chwili gdy im się przyklaskuje nauki ciała kierowniczego. Jednakże, gdy wskazuje się, że wiele nauk "niewolnika" jest niezgodna z Biblią, to dopiero wówczas poczułabyś się jak w jaskini zbójców.To komu przypisać złe intencje, że nie chcą, aby im patrzono na ręce sposobu sądzenia (por. Ps 26:4)?


U mnie była to kwestia oddalenia od zboru i nieczynności. Zapytali po prostu - dlaczego?
Co prawda nie wchodziłam w szczegóły, bo nie czułam takiej potrzeby, ale w kwestii traktowania wykluczonych nie wytrzymałam. Powiedziałam, że nie rozumiem, dlaczego traktujemy lepiej osoby świeckie od osób nawet z naszej rodziny, które zmienily poglądy. Powiedziałam, że dla mnie nie jest to w porządku. Zareagowali okej, całkiem mądrze (biorąc pod uwagę ze odpowiedź była wg rozumowania ŚJ) mi odpowiedzieli, byli spokojni.
Jedyna rzecz jaka mi się nie spodobała to słowa, że "jestem fajna i młodzi chłopacy ze świata mogą się mną interesować i jak ja sobie z tym radzę".


Starsi w większości postępują wg wskazówek CK, więc to im zarzucałabym winę.  Chyba, że któryś wychodzi przed szereg i czuje władzę za mocno.
9
HISTORIA ŚWIADKÓW JEHOWY / Odp: Historia zmian w publikacjach Towarzystwa Strażnica
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Roszada dnia Dzisiaj o 13:57 »
Kolejne zmieniane publikacje:

Wnikliwe poznawanie Pism

   Fragment dotyczący wskrzeszenia mieszkańców Sodomy i jego usunięcie w nowszych angielskich edycjach i wersji polskiej:

Jesus himself said that the people of Tyre, Sidon, and Sodom would be on hand for Judgment Day, some of the pagans being more likely to repent than many to whom Jesus himself preached in Bethsaida, Chorazin, and Capernaum. – Mt 11:20-24; Lu 10:13-15. (Insight on the Scriptures 1988 t. 2, s. 791; por. identycznie Aid to Bible Understanding 1971 s. 1399).

Jesus indicated that at least some formerly unrepentant people from Bethsaida, Chorazin, and Capernaum would be among those on hand for Judgment Day. Even though their former attitude would make it very hard for them to repent, they would be given opportunity to do so. – Mt 11:20-24; Lu 10:13-15. (Insight on the Scriptures 2015 t. 2, s. 791, tekst zawarty na płycie Watchtower Library 2015; patrz też ed. 2014).

„Jezus dał do zrozumienia, że w Dniu Sądu będą obecni także przynajmniej niektórzy mieszkańcy Betsaidy, Chorazynu i Kafarnaum. Otrzymają sposobność okazania skruchy, chociaż ze względu na ich dawniejszą postawę może im to nastręczać trudności (Mt 11:20-24; Łk 10:13-15)” (Wnikliwe poznawanie Pism 2006 t. 2, s. 1171).

Królestwo Boże panuje!

   Fragment dotyczący liczby zebrań w tygodniu:

„Obecnie mamy w tygodniu pięć zebrań: wykład publiczny, studium Strażnicy, zborowe studium Biblii, teokratyczną szkołę służby kaznodziejskiej i i zebranie służy*
*Dodatkowo każda rodzina lub głosiciel rezerwuje czas na wielbienie Boga w gronie rodziny lub na studium osobiste” (Królestwo Boże panuje! 2014 s. 170, wersja papierowa).

„Obecnie mamy w tygodniu dwa pouczające zebrania: wykład publiczny i studium Strażnicy oraz zebranie chrześcijańskiego życia i służby*
*Dodatkowo każda rodzina lub głosiciel rezerwuje czas na wielbienie Boga w gronie rodziny lub na studium osobiste” (Królestwo Boże panuje! 2016 s. 170, wersja PDF zamieszczona na stronie jw.org w roku 2017).
   Patrz też np. s. 188 (zamieniono Teokratyczną Szkołę Służby Kaznodziejskiej na Zebranie Chrześcijańskiego Życia i Służby).
10
NAPISZ my znajdziemy odpowiedni dział / Odp: Komitet Sądowy pani Doroty
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Stanisław Klocek dnia Dzisiaj o 13:53 »
Miałam okazję brać udział w wizycie pasterskiej i bracia podeszli do mnie z dużą miłością,
Nie wiem czego dotyczyło i jaki temat się przewijał u Ciebie? Zazwyczaj uprzejmi są do chwili gdy im się przyklaskuje nauki ciała kierowniczego. Jednakże, gdy wskazuje się, że wiele nauk "niewolnika" jest niezgodna z Biblią, to dopiero wówczas poczułabyś się jak w jaskini zbójców.
nie im zarzucałabym złe intencje :) .
To komu przypisać złe intencje, że nie chcą, aby im patrzono na ręce sposobu sądzenia (por. Ps 26:4)?
Strony: [1] 2 3 ... 10