Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
NA WESOŁO / Odp: Znalezione
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Lechita dnia Dzisiaj o 13:33 »
Nemo przerażające to, ale jakże prawdziwe  :-[
2
BYŁEM ŚWIADKIEM... nasze historie / Odp: Z życia wzięte .....
« Ostatnia wiadomość wysłana przez WIDZĘ MROKI dnia Dzisiaj o 13:30 »
Przyjemne widoki były 40 lat temu ,a dziś wszystko zostało zaśmiecone komercją.Dzikość Soliny zmarła ale pogrzebu nie było.

Czy do końca zamarła, to ryb już tam nie ma? Połowił bym, właśnie tam, taki mam plan.
Pozdrawiam
3
BIBLIA - DYSKUSJE..... / Odp: "Wrogowie krzyża"
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Opatowianin dnia Dzisiaj o 13:30 »
Jeszcze jedna ciekawa rzecz... ze Starego Testamentu!

1Sm 21: Dawid ucieka przed Saulem i przybywa do króla Achisza, ale zostaje rozpoznany przez niektórych jego sług. Aby uniknąć wydania w ręce Saula, co zrobił?

Według PNŚ: "zaczął się w ich ręku zachowywać jak obłąkany i na wrotach bramy kreślił KRZYŻYKI ..." (w.13)

A jak to oddają inne przekłady Biblii?

Biblia Tysiąclecia, Wydanie IV: "zaczął udawać wobec nich szalonego, dokonywać wśród nich nierozumnych czynności: tłukł rękami w skrzydła bramy ..." (w.14)
Biblia warszawska, 1994: "udawał obłąkanego, gdy go chwytali rękami, bił pięściami w odrzwia bramy ..." (w.14)
Biblia gdańska: "czynił się szalonym w rękach ich i kreślił na odrzwiach bramy ..." (w.13)

Tak więc z tych 3 przekładów tylko w ostatnim jest o "kreśleniu", ale bez sprecyzowania.

Czyżby był to jeszcze jeden przejaw nienawiści ŚJ do krzyża i "biblijnego udowodnienia", że czynienie tego znaku jest co najwyżej objawem choroby psychicznej?
4
PSYCHOMANIPULACJA / Odp: Bo jeśli odpuścicie ludziom ich przewinienia, odpuści i wam Ojciec..
« Ostatnia wiadomość wysłana przez WIDZĘ MROKI dnia Dzisiaj o 13:23 »
GreekNt, w odpowiedzi dałem Ci lubika, myślę, że to wystarczy za odpowiedź, pełną odpowiedź.
Pozdrawiam, przekłamanie Słowa Bożego na pewno jest dla nas płaszczyzną porozumienia, wyrwane z kontekstu wypowiedzi, nadinterpretacja Słowa, zmieniające się nauki, jednym słowem FAŁSZYWY PROROK.
Księga Powtórzonego Prawa wg. PNŚ rozdział 18: 20-22

"22 Jednakże prorok ośmielający się mówić w moim imieniu słowo, którego mu nie nakazałem mówić, lub mówiący w imieniu innych bogów, ów prorok umrze. 21 A jeśli powiesz w swym sercu: "Skąd będziemy wiedzieć, którego słowa nie mówił Jehowa?". 22 To gdy prorok mówi w imieniu Jehowy i słowo to się nie sprawdzi ani nie spełni, jest to słowo którego nie mówił Jehowa. Prorok mówił je z zuchwalstwa. Nie wolno ci się go ulęknąć."
 Podkreślenie dodałem

 Ileż to było końców świata? Myślę, że z datami i wątpliwościami w tym temacie się zetknąłeś. To właśnie w ubiegłym roku, w marcu gdy byłem na głoszeniu z nadzorcą służby, rozmówca, któryś już z kolei zagadnął o rok 1975, nadzorca w sposób enigmatyczny odpowiedział w zasadzie nie odpowiadając na postawione pytanie, jakoś do tego momentu, do tej rozmowy, dawałem sobie radę z samo boksowaniem, jednakże po tej rozmowie zabrałem się do analizy Strażnic z lat 60-tych i 70-tych do roku 1975 i się okazało że w sposób oczywisty przekaz był jeden, z chwilą gdy dobiegnie 6000 lat właśnie w roku 1975, od momentu stwarzania, na ziemi zapanuje nowy porządek, to że bracia pozbywali się majątków, porzucali pracę poszerzając szeregi pionierów nie wzięło się z niczego. W zeszłym roku na kongresach próbowali tę kwestię za mataczyć, pokazali filmik, wypowiedzi braci z tamtych dni, manipulacja, dla tych którzy ślepo wierzą, i nie mają nic wspólnego z Berejczykami, choć często o nich piszą w Strażnicach.
 W NSK, w polskich wydaniach, były podawane przykłady braci w stanach, którzy podejmowali właśnie takie inicjatywy by poszerzać szeregi pionierów. Rok 1975 minął i wielu bez pracy, majątków, jedynymi zwycięzcami okazali się CWANIACY z Biura Centralnego w Brooklynie.  Dużo, ba nawet bardzo dużo w tym zagadnieniu, znajdziesz na tym forum.
Mamy tu "strażnika" faktów, Roszada Jego pseudo artystyczne i wielu wielu innych, dla przykładu NNN który w tamtym czasie był aktywnym świadkiem i pamięta dobrze, jaki duch panował w zborach tamtych dni.

Jeremiasz w temacie fałszywego proroka pisze w 23:21
21" Nie posłałem tych proroków, a oni jednak pobiegli. Nie mówiłem do nich, a oni jednak prorokowali".
Cóż dodać, Biblia komentuje się sama.

A świetnie klamruje to Kaznodzieja 10:14
14 "A głupiec wypowiada wiele słów. Człowiek nie wie co będzie po nim, któż może mu powiedzieć?"

Ileż to słów wypowiadało i osadzało w słowie pisanym C.K. na przestrzeni lat, czas pokazał, że głupie to słowa, jedynie głupiec będzie słuchał słów głupca, jedynie ślepiec da się prowadzić ślepcowi.

Księga Objawienia natomiast płentuje temat fałszu Słowa Bożego 22:18
18 "Ja świadczę każdemu kto słyszy proroctwa tego zwoju: Jeżeli ktoś doda coś do tych rzeczy, Bóg doda mu plag zapisanych w tym zwoju."

Szczerze wątpię, czy oni w ogóle wierzą w boga. Z tego co wywnioskowałem to jedynie Russel podchodził do zagadnienia serio, choć jest to szersze i skomplikowane zagadnienie skoro był masonem, był narzędziem w szerszym planie? Rutherford samozwańczy prezes, alkoholik z pseudo "flaszka" wbrew testamentowi Russela, to już biznesmen, zresztą prawnik, wiedzący co robić, wszystko znajdziesz na tym forum, wielebne Ciało Kierownicze o tym Ci nie napisze. Każdy medal ma dwie strony.     
5
POKOLENIE 1914 / Odp: Czy rok 1975 przewidywany był już w roku 1917?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Roszada dnia Dzisiaj o 13:04 »
Co do roku 1980 to:

Towarzystwo Strażnica w roku 1923 (po ang. w roku 1920) podało informację o tym, że do roku 1980 (!) Izrael „»tu się wróci« ze swej śmierci”:

„To jest, naturalne nasienie Abrahama, naród izraelski, wzmiankowany w wierszach 13 i 14, powróci tu znowu z innej niewoli; ale tym razem będzie to z niewoli Szatana i śmierci. Przy końcu czterech tysięcy lat, Izrael, jako naród, będzie obudzony ze śmierci. (...) Tak jak powiedziano na początku, że Abram wkroczył do Chanan na wiosnę w roku 2044 3/4 lat przed Chrystusem. Liczył 75 lat gdy opuścił Haran i wszedł do Chanan (1 Mojżeszowa 12:4, 5). Zatem odtąd aż do czasu, gdy Abram miał 99 lat musiało upłynąć 24 lat lub też działo się to w czasie 2020 3/4 lat przed Chrystusem. A cztery tysiące lat od tej daty skończyłoby się w (4000 – 2020 3/4, co równa się) 1979 1/4 lat R. P., czyli na wiosnę 1980 r. Byłby to czas ograniczający, w którym Izrael »tu się wróci« ze swej śmierci. Będzie to akurat siedemdziesiąt lat od wiosny roku 1910, w którym to roku Pastor Russell zaczął głosić restytucję dla Żydów w Jeruzalem” (Strażnica 15.11 1923 s. 351 [ang. 01.07 1920]).

Jednak ta myśl przekazana przez powyższą publikację nie była żadną nowinką, bowiem już w roku 1917 o tym wspominano, jako rzeczy „możebnej”:

„Jest możebne, iż w roku 1980 zajdzie powstanie ze śmierci całego Cielesnego Izraela. Jest to 70 lat od czasu, gdy Pastor Russell w 1910 roku wydał wielkie świadectwo Żydom w New Yorku w wielkim budynku Hippodromie” (Dokonana Tajemnica 1925 s. 70; por. The Finished Mystery 1917 s. 62: It is possible that A. D. 1980 marks the regathering of all of Fleshly Israel from their captivity in death...).

Ciekawe też, że jedna z publikacji z roku 1917, drukująca książkę pt. Dokonana Tajemnica w odcinkach, powyższe zdanie oddała inaczej (!):

„Jest możebne, iż w roku 1980 zajdzie coś ważnego dla Cielesnego Izraela, lecz nic takiego dla nas” (Strażnica Nr 12, 1917 s. 170 [brak ang. odpowiednika]; patrz też ang. Dokonana Tajemnica 1918 [75,000 Edition]: It is possible that A. D. 1980 may have something of special interest for Fleshly Israel, but certainly not for us.).
6
POWITANIE / Odp: Ten pierwszy raz <na forum>
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Irena dnia Dzisiaj o 13:02 »
Witaj Zono Abrahama. Chociaż nie jestem i nie byłam sj rozumiem (przynajmniej częściowo ) jak sie czujesz.. Ruch wbrew sobie, aktywność -mi dają ucieczkę i zmuszają umysł do skierowania myśli gdzie indziej co pozwala wracać do równowagi. Zmuszaj sie wbrew apati, walcz o siebie i dla siebie i meza. Ja mam meza po tamtej stronie....wiedząc co wiem, obserwując meza zachowania i poglądy nieraz doprowadzało do wojen, smutku, przygnębienia, apatii... kto nie przeszedł nie zrozumie tego stanu....tam w srodku jest czarna rozpacz....Ale jesteśmy silni (mam na myśli  zlowieka ogólni)-potrafimy przetrwać rożne stany. Życzę Ci siły i dobrych ludzi wokół zeby Cię motywowali. Trzymaj sie! Jestes silna i zdroworozsądkowa-dasz rade.
7
LITERATURA... POKARM NA CZAS SŁUSZNY / Ulotka - Program Kongresu 2018
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Roszada dnia Dzisiaj o 13:01 »
Niby temat zdublowany przeze mnie, bo nie zauważyłem, że już istniał, ale tam nie pokazano ulotki i nie omówiono treści:

https://swiadkowiejehowywpolsce.org/informacje-prosto-z-kanalu/program-kongresu-regionalnego-2018/msg125770/#msg125770
8
POWITANIE / Odp: Powitanie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Dietrich dnia Dzisiaj o 12:33 »
Oczywiście, że nie można demonizować, ale co powiedzieć jak z mównicy dosyć często padają zachęty aby ,, karierę robić w zborze". Ile jest takich osób, którzy rozumieją ducha przywileju? A ile jest takich osób, którzy dla zdobycia przywileju w zborze zrobią prawie wszystko. W świecie jest takie powiedzenie - ,, Po trupach do celu".   

Oooj, z tą "karierą" a brakiem pojmowania na czym polega duch usługiwania w zborze to strzał w sedno. Ileż to razy każdy z nas słyszał, że teraz nie czas na robienie kariery w świecie tylko staranie się o przywileje. No dobrze -  tylko w jakim celu?  By wygłaszać wykłady, mieć tak zwany posłuch w zborze? Większą władzę? Tak się składa, że większość starszych, których dane mi było poznać to osoby pozbawione empatii, nie potrafiące zadbać o swój własny mir rodzinny, za to uważające siebie za filary. Ci wrażliwsi natomiast bardzo szybko się wypalili i nie tylko zrezygnowali ze starszowania ale całkiem się wycofali bo nie potrafili pogodzić swej wrażliwości i zrozumienia problemów innych współbraci z coraz to nowszymi wskazówkami od 'niewolnika'.
9
POWITANIE / Odp: Ten pierwszy raz <na forum>
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zona_abrahama dnia Dzisiaj o 12:12 »
Żyję, żyję.
Z fazy smutku wpadłam w fazę apatii, która może jest nawet gorsza, bo może się ciągnąć długo. Ale jestem.
10
LITERATURA... POKARM NA CZAS SŁUSZNY / Odp: Zaproszenie na Pamiątkę 2018
« Ostatnia wiadomość wysłana przez jankowalski82 dnia Dzisiaj o 11:38 »
  Witajcie. W zborze do którego jeszcze podobno należę, jest jeden brat który spożywa emblematy. Dziadek ma około 80 lat. Od dawna jest dumą dla zboru. Nikt nie robi z niego wariata, wręcz przeciwnie. Jak wraz z żoną przenieśliśmy się na ten teren, to na drugim zebraniu jeden ze starszych nie wytrzymał i mówi ,,wiecie bracia, my w naszym zborze mamy brata z ostatka,,.  Osobiście nigdy z gościem nie rozmawiałem, ponieważ jestem w polskojęzycznej grupie przy zborze holenderskim. Ten brat z ,,ostatka,, jest właśnie holendrem. Wtedy moja umiejętność posługiwania się językiem obcym była jeszcze znikoma, teraz jest już dużo lepiej ale nie chodzę na zebrania, to i tak z nim nie pogadam.
  Jaakaa szkooda.
Strony: [1] 2 3 ... 10