Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
KREW i kwestie medyczne / Odp: transfuzja krwi
« Ostatnia wiadomość wysłana przez biblista dnia Dzisiaj o 12:25 »
Świadków Jehowy.
To plemienny ich Bóg.


To Jezus też był tylko plemiennym synem Jehowy ? To Jezus po co mówi te słowa  : "„Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe?”+ 37  On rzekł do niego: „‚Masz miłować Jehowę, twojego Boga, całym swym sercem i całą swą duszą, i całym swym umysłem’.+ 38  To jest największe i pierwsze przykazanie Mt 22....Jezus też wierzy w plemiennego Boga ?
2
KREW i kwestie medyczne / Odp: transfuzja krwi
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Opatowianin dnia Dzisiaj o 12:24 »
"Masz miłować Jehowę"??? ?????? ?? W Biblii czegoś takiego nie ma!
3
KREW i kwestie medyczne / Odp: transfuzja krwi
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Roszada dnia Dzisiaj o 12:23 »
Cytuj
Jehowa to jest Bóg
Świadków Jehowy.
To plemienny ich Bóg.
4
KREW i kwestie medyczne / Odp: transfuzja krwi
« Ostatnia wiadomość wysłana przez biblista dnia Dzisiaj o 12:21 »
A "Jehowa" to jest ciało kierownicze z Bruklinu/Łorłyka i jego kłamliwe "nowe światła"?

Jehowa to jest Bóg, o którym nawet Jezus mówi np tu : "„Nauczycielu, które przykazanie w Prawie jest największe?”+ 37  On rzekł do niego: „‚Masz miłować Jehowę, twojego Boga, całym swym sercem i całą swą duszą, i całym swym umysłem’.+ 38  To jest największe i pierwsze przykazanie." Mt 22


Roszada, czy CK uważało siebie kiedykolwiek za ciało nieomylne ? Chyba nie....a powiedz mi dlaczego twoi papieże uważają sie za nieomylnych ? Czyżby więc np palenie na stosach za herezje jakich dokonywał kościół rzymsko-katolicki to nie był błąd ? Czy organizowanie wypraw krzyżowych to nie był błąd ?
5
ZAPRASZAMY DO DZIAŁANIA / Odp: Akcja "Szpitale" i biblioteki rozpoczęta
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Roszada dnia Dzisiaj o 12:21 »
Dziś wysyłka:

Wołów - Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna
Strzelin - MIEJSKA I GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
Brzeg Dolny - Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna
Błonie - Biblioteka Publiczna

Aleksandrów Kujawski - Miejska Biblioteka Publiczna
Pasłęk - Biblioteka Publiczna
Lubaczów - Powiatowa Biblioteka Publiczna
Radzymin - Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy
6
KREW i kwestie medyczne / Odp: transfuzja krwi
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Roszada dnia Dzisiaj o 12:20 »

Zapominasz tylko o jednej ważnej rzeczy - dla tych ludzi jest nadzieja u Jehowy na zmartwychwstanie . To, ze ktoś woli poprzez transfuzję przedłużyć sobie doczesne życie o np kilka lat niż słuchać Jehowy to jego sprawa.
O "kilku latach" to CK kłamie:

   Rok 1960

   „Gdyby zdobył dar życia wiecznego, mógłby zawsze się radować ulubioną sztuką. Czy nie lepiej o to się ubiegać, niż zatopić się całkowicie w sztuce na te kilka lat, na które teraz można liczyć?” (Strażnica Nr 9, 1960 s. 12).

   Rok 1967

   „Dążmy więc do tego, aby do tak wielu ludzi, jak to tylko jest możliwe, poprzez nasze głoszenie dotarła owa wiadomość w tych kilku krótkich latach pozostałych przed Armagedonem, i czyńmy tak na wzór apostoła Pawła!” (ang. Strażnica 01.03 1967 s. 159).

   Rok 1968

   „W ciągu co najwyżej kilku lat spełni się końcowa część proroctw biblijnych co do »dni ostatnich«, doprowadzając w wyniku do wyzwolenia pozostałej przy życiu ludzkości pod chwalebnym, tysiącletnim panowaniem Chrystusa” (Strażnica Nr 16, 1968 s. 5).

„To sprawia, że pozostajemy żywi duchowo i zajęci podczas kilku pozostałych lat przed gwałtownym zakończeniem tych »dni ostatnich«” (Kingdom Ministry Nr 3, 1968 s. 3).

   Rok 1969

   „»Przyjście« Jehowy w celu dopełnienia sądu na swych przeciwnikach nastąpi »wkrótce«, gdyż dzieli nas od tego zaledwie niewiele krótkich lat; okres ten wyda się krańcowo krótki zwłaszcza tym, których egzekucja zaskoczy chodzących po manowcach...” (Strażnica Nr 13, 1969 s. 9).

   „Niezależnie od tego, czy narody »pogańskie« uznają to za prawdę, sprawują one obecnie władzę tylko dzięki tolerancji ze strony Boga. Jehowa jeszcze pozwoli im istnieć przez kilka lat (...) zanim w Armagedonie zostanie mu położony ostateczny kres” (Strażnica Nr 22, 1969 s. 4).

   Rok 1970

   „Wydarzenia dziejące się na świecie w ramach spełniania proroctwa biblijnego wskazują niezawodnie, że zaledwie kilka lat pozostało jeszcze teraźniejszemu niegodziwemu porządkowi rzeczy” (Strażnica Nr 16, 1970 s. 2).

   „A dziś, gdy do końca sześciu tysięcy lat dziejów ludzkich pozostało już tylko pięć lat z okładem i gdy wszystkie proroctwa świadczą, że dumne chrześcijaństwo wkrótce zachwieje się w posadach, czy ogień gorliwości nie pobudza nas do tego, by obejść teren siedmiokrotnie albo jeszcze częściej? Czas jest krótki, a dobra nowina musi rozbrzmiewać!” (Strażnica Nr 17, 1970 s. 13).

   „Pamiętajmy, że nie tylko Biblia, ale i przywódcy świata poświadczają, iż żyjemy w bardzo poważnych czasach. Parę lat, jakie pozostały bieżącemu pokoleniu, to nie za wiele na udowodnienie Jehowie, że naprawdę pragniemy podobać się Jemu, aby następnie otrzymać z Jego rąk przywilej życia w nowym porządku rzeczy” (Strażnica Nr 23, 1970 s. 13).

   „Jeżeli więc myślałeś kiedyś o służbie pionierskiej, to nie wahaj się, tylko podejmij ją teraz! Nie odkładaj jej z zimy na lato, a z lata na zimę. Zaufaj Jehowie! Uczyń tę służbę celem swego życia! Wprawdzie nie będziesz mógł spędzić w niej 40 czy 20 ani nawet 10 lat, ale bez wątpienia zaznasz wielkiej radości i błogosławieństw, jakich dostąpili wszyscy ci, którzy służbę pełnoczasową uczynili swym powołaniem życiowym” (Służba Królestwa Nr 4, 1970 s. 6).

   Rok 1971

   „Jeśli chcesz przeżyć koniec »dni ostatnich« tego systemu rzeczy, to nie masz czasu do stracenia. Parę lat, jakie pozostały obecnemu pokoleniu, to nie za wiele na udowodnienie Jehowie, że naprawdę pragniesz podobać się Jemu” (Służba Królestwa Nr 8, 1971 s. 1).

„Tak rozpoczął się długi łańcuch wydarzeń, który doprowadził nas do kilku pozostałych lat tego systemu rzeczy i skażenia środowiska, które teraz zagraża wszelkiemu życiu na tej planecie” (ang. Przebudźcie się! 08.01 1971 s. 5).

   Rok 1972

   „Co będzie z tymi ludźmi za kilka krótkich lat? Czy w ogóle wtedy będą? Znikną wówczas wszelkie ślady po starym systemie rzeczy, a nad ziemią i jej sprawami pełną kontrolę obejmie Królestwo Boże” (Strażnica Rok XCIII [1972] Nr 24 s. 13).

   Rok 1973

   „Naśladujmy więc raczej ten dobry przykład miłości do Jehowy i prawdziwego wielbienia, a nie bądźmy zbyt przywiązani do domów, posad i dóbr materialnych; nie zżywajmy się nadmiernie z tym, co stary system będzie mógł oferować jeszcze tylko przez kilka lat. Jest to sprawa naprawdę nie cierpiąca zwłoki! Kończy się czas dla tych, którzy żyją wyłącznie pogonią za materialnym użyciem” (Strażnica Rok XCIV [1973] Nr 8 s. 12).
7
KREW i kwestie medyczne / Odp: transfuzja krwi
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Opatowianin dnia Dzisiaj o 12:19 »
A "Jehowa" to jest ciało kierownicze z Bruklinu/Łorłyka i jego kłamliwe "nowe światła"?
8
OSTRACYZM / Odp: Jestem świadkiem Jehowy... niestety
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Roszada dnia Dzisiaj o 12:16 »
Jesteś trolem. Wszyscy cię znają.
Wiedzą że palisz papierosy, dlatego nie możesz być ŚJ.
9
HISTORIA ŚWIADKÓW JEHOWY / Odp: Ciemna strona historii-J.F.Rutherforda
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Tusia dnia Dzisiaj o 12:16 »
Wystarczy pójść

Już poszło ale do moderacji. Zgłosiłem blokadę. Pomyliłeś fora.
10
KREW i kwestie medyczne / Odp: transfuzja krwi
« Ostatnia wiadomość wysłana przez biblista dnia Dzisiaj o 12:15 »
No tak, "sędzia" zabraniał szczepień (ciekawe, gdzie w Biblii jest taki zakaz). Jego następca to już na całego błysnął oryginalnością - zezwolił na szczepienia, za to zakazał nie tylko transfuzji, ale i przeszczepów (bo to LUDOŻERSTWO).
Tylko ile niewinnych osób zmarło przez tych dwóch wodzów-zwyrodnialców >:( >:( >:(


Zapominasz tylko o jednej ważnej rzeczy - dla tych ludzi jest nadzieja u Jehowy na zmartwychwstanie . To, ze ktoś woli poprzez transfuzję przedłużyć sobie doczesne życie o np kilka lat niż słuchać Jehowy to jego sprawa.

Gorszyciel, w czasach kiedy nie było takiego zrozumienia Biblii jakie jest od końca XIX wieku , cały czas dla ludzi, którzy byli rzekomymi "chrześcijanami" jest nadzieja na zmartwychwstanie w czasie dnia sądu o którym pisze Biblia. Jehowa nie skazuje na wieczne potępienie kogoś, kto nie miał okazji poznać go jako Boga. Jehowa to naprawde Bóg miłosierny i mądry w tym co robi . Skoro Jehowa nakazuje powstrzymywać się od krwi to jakieś uzasadnienie to ma.
Strony: [1] 2 3 ... 10