Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
PSYCHOMANIPULACJA / Odp: Bo jeśli odpuścicie ludziom ich przewinienia, odpuści i wam Ojciec..
« Ostatnia wiadomość wysłana przez zero1 dnia Wczoraj o 23:49 »
Długo się zbierałem na udział w tej kwestii ze swoją argumentacją i oto ona:
jeśli ja osobiście miałbym wybaczyć ówczesnemu CK przypały z pedofilią (i to nie mówię z perspektywy ofiary, a osoby wtajemniczonej w problem po ujawnieniu skali problemu), to jest to praktycznie nie do zrobienia, bo wszyscy już nie żyją, a jak się czyta odkrycia Barbary Anderson (redaktorki książki ŚJ - Głosiciele Królestwa Bożego) i słucha odpowiedzi na pytania zadawane przed komisją w Australii przez Angusa Stewarta, to jasno widać, że problem zaczął się kilka dekad wcześniej (lata 70-te). To ówcześnie żyjący członkowie najwyższego ciała w organizacji podjęli głupią decyzję ukrycia pierwszego zboczucha. W imię głupiego 'a, żeby nie mówili, że u nas jest tak samo'. No wywalcie właśnie i powiecie - 'przyszedł od was, ale u nas się nie ukryje, bo u nas nie jest tak samo'. Jednak komuś zabrakło jaj i odpowiedzialności - a może ducha Bożego i Chrystusowego przewodnictwa? I to jest pierwsza rzecz.

Druga to pochodna tamtej decyzji - zaczęli ukrywać gnojów i liczyć, że może jakoś Jehowa temu pobłogosławi. Otóż cały czas jak nas bombardowali 'nowymi światłami', to miało się wrażenie, że to Jehowa je objawił. Ale jak człowiek zaczął myśleć krytycznie i się wczytał, to zauważył - choć gałki oczne to rejestrowały - że to oni sami postanawiają to lub owo, a potem dodają frazę '(...) i ufamy, że ta decyzja spotka się błogosławieństwem Jehowy'. A zatem tamtejsi współwinni - gwiazdorzy ze 116 strony książki 'Głosiciele...' - powinni byli postanowić, że przestępca seksualny będzie z organizacji wykluczony i zgłoszony do prokuratury bez względu na to, iż np. Biblia mówi o konieczności potwierdzenia zdarzenia przez dwóch świadków, a 'potem się zobaczy' - czyli 'ufamy, że Jehowa pobłogosławi takiemu postanowieniu'. Bo czy pobłogosławił temu postanowieniu, które przedsięwzięli przed kilkudziesięciu laty? Widać, że nie, bo właśnie przez takie postanowienie organizacja sypie się liczebnie i narasta frustracja na ciało zarządcze.

Trzecia sprawa, bez której nie mają oni mojego przebaczenia za krętactwo i próby zakłamania historii jest następująca - musieliby wydać oświadczenie w listach do wszystkich zborów a także Strażnicy i na każdym kongresie raz je powtórzyć, że tamtejsi członkowie CK nie mogą być dłużej uznawani za 'braci Króla' i że w świetle nowych dowodów nie można już o nich mówić, że kiedykolwiek mieli prawo uważać się za namaszczonych. Oświadczenie musiałoby wydać dzisiejsze ciało zarządcze, w którym to powiedzieliby, m.in. "przez długie lata uważaliśmy, iż zboczeniec, który bawi się narządami płciowymi dziecka może po prostu okazać skruchę przed gronem starszych złożonym np. z elektryka samochodowego, operatora tokarki kłowej i pracownika autoryzowanego serwisu Mazdy, jednak w ostatnim czasie stało się jasne, że musimy zweryfikować nasze zrozumienie. Od teraz każdy taki incydent będzie bezwzględnie zgłaszany do prokuratury i do osób do tego przeszkolonych i wykwalifikowanych zawodowo - pozazborowych komórek ds. wykroczeń seksualnych - zaś osoby, co do których istnieją niepodważalne dowody, że wiedziały o takich przestępstwach w przeszłości, ale ukrywały je, zostaną ocenione adekwatnie - w tym całe ciało kierownicze z lat końcowych XX w., które w świetle nowej analizy należy uznać za odrzucone przez Chrystusa (Mat. 24:47) i nie mamy dłużej podstaw sądzić, aby ktokolwiek z jego ówczesnych członków doznał po śmierci przeobrażenia i teraz królował z jedynym sprawiedliwym Sędzią całej zamieszkanej Ziemi".

Oczywiście to nigdy nie nastąpi. Ale dla mnie - człowieka dorosłego, myślącego i odpowiedzialnego - taka wzorowa odpowiedzialność byłaby wstępem do wybaczenia okrutnych zaniedbań i zakłamania.

Tyle w temacie z mojej strony.
2
OSTRACYZM / Odp: Ostracyzm Świadków Jehowy morduje czteroosobową rodzinę - Detroit, USA
« Ostatnia wiadomość wysłana przez CEGŁA dnia Wczoraj o 22:49 »
Dzięki Baran za tłumaczenie.
3
LITERATURA... POKARM NA CZAS SŁUSZNY / Odp: Zaproszenie na Pamiątkę 2018
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Tazła dnia Wczoraj o 22:32 »

Termin:
sobota 31 marca 2018

  I do tego czasu, w podzielonych rodzinach - związkach, świadkowska część będzie się starać aby oporną połowę zaprowadzić na "imprezkę". Będą sobie żyć aż miło. Skąd to wiem?
 Moja matka stosowała na ojcu te praktyki, byle szedł.  :D
4
OSTRACYZM / Odp: Ostracyzm Świadków Jehowy morduje czteroosobową rodzinę - Detroit, USA
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Salome dnia Wczoraj o 22:27 »
a ja się czuję jakbym uciekła na wolność z łagru.... :D :D :D
5
ZE ŚWIATA / Odp: Ciekawe memy, filmiki i zdjęcia Świadków Jehowy i Ex-ów.
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Estera dnia Wczoraj o 22:25 »


Świadkowie Jehowy to organizacja nienawiści, ponieważ ostracyzm jest zorganizowaną nienawiścią.
  Salome.
  Bardzo prawdziwe i zarazem bardzo smutne, ale dokładnie tak jest.
  Teraz jak to przeczytałam, z podwójną siłą to do mnie dotarło.
  Zorganizowana NIENAWIŚĆ!! Dobrze nazwane.
   :'(
6
LITERATURA... POKARM NA CZAS SŁUSZNY / Odp: Zaproszenie na Pamiątkę 2018
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Salome dnia Wczoraj o 22:21 »
Serdecznie zapraszamy


Termin:
sobota 31 marca 2018

Dziękuję, NIE IDĘ. :o
7
OSTRACYZM / Odp: Ostracyzm Świadków Jehowy morduje czteroosobową rodzinę - Detroit, USA
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Efektmotyla dnia Wczoraj o 22:19 »
Ja  pojąłem i z tego diabelskiego młyna wyszedłem/przepraszam złego słowa użyłem  UCIEKŁEM!/
Wyskoczyłem z Titanica 😀
9
LITERATURA... POKARM NA CZAS SŁUSZNY / Odp: Zaproszenie na Pamiątkę 2018
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Opatowianin dnia Wczoraj o 22:11 »
Może masz i rację, Estero. Plagiaty to przecież specjalność "kryształowo uczciwej" organizacji chwalców Jehowy. Jakkolwiek brodatego castingu nie oglądam. Na jw.org od czasu odnalezienia naszego forum też prawie wcale nie wchodzę (wyjątek: zakładka "czytaj Biblię w internecie", w celu porównania wersetów Antybiblii* z Biblią).

*PŚwPNŚ
10
OSTRACYZM / Odp: Ostracyzm Świadków Jehowy morduje czteroosobową rodzinę - Detroit, USA
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Nadarzyniak dnia Wczoraj o 21:58 »
Ja  pojąłem i z tego diabelskiego młyna wyszedłem/przepraszam złego słowa użyłem  UCIEKŁEM!/
Strony: [1] 2 3 ... 10