Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Auto reportaż z sądownictwa ŚJ  (Przeczytany 2220 razy)

Online Stanisław Klocek

Auto reportaż z sądownictwa ŚJ
« dnia: 01 Październik, 2015, 19:56 »
Pierwsza część relacji zabieganiem o dostęp do formularza z komitetu sądowniczego opatrzona kopiami dokumentów oraz włączoną niespodzianką audio z ukrycia (35 min).
 
Moja nazwa użytkownika Skype gambitku - Strony Web http://bibliokrety.vg1.pl/news.php - http://www.recenzjabiblii.fora.pl/


Offline M

Odp: Auto reportaż z sądownictwa ŚJ
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Październik, 2015, 23:31 »
Z nagrania (ok. 25:00):

- Jak Haniu się trzymasz?
- My się chyba nie witamy, co nie?
- A no jak nie chcesz to nie, ja się witam

;D


Offline fantom

Odp: Auto reportaż z sądownictwa ŚJ
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Październik, 2015, 08:36 »
Świetne!!!Czekam na 2 odc.
''Brak sprzeciwu wobec błędu jest jego zatwierdzeniem, a niebronienie prawdy oznacza jej tłumienie''
 Ignoruję: Roszada,Tusia,tomek_s


Online Stanisław Klocek

Odp: Auto reportaż z sądownictwa ŚJ
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Październik, 2015, 19:14 »
Świetne!!!Czekam na 2 odc.
Cieszę, że czekasz. Oto jest na moim kanale YT
Sąd Śj - cz 2
Moja nazwa użytkownika Skype gambitku - Strony Web http://bibliokrety.vg1.pl/news.php - http://www.recenzjabiblii.fora.pl/


Offline DelfinWawa

  • Nieochrzczony głosiciel
  • Wiadomości: 33
  • Polubień: 22
  • jeżeli plan nie działa-zmień plan, nigdy cel
Odp: Auto reportaż z sądownictwa ŚJ
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Październik, 2015, 12:18 »
Cytat 3:15:

-jehowa mówi "bądźcie posłuszni i bądźcie ulegli",
posłuszni to jak wszystko gra to jak mówi jehowa, jak mówi niewolnik, a ulegli to jak nam coś nie pasuje...nie rozumiemy czegoś do końca to wtedy trudno, to trzeba jakoś zrozumieć, na tym to polega
---------------------------------------------------------
Nie rozumiemy czegoś do końca to trzeba to jakoś zrozumieć? - IQ marchewki? Nie wiem jak to skomentować...

Spróbuję tak:

Czy przypadkiem zrozumienie z definicji nie jest wiedzą o czymś? pojętnością? Jak można nie rozumieć czegoś i to zrozumieć?

Sieczka dla mózgu straszna...
"pracuj ciężko w ciszy, niech efekty robią hałas"


Online Stanisław Klocek

Odp: Auto reportaż z sądownictwa ŚJ
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Październik, 2015, 17:09 »
Cytat 3:15:
-jehowa mówi "bądźcie posłuszni i bądźcie ulegli",
posłuszni to jak wszystko gra to jak mówi jehowa, jak mówi niewolnik, a ulegli to jak nam coś nie pasuje...nie rozumiemy czegoś do końca to wtedy trudno, to trzeba jakoś zrozumieć, na tym to polegać?
Chodzi raczej o Hebr 13:17 PNŚ, gdzie jest: Bądźcie posłuszni tym, którzy wśród was przewodzą, i bądźcie ulegli, .... Właśnie w "nagraniu z ukrycia", ów "starszy" zboru dał do zrozumienia mi, że to on jest tym, który przewodzi oraz, iż on także podlega wyżej postawionym, i, że niższa strefa osób ma być uległym, nawet mając argumenty, że wyżej postawieni nie mają racji.
Sieczka dla mózgu straszna...
Ta "sieczka" wynika z samej Biblii a od niej ową "sieczkę" stosuje ,,Strażnica". Gdzie pokazałem, w filmie cz/2 szczególnie między 2000-2130 min. Tam powołałem się na Strażnicę z 1988 r. str. 28-31, gdzie w tytule artykółu Czy posłuszeństwo zawsze jest pożądane? oraz dalsze pytanie: Czy jednak (...) nasze posłuszeństwo ma być absolutne? W następnym akapicie odpowiedziano: Nie, jeśli usiłują wyzyskać swoją władzę w sposób nie podobający się Bogu.

Na następnej stronie w podtytule 'Sprawdzajcie inspirowane wypowiedzi', pierwsze zdanie akapitu zadaje pytanie: A jak się rzecz ma w zborze chrześcijańskim? Podano tam m. in. wersety 1 Ja 4:1, Gal 1:8, które nawiązują, że nawet gdyby anioł z nieba próbował wymusić uległość zw czymś, coby kolidowało z Bożym punktem widzenia, to mamy nie ulegać. Dalej artykuł wyjaśnia powołując się na Ps 32:9, że człowiek powinien mieć świadomość zrozumienia w podejmowaniu decyzji, a "nie ślepą uległość jak koń okiełznany w uzdę i wędzidło".

Niestety, w praktyce większość przewodzących zborami ŚJ od Brooklynu po Nadarzyn zachowują się tak, jak faryzeusze, o których Jezus powiedział Mat 23:3-b ... oni bowiem mówią, lecz nie wykonują. Eksponując jedynie Hebr 13:17 itp., a te o niepodporządkowaniu ukrywają. Dwie części filmu stanowią całość nawiązującą do tego, że większość tych procesów powinna być publiczna przed zgromadzeniem zboru. Przynajmniej tak wynika z Biblii. Myślę, że większości taka forma się nie podoba. Mi żadna się nie podoba, ani niejawna, ani publiczna, gdy prowadzą przedstawiciele ŚJ tacy, jak w mym przypadku. W sądzie świeckim dopuszczam obydwie formy i choć tam też zdarzają się uchybienia, to mimo to wolałbym jednak stanąć przed "Cezarem" (Ja 7:51; Dz 25:16). 
PS
Proszę wypowiadajcie się na temat sądownictwa ŚJ i róbcie recenzję filmu. Jeśli będzie coś krytycznego o mnie, (a jest m. in.; czy upublicznione nagranie bez zgody drugiej strony, nie jest naruszeniem prawa?), a robione kulturalnie i sensownie, to ok.
Moja nazwa użytkownika Skype gambitku - Strony Web http://bibliokrety.vg1.pl/news.php - http://www.recenzjabiblii.fora.pl/


Offline Weteran

Odp: Auto reportaż z sądownictwa ŚJ
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Październik, 2015, 10:51 »
Stanisławie
Doskonały komentarz na temat ohydy KS i ostracyzmu z wykorzystaniem Twojego filmiku:

http://komitetsadowniczy.blogspot.com/2015/10/redukcja-czowieczenstwa-do-slepego.html
Weteran

Ignoruję posty: accurate, Ebed, Efektmotyla, Efezjan, Kamil. Przebudzony, sabekk, tomek_s, ZAMOS


Offline owcaJehowy

Odp: Auto reportaż z sądownictwa ŚJ
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Październik, 2015, 08:15 »
Witaj Stanisławie!
Podziwiam Twoją odwagę w ubieganiu się o swoje dane osobowe, które masz prawo znać. Dla mnie to też nie jest jasne tłumaczenie -"Dopuścił się odstępstwa i nie okazał skruchy". A może należało przedstawić dowody tego odstępstwa, a z dowodami się nie dyskutuje. A to, że domagałeś się pewnych wyjaśnień, do których masz prawo, nie jest odstępstwem. Dlaczego Biuro Oddziału nie podaje szczegółów tego odstępstwa? Dlaczego nie doszło do spotkania odwoławczego komitetu i nie chcieli spotkać się twarzą w twarz, jeżeli dysponowali dowodami? To jest zastanawiające! (Dz. 25:16) Dla mnie też tylko Biblia jest autorytetem. / Nie zgadzam się z Twoją wypowiedzią, że Biblia daje im takie prawa do siania "siana"/.
Świetnie pokazałeś obszerne uzasadnienie  sądu /odrzucenie kasacji/.
Mnie też to bulwersuje, co powiedziałeś - "Inni mają prawo oglądać moje dane osobowe, a ja nie mam wglądu w swoje dane?" To skandal!
Dlaczego nie chcieli zgodzić się na K.S. w gronie osób, które mogły potwierdzić Twoje 'odstępstwo'?
Wypowiedź starszego - "jeżeli ktoś chce tu być, to musi tolerować pewne niedociągnięcia, tak jak katolicy zgadzają się na pewne rzeczy", dla mnie jest kuriozalna. Bo albo coś jest oparte na Słowie Bożym, albo nie. Od tego nie ma odstępstwa! Albo coś jest prawdą, albo fałszem. Jak sąd nie udowodni komuś winy, to wątpliwości rozstrzyga się na korzyść oskarżonego. Czy Twoje niedociągnięcia są tolerowanie na równi z niedociągnięciami braci starszych? 


Offline Iza

Odp: Auto reportaż z sądownictwa ŚJ
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Listopad, 2015, 21:33 »
Drogi Stanisławie , gratuluję odwagi i konsekwencji. Niestety , Twój przykład jest kolejnym dowodem na to , ze przedstawiciele CK czują się bezkarni, czują sie - z upoważnienia CK - panami zycia i śmierci , i w ich mniemaniu upoważnia to lokalnych starszych do tak bezdusznej , zeby nie powiedzieć bezczelnej postawy. Sà ponad prawem ale mam nadzieję, ze z czasem to wszystko wyjdzie na jaw ! Dlatego dobrze , ze takie inicjatywy jak nasze forum istnieją!
Gdzie Duch Pana, tam wolność.