Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Stowarzyszenie "Wyzwoleni" - informacja  (Przeczytany 2680 razy)

Offline gedeon

Stowarzyszenie "Wyzwoleni" - informacja
« dnia: 11 Kwiecień, 2015, 10:37 »
„Problemem nie są źli ludzie, ale milczenie dobrych”
(Martin Luther King)

 
Stowarzyszenie Wyzwoleni jest stowarzyszeniem świeckim, które zostało założone 2012 roku z siedzibą w Poznaniu głównie w celu przeciwdziałania dyskryminacji osób odchodzących lub wykluczanych z różnorakich ruchów religijnych, kościołów oraz sekt na terenie całej Polski.

 Jesteśmy ludźmi rozsianymi po całym świecie, o różnym statusie i zainteresowaniach, ale łączy nas jedno - nasza przeszłość. Uważamy, że zanim będzie potrzebna pomoc ważniejsza jest profilaktyka, dlatego ważniejsze jest edukowanie i pokazywanie ciemnych strony aktywności ruchów religijnych i sekt.

Najczęściej wykluczenie społeczne kojarzy nam się z biedą, bezrobociem czy bezdomnością. Jednak możemy spotkać jeszcze inne wykluczenie, nie tak widoczne i znane - wykluczenie, dokonujące się w społeczności wyznaniowej oraz rodzinie, której członkowie są wyznawcami jakiejś idei. Osoby wykluczone z takich grup, chociaż wydawałoby się, że mają zaspokojone potrzeby materialne, utracili najważniejszą rzecz – kontakt z najbliższymi. O ich „biedzie” nie przeczytamy na pierwszych stronach gazet, nie dowiemy się z mediów. Oni cierpią swoje wykluczenie w samotności zawieszeni pomiędzy dwoma światami – światem swojej byłej już społeczności wyznaniowej i światem zewnętrznym, jak nazywana jest reszta społeczeństwa.

Widzimy, jak wiele jest jeszcze do zrobienia, jak wielu potrzebuje wsparcia i jak niewiele zmieniło się w sposobie traktowania osób wykluczonych bądź odchodzących z wspólnot religijnych. Chętnie podzielimy się naszą wiedzą o zjawisku wykluczenia ze społeczności wyznaniowych, technikach psychomanipulacyjnych stosowanych przez wybrane grupy wyznaniowe oraz trudnościach, jakie można napotkać w kontakcie z osobami wykluczonymi poszukującymi pomocy. Prowadziliśmy już tego typu szkolenia zlecone przez Wielkopolski Urząd Marszałkowski. Uczestniczymy w konferencjach naukowych poświęconych działalności sekt m. in. Toruńskie sympozja nt. nowych ruchów religijnych, gdzie w swoich wystąpieniach mówimy o problemach ludzi wykluczonych. W prasie i TV pojawiły się reportaże i wywiady naszych członków.  Jesteśmy otwarci na propozycje współpracy. Możemy przygotować zarówno wykład jak i spotkania warsztatowe. Chcemy dotrzeć do jak najszerszego grona słuchaczy, zwłaszcza nauczycieli i wychowawców dzieci i młodzieży, gdyż bardzo często nikt nie wie o ich problemach wynikających z przynależności do grupy wyznaniowej.

Obecnie głównie skupiamy się na organizowaniu pomocy prawnej dla osób pokrzywdzonych przez społeczność wyznaniową Świadków Jehowy. Chcemy również edukować i pokazywać ciemne strony aktywności ruchów religijnych i sekt.

Wszelkie zapytania prosimy kierować  na adres mailowy wyzwoleni.sekretariat@gmail.comStowarzyszenie "Wyzwoleni"
60-702 Poznań, ul Głogowska 31/33
KRS: 0000438653,
Regon: 302257975,
NIP: 7792409351
Bank Millenium: 22 1160 2202 0000 0002 2777 9009
« Ostatnia zmiana: 14 Lipiec, 2015, 18:07 wysłana przez gedeon »