Witaj, gościu! Zaloguj się lub Zarejestruj się.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Autor Wątek: Akcja informacyjna podczas kongresów Świadków Jehowy 28, 29, 30 lipca, Płock  (Przeczytany 17352 razy)

Offline Nemo

  • El Kapitan
  • Wiadomości: 4 011
  • Polubień: 9325
  • Często pod wiatr. Ale zawsze własnym kursem.
Te zobrazowane dziury i przecieki spowodują że kiedy przyjdzie kolejna powódź w postaci np. ,,Komisji Australijskiej i milionowych odszkodowań" lub innych rewelacji to w jednym momencie wszystko się rozsypie w drobny mak pod naporem fali.
Wg mnie finansowe zadośćuczynienie dla ofiar tak nie nadszarpnie "reputacji" CK jak zrobiłby to nakaz publicznych przeprosin ofiar pedofilii.
Niemądrym jest być zbyt pewnym własnej wiedzy. Zdrowo jest pamiętać, że najsilniejszy może osłabnąć, a najmądrzejszy się mylić.
Mahatma Gandhi


Offline trampekI co ci ludzie mają do powiedzenia? Są miażdżeni logiczną argumentacją forumowiczów.


Skoro miażdżycie mnie logiczną argumentacją to dlaczego Gedeon już mnie moderuje i pewnie za chwilę wyrzuci z forum ? Jak na razie to ja miażdżę wasze tzw "argumenty" do tego stopnia ,że szybciutko musicie mnie usunąć z tego kłamliwego forum.
Może i macie jakieś kontrargumenty przeciwko ŚJ ale jest jeden mały problem - nie mają one ŻADNEGO uzasadnienia w piśmie świętym co doskonale widać chociażby na przykładzie powstrzymywania się od krwi. Zaliczyliście potężną klęskę.
Dlatego powtórzę - wasza akcja budzi myślenie u tych, którzy szukają Boga a widząc , że na Świadków jehowy wściekli są i katolicy i ci, którzy odeszli od nich zaczynają się zastanawiać nad tym dlaczego tak się dzieje. Tak samo działo się i w I wieku ne, tak samo nienawidzono wczesniej Izraelitów. Gorszyciel

  • Gość
Trampku drogi, nikogo nie miażdżysz argumentacją. List do Galatów 1,6-9 mówi wyraźnie:
Dziwię się, że tak szybko dajecie się odsunąć od Tego, który was powołał przez niezasłużoną życzliwość Chrystusa, do jakiejś innej dobrej nowiny. Lecz ona nie jest inna; są tylko pewni ludzie, którzy was niepokoją i chcą wypaczyć dobrą nowinę o Chrystusie. Ale choćbyśmy nawet my albo choćby anioł z nieba oznajmił wam jako dobrą nowinę coś poza tym, co wam oznajmiliśmy jako dobrą nowinę, niech będzie przeklęty. Jak powiedzieliśmy poprzednio, tak i teraz znowu mówię: Kto by wam oznajmiał jako dobrą nowinę coś poza tym, co przyjęliście, niech będzie przeklęty.

Czy NT głosił o roku 1914?


Offline gedeon

Manifestacja w Płocku nabiera tempa, zgodnie z zasadą o naszym działaniu zostały powiadomione wszystkie miejscowe media.
Tygodnik "Gość Niedzielny" zdecydował się na poinformowaniu społeczeństwa o naszym działaniu i  przeprowadzenie krótkiego wywiadu.

 Kampania "Przerywamy milczenie" przeciwko działalności świadków Jehowy
ks. Włodzimierz Piętka /Foto Gość

"Potrzeba informacji i wsparcia rodziny, a w nich zwłaszcza młodego pokolenia, aby nie ulec zgubnemu działaniu sekt - przestrzegają członkowie Centrum Edukacji oraz Obywatelskich Inicjatyw Społecznych.

W najbliższy piątek, sobotę i niedzielę, podczas gdy w Orlen Arenie będzie się odbywało spotkanie świadków Jehowy, nieopodal obiektu będzie można otrzymać ulotki i literaturę o świadkach i destrukcyjnej działalności tej organizacji, a także posłuchać świadectw ludzi, którzy nie bez trudności, wyrwali się z jej wpływów.

- Nie jesteśmy przeciwko ludziom, ale przeciwko samej organizacji i jej zgubnym działaniom. Chodzi nam o rzetelną informację i edukację, aby przestrzec przed wstępowaniem w jej szeregi, bo przede wszystkim uderza w rodziny i je rozbija - mówi Stanisław Chłościński, lider Centrum Edukacji i Obywatelskich Inicjatyw Społecznych.

Jest to grupa społecznościowa, która chce chronić rodziny, a zwłaszcza młode pokolenie, przed zagrożeniami płynącymi m.in. z sekt. Centrum organizuje grupy pomocowe, prowadzi kampanie informacyjne, jest obecne w internecie, a forum internetowe cieszy się wielką popularnością. Tylko w tym roku zanotowano 5 mln. wejść na stronę: przerywamymilczenie.pl.

Stanisław Chłościński mówi, że w tych działaniach pomaga im Kościół. - Często odsyłamy potrzebujących do świetnie działających poradni, prowadzonych w całej Polsce, przez ojców dominikanów. Wiele parafii w Polsce, także w Płocku, angażuje się w udostępnianie naszych materiałów edukacyjnych, za co bardzo dziękuję - mówi Stanisław Chłościński.

On sam, jako lider tej grupy, przeżył w swym domu dramat rodziców, którzy będąc świadkami Jehowy, oddzielili się od reszty rodziny, stracili nawet nastoletniego syna, którego oddali do domu dziecka, bo zdystansował się od ich wierzeń. - Byłem w tym, ale to mnie nigdy nie fascynowało. Po śmierci rodziców podjąłem walkę, aby wyjść z tej organizacji. Gdy przyszła era internetu, przekonałem się, ilu ludzi z podobną przeszłością do mojej ma podobne problemy, bo jest wielu, którzy nie chcą stracić wiary w Boga, którzy nie chcą poddać się mechanizmom manipulacji, których używają sekty - opowiada pan Stanisław.

Od kilkunastu lat organizuje więc kampanie informacyjne i zwraca uwagę na potrzebę obrony rodziny, a w nich zwłaszcza ludzi młodych, przed sektami. - Często już jest za późno, gdy człowiek zorientuje się, że nie daje już pierwszeństwa Bogu, ale organizacji. Dlatego uważajmy, gdy ktoś składa nam kuszącą propozycję spotkania, wyjazdu czy pracy, gdy obrzuca nas nadmiernie uczuciami i miłością, mówiąc, że to wszystko za darmo... - przestrzega Stanisław Chłościński. Dlatego ich kampanii w Płocku będą towarzyszyły m.in. hasła: "Nie daj się oszukać! Zanim zostaniesz świadkiem Jehowy, dowiedz się więcej, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami ich organizacji... Odeszliśmy od świadków, dzisiaj przerywamy milczenie".

- Trzeba chronić nasze rodziny. Trzeba wesprzeć tych, którzy wychodzą z tych organizacji, bo bardzo często ruchy te piętnują swoich dawnych wyznawców. Kto wychodzi z sekty, potrzebuje czasu na refleksję, aby nie wpaść w jakieś nowe fascynacje albo silne depresje - dodaje Stanisław Chłościński.

- Od piątku, 28 lipca, od południa, przy Orlen Arenie, będziemy mówili o historii świadków Jehowy, o jawnych kłamstwach, o ukrywanych faktach. Będą też świadectwa osób, które opowiedzą o swych doświadczeniach. Będą rozdawane ulotki i literatura przedmiotu. Gdy podobną akcję zorganizowaliśmy w Warszawie, podeszły do nas dwie osoby, które miały zamiar przyjąć ich chrzest, ale słuchając naszych świadectw, zrezygnowali z tego, i dziękowali, że mogli otworzyć swoje oczy na to wielkie niebezpieczeństwo. - Teraz są wakacje, a jest to czas, kiedy sekty nie śpią... - przestrzegają osoby zaangażowane w Centrum Edukacji i Obywatelskich Inicjatyw Społecznych, i zapraszają na kampanię informacyjną do Płocka".
 
Artykuł można przeczytać tu:
http://plock.gosc.pl/doc/4056414.Przerywanie-milczenia


Offline Roszada

Jako katolik może powiem, że ciut przesadzone jest zdanie:
"w tych działaniach pomaga im Kościół",
choć z drugiej strony obecność katolickich mediów jest godna pochwały i pomocna, bo media lewicowo-liberalne raczej nie przejawiają żadnego zainteresowania, albo znikome. :-\

We Wrocławiu też był Grzegorz Fels (katecheta z zawodu i dawny redaktor naczelny katolickiego czasopisma Sekty i Fakty), który napisał na Frondzie i jeszcze gdzie indziej reportaż z manifestacji.
Zdaje się chce wydać nawet książkę o ostracyzmie. ;)

No i my z Tusią, jako przedstawiciele Kościoła, też coś tam wspieramy. ;)
Tusia coś tam przemawiał we Wrocławiu a ja zaangażowałem się w akcję związaną ze szpitalami. To nie żeby się czymś chwalić, ale by to co Gedeon powiedział miało jakieś poparcie.


Offline gedeon

Włodek, dokładnie to miałem na myśli. ;D


Offline Tazła

  • Mistrzyni Ciętej Riposty
  • Wiadomości: 3 057
  • Polubień: 10495
  • Przez oczy dusza rzuca swój cień na twarz.
 
Cytuj
Kto wychodzi z sekty, potrzebuje czasu na refleksję, aby nie wpaść w jakieś nowe fascynacje albo silne depresje

  Ludzie z jednego oczarowania popadają w inne i to zdarza się wielu osobom.
Nagle okazuje się, że mają dużo wolnego czasu, który chcą jakoś zagospodarować. Mało kto będąc świadkiem miał jakąś pasję, której mógłby się teraz w pełni poświęcić, więc wymyślają sobie nowe zajęcia. Czasem szkodliwe.
Nic tak ludziom nie pomaga jak rozmowa, rozmowa z drugim człowiekiem. To jest lek na wszelkie boleści na duszy.

Kiedyś rozmawiałam z Panem, który pytał mnie..i co ja mam teraz robić, jak weekend taki nieznośnie długi?  Zapytałam go co lubił robić jako nastolatek, młody człowiek nim został świadkiem?
 Lubił rower, robił po sto kilometrów dziennie. I nagle się rozgadał, ach jakie miał wspomnienia.
A więc odkurz swoją pasję, znajdź w swoim mieście klub rowerowy, a jak nie to jedź sam, ale nie sto, zacznij od dziesięciu kilometrów, coby się pani d...nie zbuntowała.  ;D
I jeździ, ostatnio zrobił osiemdziesiąt pięć kilometrów, ale był podekscytowany, a ile zwiedził ciekawych miejsc, poznał takich jak on i teraz śmigają grupą.

Anielska cierpliwość wymaga diabelskiej siły.


Tusia

  • Gość
Tusia coś tam przemawiał we Wrocławiu

Tak, zapowiadałem armagedon..., sorki, nie, chyba wspominałem coś o armagedonie..., że miał być...  ;D


Offline Dianne

Będę!
Biegała dziewczynka po polu minowym i machała rączkami na pięć kilometrów.


Offline Roszada

Halo Płock!
Jest tam kto?
Żyjecie?

Czekamy na info. :)


Offline CEGŁA

Akcja w Płocku. Pełna profeska :D« Ostatnia zmiana: 28 Lipiec, 2017, 15:31 wysłana przez CEGŁA »
Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.


Offline Iza

Rewelacja!
Ach, jak nam żal, nie mogliśmy tym razem być w Wami !
Gdzie Duch Pana, tam wolność.


Offline Gorg

Dajecie czadu jest super


Offline Roszada

Właściwie to jutro się zacznie, bo dziś dzień roboczy. :)

Ale już słyszałem, zgłaszali na policję (bezskutecznie), kręcili kółka na głowach i pukali się w czoła. :)


Offline CEGŁA

Właściwie to jutro się zacznie, bo dziś dzień roboczy. :)

Ale już słyszałem, zgłaszali na policję (bezskutecznie), kręcili kółka na głowach i pukali się w czoła. :)

Jeszcze zawrotu głowy dostaną  :P

Dojechali kolejni :)Niektórzy ludzie są bez "wyższej wartości" i nie warto poświęcać im czasu.

Ignoruję: Trampek, KaiserSoze, Matus, Sabekk itp.